Добриво «Живиця» забезпечить приріст врожаю й економію витрат

948

Щорічно, перед весняними польовими роботами фермери та агрономи вирішують економічне питання: скільки мінеральних добрив потрібно внести на поле, щоб забезпечити гарний новий врожай. Часто завдання ускладнене дефіцитом достатньої кількості обігових коштів та відсутністю фінансування.

Для вирішення цієї проблеми дуже ефективне застосування органо-мінерального добрива «ЖИВИЦЯ Гумат Калію» виробництва ТОВ «Інноваційне товариство ІНВЕП» (смт Вигода Івано-Франківської області, Україна).

Добриво випускають на основі гумату калію у вигляді концентрованої суспензії з мікроелементами в хелатній формі.

Добриво є стимулятором та регулятором росту, а також антидепресантом практично для всіх сільськогосподарських культур та за певної агротехнології дозволяє зменшити витрати мінеральних добрив до 30 %, що складає в середньому 1000 –1200 гривень економії коштів на гектарі.

Сьогодні на ринку можна знайти велику кількість пропозицій гуматних добрив, як імпортних, так і вітчизняних, з ціновою гамою – від 30 до 600 гривень за літр.

Досвідчений фермер знає, що, обираючи той чи інший препарат, передусім потрібно звертати увагу на вміст основної речовини, а також на наявний спектр мікроелементів.

Для органічних добрив на основі гумату калію основою є гумусові речовини, а саме – калієві солі гумінових і фульвових кислот.

ОМД «ЖИВИЦЯ Гумат Калію» у своєму складі містить не менше 430 г/л гумусової органіки, зокрема солей гумінових кислот – не менше 60 г/л, а солей фульвових кислот – не менше 370 г/л. Такий кількісний вміст основної речовини та співвідношення 1/6 гумінових та фульвових молекул забезпечує унікальну якість цього добрива щодо дії на рослину.

Азами агрономії є формула NPK для будь-якого добрива, зокрема й органо-мінерального. І тут безумовна ще одна перевага добрива «ЖИВИЦЯ» – наявність в його складі макроелементу магнію (Mg), роль якого в природі важко переоцінити: він активізує ферменти росту молодої рослини, підтримує фотосинтез, входить до складу молекул хлорофілу, бере участь у побудові пектинових речовин стінок клітин рослини та пов’язує білок у рослині. Магній допомагає включенню амінокислот у білки, підвищує засвоєння вуглеводню та фосфору, забезпечує швидке протікання ростових процесів і поділу клітин, ліквідує міжжилковий  хлороз листя рослини.

Захищена Патентами України формула ОМД «ЖИВИЦЯ Гумат Калію» складає:

N /P/ K/ Mg  =  10/ 5/ 23/ 11 г/л, не менше.

Серед основних мікроелементів Добриво містить в хелатній формі Бор (В), Цинк (Zn), Мідь (Cu), Залізо (Fe), Сірку (S), Марганець (Mn) та Молібден (Mo).

Також Добриво містить фітопремікси – суміш фітогормонів, гетероауксинів та амінокислот, які забезпечують розвиток кореневої системи рослини на початковій стадії вегетації.

Виробник розробив лінійку Добрива «ЖИВИЦЯ» для різних с/г культур та пропонує апробовану агротехнологію її застосування, з якою більш детально можна ознайомитися на сайті підприємства www.dobruvo-zhivitzya.com.ua.

Загальний опис агротехнології:

І стадія – обробка зерна перед посівом – для забезпечення проростання насіння та хорошої схожості, з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (фітопремікси)» в середньому 1,0 – 2, л/т;

ІІ стадія – перше підживлення сходів – вплив на вегетативну масу та кореневу систему рослини, з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (фітопремікси)» або «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (універсальне)» в середньому 0,5 – 1,0 л/га;

ІІІ стадія – друге підживлення – вплив на кількість врожаю, з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (універсальне)» в середньому 0,5 – 1,5 л/га;

ІV стадія – третє підживлення – вплив на якість врожаю з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (олійні, бобові, овочеві)» – для соняшника, або «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (технічні, зернові)» – для пшениці або кукурудзи,  з витратами добрива в середньому 1,0 – 2,0, л/га.

З 2012 року досвід використання ОМД «ЖИВИЦЯ» показує, що описана агротехнологія забезпечує:

  • збільшення врожайності практично на 15–30 % для всіх с/г культур;
  • покращення споживчої якості вирощеної продукції (збільшення вмісту клейковини у зерні пшениці в середньому на 2–3 %, цукристості цукрового буряка – на 1,5–2,5 %, вітаміну С в овочах, фруктози у винограді та плодових культурах – до 3–7 %);
  • підвищення якості обробки посівного матеріалу спільно з протруювачами (підвищується польова схожість і проростання насіння та посилюється пригнічення патогенів);
  • зміцнення імунітету рослини та стимуляція фотосинтезу;
  • підвищення морозо- та сухостійкості рослини завдяки посиленню розвитку кореневої системи та накопиченню цукрів у вузлах кущіння;
  • зняття стресу з рослини за обробки пестицидами;
  • підвищення ефективності застосування інших мінеральних добрив (збільшується коефіцієнт використання азоту та фосфору рослинами), що робить можливим зменшення до 30 % норми їх внесення.

Також важливою є можливість використання ОМД «ЖИВИЦЯ Гумат Калію» для біодеструкції стерні разом із селітрою або карбамідом. Добриво сумісне з біопрепаратами, оскільки виконує роль маточного розчину для живильних штамів мікроорганізмів та бактерій.

Вказані цифри ефективності Добрива задокументовано відповідними Актами в різних агрогосподарствах Львівської, Черніговської, Одеської, Запорізької та інших областей України.

Відпускна ціна ОМД «ЖИВИЦЯ Гумат Калію» з доставкою на склад покупця – 96 грн/л із ПДВ.

Економічну доцільність застосування ОМД «ЖИВИЦЯ» покажемо на прикладі вирощування озимої пшениці за описаною вище агротехнологією.

Не важко підрахувати, що додаткові витрати на внесення 3 – 5 л Добрива на 1 га поля впродовж сезону становлять 300 – 480 гривень. За умов отримання приросту врожаю 4 – 6 ц/га, за ціни пшениці 4000 грн/т і з урахуванням 20 % економії витрат на мінеральні добрива, фермер гарантовано отримає додатковий дохід у розмірі 2600 – 3800 гривень на гектар.

У такий спосіб, фермерське господарство, де обробляють 1000 га поля з використанням ОМД «ЖИВИЦЯ Гумат Калію» щорічно може акумулювати на додаткові власні потреби 2,6 – 3,8 мільйонів гривень.

Запрошуємо до співпраці тих, хто дбає про власні високі врожаї та якість зібраного збіжжя.

Телефони для замовлення:

Факс +38 034-776-13-62,

Моб. +38-067-155-44-54, +38-099-113-72-55.

 З любов’ю до Вашого врожаю,  

директор ТОВ «Інноваційне товариство «ІНВЕП»,  

кандидат технічних наук Олександр Аніськовцев