Гумати – мода на органічні добрива чи панацея для господарств?

630

Ринок добрив з кожним роком розширюється не тільки інноваційними мінеральними препаратами та органо-мінеральними добривами, а також зростає попит на органічні та рідкі комплексні добрива.

Тенденція збільшення попиту на органічні добрива пов’язана з глобальним зростанням популярності органічних продуктів в Україні. Аналітики вже відзначають активізацію попиту на біостимулятори, а після 2020 року взагалі можливий різкий підйом попиту на всі види органічних добрив.

Аналітик ринку добрив Дмитро Гордійчук, ІА “Інфоіндустрія”, інформує про те, що Україна сьогодні готова споживати 6 млн т добрив, а потенціал досягає 10 млн т на рік. За відсутності зовнішніх подразників і політичної стабілізації зростання споживання добрив в Україні може досягти 5-6% в рік. У разі поліпшення сировинної кон’юнктури в сільському господарстві – до 15%.

Як все починалося…

Асортимент регуляторів та стимуляторів росту рослин, бактеріальних препаратів органічного походження постійно розширюється, однак, на практиці використання багатьох із них часто обмежене їхньою високою вартістю. У цьому сенсі гумати більш перспективні для застосування, завдяки їхній доступності для українського аграрія, тому останніми роками гумінові препарати набувають все більшої популярності в аграрному секторі країни.

Такий продукт, як гумат калію – головним компонентом якого є гумінові солі – став надзвичайно розповсюдженим у західному сільському господарстві ще кілька десятків років тому, в той час, як його популярність в Україні лише набирає обертів. Проте, за досить невеликий період часу його унікальні властивості належним чином оцінили українські фермери, що дозволило модернізувати саме вітчизняну технологію вирощування сільськогосподарських культур.

Цікавий факт: єгиптяни використовували гумінові кислоти для підвищення родючості земель, хоча слова такого не знали. Ніл приносив під час повеней мул, в якому тих кислот було 2 грами в кожному літрі. У Радянському Союзі 1936 року створено перші препарати з такою ж кількістю гумінових кислот. До 1995 року не вміли робити добрива з великим вмістом корисних речовин, так і залишаючись на позначці в 2 грами.

В Україні ринок гуматів почав зародження у кінці 90-х років. Перші гумати, що з’явились на ринку України були імпортовані з країн Європи, а пізніше з Росії. В 2004-2005 рр. почався швидкий ріст ринку, який не припиняється й до тепер. Починаючи з 2010 року, обсяги споживання на ринку України збільшувалися щороку на 20-25%.

Хоча цей товар присутній на ринку України вже 20 років, лише впродовж останніх десяти років спостерігаємо активний розвиток ринку. В майбутньому прогнозують подальший розвиток, адже залишається велика кількість господарств, які ще не використовували гумати в своїй діяльності.

«У чому сіль?»

Гума́ти – солі гумінових та фульвових кислот, які отримують з торфу та бурого гумусового вугілля слабкими водними розчинами лугів. У процесі виробництва гумінові та фульвові кислоти виділяються разом, тому їх прийнято називати гуматами. Гумати – багатофункціональні сполуки, що мають різноманітні хімічні та біологічні властивості.

Основними складовими гумусу є: гуміни, гумінові та фульвові кислоти.

Гуміни — нерозчинна органічна частина гумусу. Гумінові та фульвові кислоти  — розчинні у вигляді солей та мають високу фізіологічну та біологічну активність, виступають антистресантами широкого спектру дії, стимулюють ріст та розвиток кореневої системи, вегетативної маси рослин.

Найпоширенішим методом отримання гумінових препаратів є вилуговування гумусових речовин.

svoistva-gumatov-2

Чим вищий вміст гумінових кислот у сировині, тим більша концентрація гуматів у препараті.

Вміст гумінових кислот у торфах і вугіллі коливається від 10 до 88%, причому з підвищенням ступеня вуглефікації бурого вугілля і з наближенням його до стадії кам’яного, вміст гумінових кислот меншає.

Тобто гумати, отримані з леонардиту, в 5–18 разів концентрованіші, ніж препарати, отримані з торфу, сапропелю чи біогумусу, це й відображається на нормі, ефективності та вартості обробки 1 га.

Механізм дії гумінових добрив

Гумінові добрива або гумати калію підвищують врожайність та є активними стимуляторами вирощування і повноцінного розвитку сільськогосподарських культур. Це відбувається завдяки тому, що покращується проникність клітинної мембрани рослин та процес синтезу активних компонентів.

► В результаті обробки рослин добривами на основі гумату калію зміцнюється імунітет рослин, підвищується стійкість до захворювань та різних стресових факторів навколишнього середовища, зокрема, стійкість до явищ посухи або перезволоження, заморозків та надвисоких температур тощо.

► Завдяки дії гумату, зміцнюється коренева система рослин та покращуються обмінні процеси, тому рослина отримує більше необхідних для росту та розвитку корисних речовин з ґрунту.

► Базовий інгредієнт гумату – калій – потрібний для оптимального розвитку будь-якої рослини: сприяє швидкому утворенню білка, робить тканини більш міцними та підвищує активність ферментів.

► Застосування гумату калію стимулює процес розвитку, тому забезпечується більш рясне цвітіння та зав’язування плодів.

► Завдяки нормалізації обміну речовин та надходженню більшої кількості корисних елементів, підвищується якість та енергетична цінність вирощеної продукції.

► Гумат калію сприяє покращенню родючості ґрунту, оскільки прискорює появу перегною, виводить з ґрунту шкідливі речовини, нейтралізує підвищену вологість та засоленість. Особливо його радять застосовувати на важкому ґрунті, щоб полегшити рослинам процес отримання корисних макро- та мікроелементів.

► Внесення гумату калію допомагає істотно знизити внесення мінеральних добрив.

«Вузькі місця» чи як правильно вибрати гумати?

Головне в основі будь-якого препарату – це його склад, концентрація діючих речовин та їх біологічна активність. Також в препаратах на основі гумінових кислот можуть бути представлені додаткові комплекси активних речовин, що підвищують ефективність цих добрив. До них належать такі необхідні аміноксилоти, фульвові та карбонові кислоти, фітогормони, органічні кислоти тощо.

Аби бути впевненим у якості та безпеці препаратів треба перевіряти, щоб гумат калію мав постійну державну реєстрацію та документи, що підтверджують його екологічну та токсикологічну безпеку та біологічну ефективність.

Саме комплекс документів дає додаткову гарантію, що вміст у препаратах гумінових та інших активних речовин відповідає заявленим характеристикам.

Також треба звертати увагу на розчинність всіх компонентів гуміновмістних препаратів, адже саме повна розчинність забезпечує безперебійну роботу обприскувальних систем.

Прибуток там, де УКРАЇНСЬКІ ГУМАТИ

Органічні добрива УКРАЇНСЬКІ ГУМАТИ – це висококонцентровані професійні добрива з комплексом солей гумінових, фульвових та карбонових кислот, амінокислот та мікроелементів.

Виготовлений препарат з біологічно активного леонардиту та глибинного торфу. Така комбінація вихідної сировини дозволяє отримати > 110 г/л гумінових кислот, > 40 г/л фульвових кислот, > 30 г/л амінокислот і мікроелеменів та > 30 г/л калію у натуральній величині.

Вже більше 6 років із добривами органічними ТМ «Українські гумати» фіксуємо такі показники підвищення врожайності: зернові – на 5-21%, олійні – на 8-32%, кормові та технічні – на 6-19%, овочеві – на 11-50%.

Лабораторний контроль якості на кожному етапі технологічного процесу (вхідний контроль сировини на вміст біологічно активних речовин, внутрішній контроль у власній лабораторії, контроль якості готової продукції у незалежних акредитованих лабораторіях) забезпечує стабільну високу якість готового продукту. Препарат УКРАЇНСЬКІ ГУМАТИ – 100% розчинний –  ФІЛЬТРАЦІЯ препарату 50 мк.

Номер свідоцтва державної реєстрації А № 06042.

УКРАЇНСЬКІІ ГУМАТИ – це професійне рішення:

► ДЛЯ СТИМУЛЮВАННЯ росту;

► ПОТУЖНОГО зняття всіх видів стресу;

► КОРЕГУВАННЯ нестачі елементів живлення.

Детально про цей та інші продукти – www.ukrgumat.com.ua або за телефоном (067) 000-11-58

o3