Індекс продовольчих цін ФАО залишився незмінним у березні

178

Новий глобальний прогноз щодо виробництва зернових включає значні випередження з боку Китаю.

Індекс продовольчих цін ФАО в цілому залишився незмінним у березні, оскільки стрибок цін на молочні продукти компенсовано зниженням цін на зернові, олійні продукти та цукор, йдеться в опублікованій сьогодні доповіді ООН.

Індекс, що відслідковує щомісячну динаміку міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, у середньому склав 167 пунктів, що на два пункти нижче лютневого рівня і приблизно на 3,6 відсотка нижче за аналогічний показник у березні 2018 року.

Продовольча та сільськогосподарська організація також опублікувала нові дані щодо світового обсягу виробництва і запасів зернових, які відображають значні коригування в сторону підвищення, зроблені на підставі результатів сільськогосподарського перепису в Китаї 2017 року.

Індекс цін ФАО на молочні продукти протягом місяця зріс на 6,2 відсотка, що обумовлено зростанням попиту на імпорт вершкового масла, сиру і цільного сухого молока, напередодні очікуваного скорочення експортної пропозиції в Океанії.

Індекс цін ФАО на м’ясо також виріс, хоча і не значно, на 0,4 відсотка проти лютого, що можна пояснити різким зростанням імпортного попиту з боку Китаю на свинину, яловичину і м’ясо птиці.

Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 4,4 відсотка на тлі зниження імпортного попиту на пальмову олію, збільшення обсягів виробництва соєвої олії в Сполучених Штатах Америки та поповнення запасів ріпаку в Канаді.

Індекс цін ФАО на зернові за місяць знизився на 2,2 відсотка, що обумовлено падінням цін на пшеницю і кукурудзу, експортна пропозиція яких залишається рясною, а прогноз на урожай в основних країнах-експортерах – сприятливим. Міжнародні ціни на рис у березні виросли небагато.

Індекс цін ФАО на цукор знизився на 2,1 відсотка, так як урожай в основних країнах-виробниках був більшим, ніж передбачали. Згідно з останніми оцінками Індії, обсяг виробництва за рік збільшився на 8 відсотків – у період з жовтня 2018 року по січень 2019 року, і тепер очікують, що Індія витіснить Бразилію як найбільшого виробника цукру в світі.

Регіональне відділення ФАО для Європи та Центральної Азії