Лозівські машини відзначають 10-річчя дискової борони Дукат

209

У 2019 році Лозівські машини відзначають 10-річний ювілей з дня випуску першої короткої дискової борони Дукат.

Перший дукат з шириною захвату 2,5 метри був представлений у Києві на агропромисловій виставці АГРО влітку 2009 року. Продажі агрегату стартували восени того ж року, повідомляє прес-служба компанії.

«Створенню Дукат передував глибокий аналіз ринку, ми уважно вивчали потреби галузі. Далі була низка конструктивних замальовок, кілька концепцій, серед яких були 4-х і 2-х-рядні машини на базі різних стійок, після чого ми визначилися, що необхідно створювати коротку дискову борону на індивідуальній, гнучкій стійці», – розповів головний конструктор Українського конструкторського бюро трансмісій і шасі (УКБТШ) і розробник лінійки Дукат Олексій Гриненко.

Ресорна 3D стійка – це оригінальний конструкторський винахід Лозівських машин, який покращує якість обробки ґрунту і дозволяє знизити витрату палива на 20%. Борона також оснащена унікальними необслуговуваними підшипниковими вузлами HARP AGRO UNIT і зносостійкими робочими органами.

«Якщо порівняти модель 2009 року і новітній Дукат-9, то абсолютно очевидно, що багато в чому машина змінилася. Однак, основні компоненти, «серце» машини – підшипниковий вузол, диски і підпружинена стійка, завдяки чому Дукат став таким популярним, залишилися таким ж», – зазначив О. Гриненко.

Дискова борона Дукат у цифрах:

  • 10 конфігурацій машин з шириною захвату від 2,5 до 16,75 метрів;
  • більше 2000 господарств у більш ніж 20 країнах світу;
  • 12 оформлених патентів.

Лінійка Дукат стрімко розвивалася і вже на початку 2010 року була представлена дискова борона Дукат-5, потім з’явилися агрегати з іншою шириною захвату, поступово заповнивши весь модельний ряд.

«Ми не зупиняємося на досягнутому і продовжуємо модернізувати, поліпшувати дискові борони, – сказав віце-президент з маркетингу та продажу Роман Гіршфельд. – Нещодавно вийшла 9-метрова машина, скоро вийде Дукат-8 в абсолютно новому стилі, з’явиться вдосконалена 4-х-метрова борона. Буде оновлено й інші агрегати».

Зазначимо, сьогодні Дукат став лідером продажів як на українському, так і на зарубіжних ринках і полюбився аграріям з усього світу.