ТОВ «Кищенці» втратило майже 200 тисяч євро через кібершахраїв

295

Майже 200  тисяч євро зникло у ТОВ «Кищенці» при розрахунку за товар. Купуючи нетелі, фермерське господарство перерахувало частину коштів на рахунок постачальника. Однак постачальник – чеська компанія – їх так і не отримав. Шахраї перехопили паролі через український сервер, відправили фермерському господарству документ з іншим розрахунковим рахунком та забрали гроші.

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Про нюанси справи розповідає фінансовий директор ТОВ «Кищенці» Іван Іжко.

“У нас був укладений договір чеською компанією на постачання нетелів. Оплата проводилась двома частинами. Перша – після огляду худоби, друга – за два дні до відвантаження тварин. Після огляду ми перерахували першу частину коштів, згідно із контрактом, все було добре”, – каже Іван Іжко.

За словами фінансиста, перед відправленням тварин вони з партнерами, як завжди, багато зідзвонювались і списувались через електронну пошту, вирішуючи поточні справи.

“І ось в один момент з електронної адреси наших партнерів прийшов лист, в якому вони просять перерахувати другу частину коштів на рахунок їхнього підприємства в іншому банку”, – пояснює фінансовий директор.

Сторони підписали додаткову угоду. Згідно із нею ТОВ «Кищенці» 4 квітня перерахувало 186 тисяч євро на розрахунковий рахунок, вказаний у ній.

“Наступного дня постачальник попросив надати йому підтвердження платежу, ми це зробили і ніяких зауважень не було. А вчора, 8 квітня, ввечері він зателефонував і сказав, що гроші так і не поступили. Ми знову зв’язались з банком, запросили інформацію про платіж і побачили, що у реквізитах був вказаний не той розрахунковий рахунок, що в угоді. За деякими ознаками ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала наше з постачальником листування”.

Представники ТОВ «Кищенці» написали заяву до поліції та кіберполіції.

Правоохоронні органи та підприємство працюють над поверненням коштів власникам.

Довідково:

ТОВ «Кищенці»- підприємство, засноване у грудні 2001 року. Засновник та директор – Корнеліс Хузінха. Займається тваринництвом (ВРХ та свині), рослинництвом (вирощує зернові та технічні культури). На даний момент ТОВ Кищенці обробляє близько 15 700 га орних земель, які розташовані в межах Жашківсього та Маньківського районів, Черкаської області. Входить до ТОП-100 передових аграрних підприємств України.