Україна підтвердила свій статус країни, вільної від ящуру без вакцинації

145

Українська делегація взяла участь у міжнародному регіональному семінарі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) щодо визначення статусу країни щодо чуми дрібних жуйних та ящуру, який проходив у м. Алмати (Казахстан).

Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

Україну на міжнародному заході представляли заступник Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко та начальник управління здоров’я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Микола Сонько.

У рамках засідань експерти обмінялися досвідом щодо отримання та підтвердження офіційних статусів МЕБ, обговорили практичні аспекти підготовки досьє країн щодо зазначених хвороб та процедури їх оцінки, базуючись на міжнародних стандартах, та проаналізували проблематику здоров’я тварин у розрізі регіону.

За результатами цього семінару будуть підготовлені відповідні документи для того, аби в травні в рамках 87-ї Генеральної асамблеї Делегатів МЕБ офіційно підтвердили статуси країн-членів МЕБ.

Україна з 1992 року має офіційно визнаний статус МЕБ країни, вільної від ящуру без вакцинації, що є найвищим статусом МЕБ щодо цієї хвороби як на національному рівні, так і у питаннях здійснення міжнародної торгівлі. Зараз на міжнародному регіональному семінарі МЕБ цей статус України вчергове підтверджено на робочому рівні, а під час Генеральної асамблеї Делегатів МЕБ він буде озвучений офіційно.

Зазначимо також, що Україна є історично вільною і від чуми дрібних жуйних – ця хвороба не реєструється на території нашої держави.