AgriTech-стартап вперше представив Україну в Швейцарії

229

Новий український продукт – мобільне рішення AgroportEх.Bio – поєднав у собі найсильніші та найбільш перспективні напрями нашої економіки: агро та IT. На початку року проект високо оцінили на великому світовому конкурсі стартапів посівної стадії Seedstars Global Summit у Швейцарії.

Україна вперше була представлена на конкурсі аграрним напрямом. Хоча організатори зізналися, що давно вже чекали від нашої країни подібного стартапу. Україна в останні роки показує стрімке зростання в аграрній галузі та серйозні досягнення у сфері IT, тому поява продукту, який би об’єднав у собі обидві ці галузі, була закономірною і дуже очікуваною, адже AgTech – у прямому сенсі наше майбутнє. Саме такі інноваційні продукти зі значним соціальним впливом можуть допомогти впоратися з глобальними викликами – зростанням чисельності населення і, як наслідок, збільшенням попиту на продукти, а також зміною клімату. Журі Seedstars World, великого міжнародного конкурсу стартапів для країн із ринками, що розвиваються, високо оцінили розробку українців.

Перший етап конкурсу в Україні організували у чотирьох містах (Київ, Львів, Одеса, Дніпро). Із майже сотні конкурсантів тільки один відправився представляти Україну на саміті Seedstars у Швейцарії.

Agroportex.Bio – це B2B маркетплейс, який забезпечує швидку комунікацію між органічними виробниками та покупцями на локальних і світових ринках. Сервіс гарантує прямий доступ до перевірених операторів органічного ринку без посередників. Користувачі отримують мобільний доступ до актуальних запитів і пропозицій своєю рідною мовою, незалежно від країни проживання (сервіс доступний у 35 країнах), а також можуть розміщувати власні заявки.

Процес реєстрації простий і займає всього кілька хвилин. Виробникові потрібно лише заповнити реєстраційну форму та завантажити свій органічний сертифікат. Після верифікації товари зі списку сертифіката автоматично з’являються у профілі виробника та стають доступні для продажу. Виробник отримує push-повідомлення зі запитами тільки на товари зі списку свого сертифіката. Для покупця алгоритм практично такий же, тільки замість завантаження сертифіката під час реєстрації він визначає перелік цікавих йому товарів та отримуватиме миттєві повідомлення з пропозиціями від виробників. Після підтвердження угоди в системі виробник і покупець отримують прямі контакти один одного. За остаточного завершення угоди обидві сторони формують репутаційну історію за допомогою оцінок і відгуків.

«Успіх AgroportEх.Bio – це одночасно успіх наших айтішників, тому що в Україні хоч і є сильні фахівці, але вони працюють переважно на умовах аутсорсингу, а тут ми представили готовий продукт, який повноцінно працює. Це також успіх українських аграріїв – ми вже давно займаємо гідне місце серед країн-виробників органіки, – каже СОО компанії Agroportex.bio Ольга Гольдіна. – Розробкою відразу зацікавилося багато іноземних компаній, так що для наших виробників це дуже хороша перспектива».

Вперше додаток представлено рік тому на найбільшому аграрному заході Східної Європи – Форумі AGROPORT.

«AgroportEх.Bio – це ефективний інструмент для просування фермерської продукції на міжнародний ринок. Додаток допомагає виробникам знаходити покупців своєї продукції за кордоном, – розповідає керівник AGROPORT UKRAINE Дмитро Титаренко. – Тобто вирішує найважливіше завдання – забезпечує збут продукції. На виставці Biofach World 2019 (buyorganic.in.ua), що відбулася у лютому 2019 року, Agroportex.Bio вніс інноваційну складову в промоцію національних українських продуктів. Зараз ми готуємося представляти Україну на найбільшій національній виставці в Ізмірі (Туреччина), а на осінь в наших планах уже ринок Великобританії».

Більш детально ознайомитися з AgroportEх.Bio можна на виставці AGROPORT SOUTH KHERSON 2019 18-20 липня у Херсоні.

Довідка:

Agroportex.Bio сформований як окремий напрям «Розвитку органічного ринку України та просування органічної продукції українського виробництва» 2017 року в рамках діяльності проекту «Агропорт Україна».

Agroportex.bio зараз працює в 35 країнах:

Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Кіпр, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Польща, Португалія, Російська Федерація, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швейцарія, Швеція.

Агропорт Україна (agroport.ua) – щорічний масштабний захід із підтримки фермерства та сільгоспвиробників України та Східної Європи. Виставку організовують на майданчиках міжнародних аеропортів з 2014 року за участю Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у рамках Всесвітнього дня продовольства. З 2018 року АГРОПОРТ проходить у трьох містах і охоплює потреби індивідуально західних, південних і східних агровиробників.

Виставка Biofach (www.biofach.de) вже 29 років поспіль збирає органічних виробників з усього світу. Стартувала вона в Людвігсгафені-на-Рейні зі 197 учасників і 2500 відвідувачів. З 1990 року Biofach проходить в Нюрнберзі, де в перший же рік кількість її відвідувачів збільшилась до 21 000, а кількість експонентів зросла в кілька разів і склала 1276.

Прес-служба Агропорт Україна