Через погодні умови в аграріїв затягується посівна

220

Погодні умови впливають на посівну кампанію в Україні. Поки в одних областях ішли дощі, які не дозволяли вийти в поле, в інших стояла спека і аграрії навпаки – чекали вологи.

На велику кількість опадів та неможливість вчасно засіятись нарікають аграрії у ряді областей Західної, Центральної та Північної України – Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Чернівецькій та інших областях.

Як повідомляє прес-служба ВАР, у цих регіонах пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди і градом. Декотрим господарствам це завадило вчасно засіяти сою, соняшник, кукурудзу. Ще одна несприятлива ситуація, яку створюють опади, – неможливість вчасно внести добрива на ранні зернові та зерно-бобові культури, які уже зійшли. Окрім того, надмірна вологість провокує появу хвороб у рослин – кореневої гнилі, борошнистої роси та септоріозу на зернових.

“Опадів дуже багато, не встигаємо ні сіяти, ні обробляти, ні вносити захист. Від запланованих посівів незасіяними залишилось відсотків 70 площ. А втрата посіву і обробіток культур не в тій фазі росту – це безпосередній вплив на урожайність: вона може бути зниженою. В основному залишилось посіяти сою, частково – соняшник.  Обробіток не встигаємо проводити на зернових, ріпаку”, – розповідавє Михайло Клешір із Чернівецької області.

Деяким сільгоспвиробникам доводиться пересівати культури, оскільки сильні дощі їх змили.

“У багатьох, хто раніше посіяв, позмивало сходи, можливо потрібно буде пересівати, – розповідає директор ФГ «Барда-2007» Йосип Бомк, що у Хмельницькій області. – В одного товариша кілька гектарів сої змило повністю. Зараз дощу немає, то поки сіємо. Але в подальшому знов передають грози.  Ми втрачаємо строки посіви сої, не знаю, коли ми маємо її посіяти.”

Разом з тим на півдні та сході України – в Донецькій, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Одеській областях – опади пройшли помірні. А в деяких районах Запорізької області впродовж місяця була посуха.

“У четвер на кінець-то пройшли дощі і ситуація поліпшилась. До дощів була напружена ситуація з яровими ячменями, горохом, бо все горіло. Добре, що хоч не було максимальних температур. Для нас цей дощ дуже бажаний”, – розповідає директор ПП «Укрлітагро» Сергій Шарапов із Запорізької області.

За даними Укргідрометцентру  з 27 квітня по 6 травня на Західній і Північній частині України випала місячна або навіть півторамісячна норма опадів. Така кількість вологи призводить до перезволоження верхніх шарів ґрунту та високої відносної вологості повітря.