HORSCH FOCUS 7 MT – універсальна сівалка для усіх видів аграрних робіт

1127

Сівалка HORSCH Focus 7 MT – незамінний помічник для великих фермерських господарств, адже вона одночасно виконує всі функції, необхідні для аграрних робіт, та зменшує кількість проходжень під час посіву. Також агрегат забезпечує збереження вологи ґрунту, а його багатофункціональність дозволяє проводити обробку ґрунту одночасно з посівом і закладанням добрив у міжряддя.

Focus 7 MT – це універсальний посівний комплекс, який підходить для висіву всіх культур, – як зернових, так і сої та ріпаку.

Сівалку оснащено великим бункером на 12 тис. л (по 6 тис. л на зерно та добрива) та великими транспортними колесами, що дуже добре впливає на її продуктивність, адже дозволяє обробити велику кількість гектарів.

До того ж, агрегат можна використовувати не лише для посіву, а й для внесення мінеральних добрив.

Робочі органи

Позаду сівалки HORSCH Focus 7 MT прикріплено 2 ряди робочих дисків діаметром 68 см та 2 ряди лап, які розпушують ґрунт безпосередньо під рядами посівів до 35 см.

Завдяки прикріпленому аплікатору, внесення добрив у рядок можливе у трьох різних варіантах: повністю у верхній шар ґрунту — на глибину 5-10 см, у нижній шар — 35-40 см, або змішаним способом – 50:50.

Усі глибини виставляються кліпсами, що дозволяє регулювати окремо різні робочі органи.

Агрегат обладнано дисками, що вирівнюють ґрунт за лапами. Також є коток Ring Flex Packer, що має лише дві стійки кріплення, а напівкільце має вібраційний ефект, що виключає можливість налипання та забивання.

Стандартно Focus 7 MT укомплектовано дводисковими сошниками Turbodisc. Додатково може бути встановлено анкерні сошники, які дозволяють проводити посів ріпаку без попереднього обробітку ґрунту, навіть по соломі. Їх розміщено в шаховому порядку, що виключає можливість забивання. За сошниками висіву розташований пластиковий укладач насіння, який притискає насінину до землі та створює контакт насіння зі землею, а також колесо для прикочування.

Посів по стерні

«Універсальною сівалкою HORSCH Focus 7 MT можна зробити глибоке розпушування, що є вкрай важливим для посіву ріпаку та сої, оскільки стрижнева коренева система і корінь цих культур може чітко проростати вниз, — зазначив Тарас Рунців, менеджер Західного регіону ТОВ «ХОРШ Україна».

Наприклад, в господарстві ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» (Львівська область) сіяли ріпак напряму по стерні й зовсім не втрачали вологу. За допомогою дворядної дискової борони зробили глибоке змішування соломи, за допомогою лап — внесли добрива на глибину 30 см, і відразу провели посів».

Загальна площа посіяного ріпаку з допомогою сівалки Focus 7 MT — понад 1 тис. га.

Тарас Рунців також додав, що HORSCH Focus 7 MT повинна агрегатуватися з великою тягловою силою — 500-600 к.с., але в той самий час допомагає ефективно працювати та приносить прибуток:

«У господарстві отримують хороші сходи, і всі операції, які потрібно виконувати за класичної технології чи мінімального обробітку (оранка або основний обробіток, культивація, передпосівний обробіток, внесення добрив) — HORSCH Focus 7 MT виконує за один прохід».

Агроном ТОВ «Агро ЛВ Лімітед», відділ «Вирів», Степан Андрушко розповів, що в господарстві з 15 серпня 2018 р. посіяли озимий ріпак сівалкою HORSCH Focus 7 MT з міжряддям 35 см.

«Це універсальна сівалка, яка дозволяє одночасно і вносити добрива, і за один прохід по полю проводити посів, тобто ми скорочуємо витрати на дизпаливо (приблизно 30%) та зменшуємо ущільнення ґрунту. На цьому полі, одразу після збору попередника, на другий день ми вже сіяли ріпак цим агрегатом. Як бачимо зараз, сходи досить дружні».

HORSCH Focus 7 MT працює у ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» уже декілька сезонів.

«Ми можемо сіяти нею як зернові, так і ріпак. Потрібно лише замінити котушку: якщо висіваємо ріпак, то на 35 см, якщо зернову групу — доставляємо додаткові сошники та сіємо на 17,5 см, — ділиться агроном. — І для механізатора, і для агронома сівалка досить проста у користуванні та обслуговуванні, кілька кліків — і вона налаштована. Що стосується регулювання глибини та норм висіву, то це теж досить швидко і просто – за декілька хвилин можна підготувати сівалку до роботи. Оптимальна швидкість сівалки 10-12 км/год».

Перевіряючи стан сходів на полі, Степан Андрушко зазначив, що в разі ущільнення коренева система ріпаку розходиться «розеткою». «Бачимо, що після сівалки HORSCH Focus 7 MT коренева система розвинена добре, чітко виражений стрижневий корінь. У серпні, під час посіву, завжди спостерігаємо нестачу вологи, але завдяки цьому агрегату нам вдалося максимально її зберегти», — додав агроном.

На сьогодні в господарстві «Агро ЛВ Лімітед» є чотири посівні комплекси HORSCH Pronto 9 SW, два культиватори Tiger 8 МТ, чотири культиватори Tiger 10 LT, також три дискових борони JOKER 12 RT і дванадцять одиниць перевантажувачів для зерна Horsch Titan UW 34.

Першим культиватором HORSCH Tiger 10 LT це господарство за один рік обробило 25 тис. га, за півтора сезони — 40 тис. га. Наступного року придбали ще три Tiger 10 LТ.