«НІБУЛОН» спустив на воду унікальний 140-метровий перевантажувач

202

18 травня 2019 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» відбувся спуск першого 140-метрового судна компанії – унікального перевантажувача «NIBULON MAX» пр. П-140.

Про це йдеться на сайті компанії.

Це перше судно з такими розмірами, яке будується на заводі «НІБУЛОН», і найбільше судно за останні 25 років незалежності України.

Будівництво здійснюється за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції і розвитку, а також Європейського інвестиційного банку, завдяки співпраці з яким і були створені умови для спуску цього судна, а саме – масштабна реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу компанії.

Передумови для будівництва такого потужного судна для флоту компанії назріли вже давно. За словами заступника директора з економіки судноплавної компанії «НІБУЛОН» Олександра Тарановського, інтенсивне розширення мережі річкових перевантажувальних терміналів компанії «НІБУЛОН» із року в рік забезпечує нарощення річкового вантажообігу компанії та зумовлює підвищення потреби у виконанні навантажувально-розвантажувальних робіт на зовнішньому і внутрішньому рейдах морського порту Миколаєва.

«У нашої компанії давно виникла потреба у власному крановому флоті. На зовнішньому рейді морського порту Миколаїв до цього часу працювали три крани компанії: «Святий Миколай», «Нібулонівець» і «Нібулонівець-2». Але новий надпотужний  «NIBULON MAX» дозволить нам, наростивши обсяги перевалки в морі, не лише повністю покрити свої потреби і уникнути залучення сторонніх плавкранів, але й дасть можливість отримати додаткові доходи від надання послуг іншим компаніям. Таким чином, дане судно дозволить підвищити річні обсяги перевалки вантажів флотом на 2–3 млн тонн/рік та збільшити обсяги перевалки вантажів безпосередньо флотом компанії до 4–5 млн тонн/рік. Також дане судно дасть можливість гнучко використовувати річковий вантажний флот, виступаючи накопичувачем у період відсутності суден закордонного плавання», – пояснює він.

Для виконання цих надвисоких завдань «NIBULON MAX» обладнаний двома крановими частинами продуктивністю 18 000 тонн/добу та двома вантажними трюмами вантажомісткістю 10 000 тонн. Вантажні трюми, забезпечені люковими закриттями, призначені для перевезення зернових навалювальних та генеральних вантажів. Наявність власних трюмів на судні забезпечує безперервну роботу кранів під час швартовних операцій з баржами, що скоротить час навантаження суден. Для обслуговування вантажних трюмів, а також проведення вантажно-розвантажувальних робіт, в умовах порту і на відкритому рейді в морі на судні розміщуються два повноповоротних вантажних крани, які зміщено на 3600 мм на лівий борт від діаметральної площини судна, що дозволить повністю навантажувати та розвантажувати судна типу Panamax.

«NIBULON MAX», включаючи механізми та обладнання, запроектований і будується за чинними правилами і під наглядом Регістра судноплавства України на клас «навалювальне судно-перевантажувач», – зазначає директор судноплавної компанії Олексій Лалін, – автономність цього судна за запасами палива та прісної води становить близько 90 діб. Обсяг автоматизації дозволяє управляти механічною установкою без постійної присутності персоналу, що обслуговує, в машинних приміщеннях і в центральному посту керування. Ми передбачили зручні умови європейського класу для роботи та відпочинку 28 членів екіпажу, плюс 5 додаткових місць».

Будівництво судна такого класу – це абсолютно новий вищий рівень суднобудівних потужностей компанії «НІБУЛОН». Для цього на заводі було модернізовано стапельний майданчик та спуско-підйомний пристрій, що призвело до збільшення кількості стапельних та спускових доріжок. Компанією проведено масштабну реконструкцію суднобудівного підприємства, після завершення якої воно має стати найсучаснішим в Україні і, без сумніву, одним з найкращих в Європі.

«Для будівництва «NIBULON MAX» ми використали близько 5 тис. тонн металопрокату та 150 км кабельної продукції, – розповідає директор суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» Дмитро Горбенко. – Для захисту корпусу судна від корозії необхідно близько 70,5 тис. л сучасних лакофарбових матеріалів, а сумарна вага матеріалів для ізоляції корпусу судна складає 64 тонни».

А 8 травня біля нового причалу перевантажувального термінала компанії, що був реконструйований та введений в експлуатацію минулого року, розвантажилося 133-метрове універсальне вантажне судно Palmerton, укомплектоване двома кранами загальною вантажопідйомністю 900 тонн, з обладнанням для «NIBULON MAX»: двома електрогідравлічними  чотирьохканатними грейферними кранами типу CBG360 від німецької  фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH з максимальною вантажопідйомністю 42 тонни та максимальним вильотом стріли – 35 м. Це вперше обладнання для будівництва нових суднобудівних замовлень компанії доставляється на підприємство в Миколаїв водним транспортом, а не автомобільним, як було раніше.