“Ніка-Тера” – перший порт в Україні, сертифікований за міжнародними стандартами GMP +

179

«Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера», що входить до групи компаній Group DF, став першим в Україні портовим оператором, який отримав міжнародний сертифікат GMP+ на відповідність міжнародним стандартам з перевалки та зберігання кормової продукції.

Про це йдеться на сайті компанії.

Система GMP+ є всесвітньо визнаною сертифікацією транспортування, зберігання та виробництва з с/г продукції. Система була розроблена з метою забезпечення безпеки кормів та надання гарантій споживачам щодо дотримання виробником стандартів на кожному з етапів виробничого процесу.

Проходження портом ««Ніка-Тера»,» сертифікації GMP+ є свідченням того, що на підприємстві використовуються технології з перевалки та зберігання с/г продукції повністю відповідні міжнародним стандартам, які регламентовані вимогами ЄС.

Проходження сертифікації дозволяє істотно підвищити конкурентоспроможність та робить ТОВ «МСП «Ніка-Тера»,» більш затребуваним для клієнтів, які постачають свою продукцію покупцям з країн, де наявність даного сертифіката є обов’язковою умовою. Підприємство, сертифіковане за системою GMP+, вноситься до відповідної публічної міжнародної бази підприємств.

Отримання сертифіката GMP+ стало можливим після проходження підприємством спеціального сертифікаційного аудиту, який курирувався офіційним в Україні представництвом інституту GMP+ – компанією «МСН ГРУП». Аудит проходив у кілька етапів та включав у себе перевірку всіх процесів на підприємстві, пов’язаних з перевалкою й зберіганням продукції. Після первинного аудиту незалежними аудиторами було надано звіт з рекомендаціями, які були оперативно виконані. Після цього була розроблена необхідна документація та успішно пройдений передсертифікаційний і сертифікаційний аудити.

Система GMP+ по суті являє собою перелік вимог для всіх процесів на підприємстві, які необхідно виконати, щоб пройти сертифікацію. Стандарти GMP+ набагато жорсткіші стандартів, встановлених українським законодавством, і на сьогоднішній день ««Ніка-Тера»,» є єдиним в Україні портовим оператором, що має такий сертифікат, підтверджений внесенням підприємства до відповідної міжнародної бази даних сертифікованих підприємств.

Сертифікат GMP+ визнається у 65 країнах світу, а в країнах Європейського Союзу впроваджується на обов’язковій основі.