Папір на основі пшениці виведе ліси з-під удару

280

Відомий американський актор Вуді Харрельсон – затятий захисник навколишнього середовища, особливо, коли справа стосується лісів Північної Америки. Залишивши в минулому своє амплуа політичного активіста, тепер він вийшов далеко за рамки протестного формату на користь проєкту, покликаного змістити апетити суспільства в паперовій продукції з лісових масивів на набагато менш затребуваний продукт – сільськогосподарські відходи.

Наскільки це актуально? Згідно з даними компанії Canopy, що займається популяризацією збереження лісів, незаймані лісові масиви поглинають майже п’яту частину вуглекислого газу. Коли ми вирубуємо дерева, ми не тільки зменшуємо розміри одного з найефективніших механізмів утилізації вуглекислого газу на планеті, але разом з тим випускаємо на свободу вуглекислий газ, що десятки, якщо не сотні  років зберігається у деревах. У глобальному масштабі, з лісових масивів видобувають 71% сировини для паперу в світі.

vudi

Вуді Харрельсон є співзасновником компанії Prairie Pulp & Paper, що виробляє офісний папір Step Forward. Цей папір на 80% складається з пшеничної соломи, замість звичайної деревної маси, і чинить найменший вплив на навколишнє середовище з усіх альтернатив, представлених на ринку. Зразки паперу Step Forward протестовано на якість друку і на кольоровому, і на чорно-білому лазерних принтерах, з прекрасними результатами в обох випадках. До того ж, друкувати набагато приємніше завдяки усвідомленню, що ми рятуємо дерева.

«Я зрозумів, що навіть коли вдається врятувати той чи інший ліс від вирубки, вирубувати починають ще десь. Тому варто звернутися до того, як виготовляють папір, – говорить Вуді Харрельсон. – Щорічно у світі вирубують від трьох до шести мільярдів дерев, половину з цієї кількості використовують для виробництва паперу. Зміна підходу у виробництві паперу сильно змінила б цю картину. Саме цього ми і досягли. Наш папір на 80% складається з пшеничної соломи, і щодо екологічності цей папір кращий, ніж будь-який інший, що існує сьогодні. Такий папір вперше можна буде купити у Сполучених Штатах».

Обсяги індустрії паперу величезні, світовий попит становить 400 мільйонів тонн на рік, і ця цифра в найближчі 15 років подвоїться. Навантаження на ліси просто жахливе. У планах компанії Prairie Pulp & Paper – запустити першу в Північній Америці паперову фабрику, що не використовує деревну масу, вже в найближчі 3-5 років. Це буде екофабрика, весь папір буде на 100% із недеревної сировини, повністю з сільськогосподарських відходів – з того, що залишається у фермерських господарств. Його ціна буде рівною ціні звичайного паперу або навіть нижчою. Ось тоді революція в цій галузі перейде на якісно новий рівень.

Сьогодні компанія робить акцент на офісний папір, а в майбутньому перейде і до іншої паперової продукції, наприклад, газет, серветок тощо. Вже зараз коробки, в які запаковують папір Step Forward, також зроблено з сільськогосподарських відходів.

Фабрику з виробництва паперу Step Forward розташовано в Індії. Як тільки компанія запустить промислове виробництво паперу, що не містить деревини, у Північній Америці, то встановить цим нові стандарти екологічності паперової продукції.

«Вже вироблено кілька пробних зразків паперу зі 100% недеревної сировини, – розповідає Вуді Харрельсон. –  Пригадую, що мене дуже вразило, так це працівники фабрики. Вони усвідомлювали, що стали частиною поворотного моменту в історії. Ці люди присвятили роки життя роботі в своїй індустрії. Але той момент, як з-під преса виходять рулони паперу, в якому абсолютно не міститься деревини, схвилював би будь-кого».

Загалом, у компанії Prairie Pulp & Paper більше 14 років пішло на дослідження, щоб вивести перші аркуші паперу на ринок, тому для переходу на 100% недеревну сировину потрібно ще кілька місяців і кілька мільйонів доларів на науково-дослідні роботи.

Джерело: Інтернет-журнал “Совершенствуй среду обитания”