Сіємо ріпак разом із Horsch – День поля у ТОВ «Агроінвест Козова»

728

В останній день весни на базі ТОВ «Агроінвест Козова» провели практичний День поля на тему «Ріпак краще сіяти!».

Організатори приготували чимало пізнавальної інформації для гостей: це і представлення нових високоврожайних гібридів ріпаку від провідних брендів, і технологія вирощування озимого ріпаку на полі господарства, і обговорення актуальних питань щодо цієї культури тощо.

Та, мабуть, найцікавішою була презентація нових можливостей техніки німецького бренду Horsch у точності висіву ріпаку, а саме: 12-рядної сівалки Horsch Maestro 12.45 CC, універсального посівного комплексу Horsch Pronto 6 DC і дисколапового культиватора Horsch Tiger 4 MT, що є у користуванні у  господарстві.

ТОВ «Агроінвест Козова» розташовано у Козівському районі Тернопільської області, земельний банк господарства налічує понад 2000 га. На своїх полях вирощують озиму пшеницю, озимий ріпак, озимий ячмінь, ярий пивоварний ячмінь, озимий часник, сою, кукурудзу, соняшник та цукрові буряки. У майбутньому також планують запровадити тваринництво.

Як розповів керівник підприємства Юрій Йосипович Пудлик, одним із основних критеріїв для досягнення успіху у веденні аграрного бізнесу є правильний підбір техніки, її надійність та економічність. Тож вже три роки поспіль Юрій Йосипович обирає техніку Horsch. Спершу придбали посівний комплекс Horsch Pronto 6 DC, який чудово зарекомендував себе у роботі, наступного року купили сівалку Horsch Maestro 12.45 CC, якою сіяли кукурудзу, соняшник, ріпак сою та цукрові буряки, згодом – дисколаповий культиватор суцільного обробітку ґрунту Horsch Tiger 4 MT.

«До вибору техніки підходжу дуже відповідально, раджуся з колегами-аграріями, які вже випробували той чи інший агрегат у себе на господарстві, вивчаю інформацію, відвідую демо-покази, – розповідає пан Юрій. – Про техніку Horsch завжди чув лише позитивні відгуки. А три роки тому мені пощастило побувати на заводах Horsch у Німеччині та на власні очі побачити весь технологічний процес – від складу металу до складу готової продукції. Тож по приїзді я визначився з вибором, і жодного дня не пошкодував, адже Horsch – це європейська якість, перевірена часом.

До того ж, я дуже задоволений співпрацею з ТОВ «Золочів ТХ» – офіційним дилером техніки Horsch на Західній Україні. Вдячні їм за розуміння, відмінний сервіс та миттєву реакцію на наші запити.

У подальшому теж купуватимемо цю техніку, адже вона заслуговує на увагу».

Іван Шевчук, регіональний менеджер ТОВ «Золочів ТХ»:

«Щиро вдячні Юрію Йосиповичу за його вибір та довіру до нашої компанії.

Сьогодні ми демонструємо три одиниці техніки.

Horsch Maestro 12.45 CC – зернова сівалка точного висіву з точним загортанням насіння на великій робочій швидкості.

Три особливості роблять Maestro неповторною у своєму роді машиною:

 1. інноваційна система дозування;
 2. компактний пневматичний дозатор;
 3. система контролю укладання насіння.

Основні відмінні особливості Maestro СС: робоча швидкість у діапазоні 8-12 км/год; компактна машина з бункером для добрив об’ємом 2 800 л; об’ємні ємності для насіння (70 л) на кожній із секцій; 6, 8- або 12-рядне виконання; ширина міжрядь 45-80 см; надійні модулі висіву HORSCH; гідравлічно регульований тиск у діапазоні 125-300 кг/леміш.

Ідеальна точність дозування й укладання насіння Maestro універсальна й оптимально підходить для посіву кукурудзи, сої, соняшнику чи цукрових буряків.

Horsch Pronto 6 DC – це бестселер, який вже не один рік представлено в Україні (вже продано понад 500 одиниць).

Переваги агрегата:

 • підходить для посіву в мульчу, по оранці або для прямого посіву;
 • дозволяє проводити посів на високій швидкості, зберігаючи високу якість загортання насіння, завдяки унікальній системі ґрунтоущільнювачів, що дозволяють ідеально вирівнювати при високій прохідності;
 • концепція передпосівного ущільнення ґрунту є необхідною умовою для оптимальної схожості насіння навіть в умовах нестачі чи надлишку вологи;
 • простота налаштувань завдяки можливості центрального регулювання блоків обробітку ґрунту, ґрунтоущільнювачів і висівних секцій;
 • рівномірна глибина закладання насіння по всьому полю досягається завдяки технології Horsch, а саме, за одним колесом чітко розміщено два сошника для висіву насіння;
 • адресне внесення добрив (PPF-System) у міжряддя нижче горизонту посіву;
 • робоча ширина від 3 до 12 м.

Агрегатується з тракторами потужністю від 80 кВт / 110 к.с. (мінімум 35 к.с. / 1 метр ширини).

Horsch Tiger 4 MT – цей дисколаповий агрегат теж поза конкуренцією в Україні. Він ідеально підходить для роботи по кукурудзяних рештках, проте чудово справляється і з іншими завданнями.

Переваги:

 • комбінація важкої дискової борони та глибокорозпушувача;
 • висока якість подрібнення пожнивних рештків напівсферичними вирізними дисками;
 • інтенсивне перемішування з ґрунтом і якісне закладання навіть крупностеблових пожнивних залишків;
 • попередження утворення ущільненого шару ґрунту нижче горизонту роботи дисків;
 • глибоке розпушування до 35 см;
 • ідеальний для всіх типів ґрунтів;
 • робоча ширина від 3 до 7,50 м.

Агрегатується з тракторами від 220 кВт / 300 к.с.»