Свинина більше не найпопулярніше м’ясо в світі

289

У 2019 році курятина має стати найбільш споживаним у світі видом м’яса, випередивши свинину, оскільки африканська чума свиней знищила значну частину національного поголів’я в Китаї – країні, що є найбільшим глобальним виробником і споживачем свинини. Це питання стало темою нещодавнього засідання Міжнародної ради з птахівництва (International Poultry Council), пише meat-inform.com.

АЧС суттєво вплинула на чисельність свиней на тьрох континентах і в 15 країнах. Скорочення виробництва свинини у 2019 році, як очікується, становитиме 14%. Існують навіть більш песимістичні прогнози.

“Скорочення поголів’я свиней в Китаї через АЧС призведе до великих потрясінь на світових ринках м’яса. Ціни на всі види тваринних білків зростуть. Найбільше від змін виграють навіть не експортери свинини, яких чекає шалений попит у КНР, а виробники птиці”, – сказав Крістін Мак-Кракен, старший аналітик Rabobank.

Експерт також зазначив, що Китай намагатиметься зменшити дефіцит м’яса на внутрішньому ринку не лише шляхом нарощування імпорту, а й за рахунок збільшення обсягів виробництва інших видів тваринного білка – курятини, яловичини, яєць та морепродуктів.