Україна зробила черговий крок з наближення до стандартів ЄС у сфері спиртних напоїв

198

16 травня рішенням Верховної Ради України виключено із українського законодавства визначення терміну «віскі» як такого, що не відповідає нормам ЄС. Таким чином, було усунено загрозу виникнення складнощів у міжнародній торгівлі, зокрема, імпорті іноземного віскі.

Про це повідомляє пре-служба Мінагрополітики.

Відповідне рішення стало результатом ініціативи Мінагрополітики на чолі в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої за сприяння Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної.

«Представники бізнесу звернулись до нас з проханням переглянути визначення терміну «віскі», адже донині існували певні розбіжності у його тлумаченні  в українському законодавстві та європейському. Ці невідповідності, зокрема, щодо міцності напою, могли викликати певні труднощі у торгівлі з країнами, які імпортують віскі в Україну. Дякую усім причетним за оперативне врегулювання даного питання на нашому євроінтеграційному шляху», – прокоментувала в.о. Міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, відповідно до Угоди про асоціацією між Україною та ЄС, Мінагрополітики спільно з Мінекономрозвитку та  експертами Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» вже працюють над законопроектом щодо механізму захисту найменування місця походження спиртних напоїв у відповідність з вимогами ЄС, а також класифікації цих напоїв, серед яких і віскі.

Довідково:

За даними Держстату, імпорт віскі в Україну у 2018 році склав 284,18 тис. дал (100% спирту), на суму 68,4 млн дол. США. Основний імпорт до України у 2018 році здійснювався з країн ЄС, та склав 212,85 тис. дал (на суму 51,38 млн дол. США) або 74,9 % від загального обсягу імпорту віскі до України. Основними країнами з яких здійснювався імпорт віскі до України у 2018 році були Велика Британія – 26,9 млн дол. США, Німеччина – 14,7 млн дол. США, США – 8,5 млн дол. США, Ірландія –  7,9 млн дол. США.