Агрегати Kassmos – новітня розробка для внесення рідких добрив

204

Компанія «Агротерра» – офіційний дилер провідних світових виробників техніки New Holland, Lemken, Dawn, Rauch, Weidemann, Pronar, Maschio  Gaspardo – презентувала на виставці «Агро-2019»: трактор New Holland T5.110 S, стерньовий культиватор Lemken Karat; розкидач мінеральних добрив Rauch Axis 50.2 та серію власних розробок – агрегати Kassmos. Це модернізовані сівалки, культиватори та обприскувачі, які працюють з рідкими добривами, зокрема – культиватор Kassmos на базі культиватора Maschio Gaspardo HL 8.

Олег Пелипенко, керівник агрономічного супроводу проєкту FreeFARM:

«Місія проєкту FreeFARM – допомагати аграріям підвищувати свої врожаї, одночасно зменшуючи витрати. Підживлення кукурудзи краще здійснювати по рядках, тому що саме там зосереджена основна коренева система рослини, у діаметрі 20 см навколо стебла рослина поглинає найбільше вологи, що сприяє ефективнішому засвоєнню добрив. Згідно з результатами і наших дослідів, і наших американських колег із компанії 360 Yield Center, підживлення за допомогою обладнання Y-Drop®, що дає змогу вносити добрива під корінь, є кращим, аніж міжрядне. Для того, аби поєднати якісне підживлення і міжрядний обробіток ґрунту та водночас невелику ціну, ми вирішили доукомплектувати культиватор стійками Y-Drop® з якісним дозуванням. На рамі культиватора розташовано 2 баки для рідких добрив, ємністю по 300 літрів кожен, і додаткова ємність на 500 л на передній навісці трактора. Норма внесення – 30-250 л/га.

Ми поєднали підживлення під корінь та міжрядний обробіток, що руйнує кірку, знищує наявні бур’яни, прикриває невеликою кількістю землі внесений КАС.

Культиватором Kassmos можна починати працювати у фазі 5-6 листка, вносячи КАС через шланги системи Y-Drop®, і до фази 8-9 листка, поки  дозволяє кліренс трактора. Хоча у деяких випадках краще провести більш пізній обробіток, адже кукурудза починає активно споживати азот тільки після 10 листка. Якщо внести добрива раніше і не буде умов для активного споживання (посуха, сильні дощі тощо), то частину азоту буде використано не ефективно.

Для того, аби більш ефективно використовувати агрегат, збільшити його продуктивність, ми дообладнали його системою ведення по рядку німецького виробництва. Це камера, яка за допомогою системи гідроциліндрів і додаткової рамки веде культиватор чітко по центру рядка, що мінімізує травмування рослин, їх висмикування, позитивно впливає на вирівняність посіву та кінцевий врожай. Враховуючи те, скільки цей культиватор здатен обробити за сезон (а зі системою ведення по рядку працювати можна і в нічний час), то агрегат окупить себе за рік.

Ті агровиробники, які вже почали працювати за технологією управління азотним живленням, які бачать проблему з якісним міжрядним обробітком, є зацікавленими у серії наших агрегатів Kassmos. До того ж, ми запланували серію демонстрацій на Західній Україні, на Лівобережній – у Сумській, Харківській і Чернігівській областях. Одразу ж з виставки цей агрегат їде на демонстрації у господарствах».

І вже традиційно в рамках виставки «Агро-2019» компанія «Агротерра» провела конференцію «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення».  Розглянули питання стратегії живлення культур і польової практики від проєкту FreeFarm, а також презентували інструменти для проведення технологічних операцій живлення від FreeFarm.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here