Agrohub почав проводити бенчмаркінг агрокомпаній

123

Платформа Agrohub відкрила напрям бенчмаркінгу українських аграрних компаній — Agrohub Benchmarking. Його очолив Олексій Колбасинський.

Суть бенчмаркінгу — в аналізі діяльності конкурентів або різних підрозділів одного холдингу, який дозволяє анонімно співставити їхні показники та визначити кращі галузеві практики. Бенчмаркінг допомагає компанії оцінити ефективність своїх процесів і знайти проблемні місця і точки росту.

Олексій Колбасинський, лідер напрямку Agrohub Benchmarking: «Бенчмаркінг дає компанії розуміння позиції, яку вона займає щодо своїх конкурентів і ринку в цілому. Коли власник або топ-менеджмент бачить середній по ринку показник, а також показники кращих рішень в галузі, це стає основою для прийняття інвестиційних рішень: сфокусованим вектором і мотивацією для розвитку».

Agrohub Benchmarking охоплює різні бізнес-процеси і включає оцінку бізнес і технічних показників, оцінку позиції компанії на ринку праці, а також оцінку показників точного землеробства.

«Український агроринок чекає більш напружений етап розвитку: маржа виробників скорочуватиметься, ринкові умови стануть жорсткішими, — вважає Олексій Колбасинський. — І бенчмаркінг — кращий інструмент, щоб зменшити ризик “просідання” ефективності. Agrohub Benchmarking визначає основні точки, інвестування в які дасть найпомітніший ефект».

Юлія Порошенко, засновниця Agrohub: «Метою Agrohub завжди було підвищення ефективності українських агрокомпаній. Раніше ми досягали цього через інновації, тепер до них додався бенчмаркінг. Він вирішує ту ж задачу іншими інструментами».

Для того, щоб компанія могла брати участь в бенчмаркінг-аналізі, вона повинна надати достатній обсяг якісних даних. Agrohub Benchmarking допомагає учасникам визначити, яка і в якому вигляді інформація від них вимагається, щоб привести її до єдиних стандартів, готових для порівняння.

Agrohub Benchmarking застосовує адаптовані до України міжнародні методології, зокрема, німецької GBB Lanwirtschaft.

З 2015 по 2018 Олексій Колбасинський обіймав пост фінансового директора агрохолдингу «Агропросперіс», де відповідав за стратегічне бюджетування, управління ліквідністю і інші бізнес-процеси.

Agrohub — платформа для підвищення ефективності українських агрокомпаній шляхом впровадження інновацій та бенчмаркінгу. Agrohub працює у 4 напрямах:

 – діагностика і консалтинг для агрокомпаній (бенчмаркінг, дослідження «Інноваційні пріоритети»);

 – пошук рішень (база технологій Agrohub Innovation Solutions);

 – розвиток агроінноваторов (MHP accelerator);

 – популяризація інновацій (робота з медіа, навчання).

 Agrohub заснований в 2017 році Юлією Порошенко. Більше — на agrohub.org.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here