«Контінентал Фармерз Груп» – нове ім’я на аграрній карті України

1012

Віднедавна на карті українських полів дійсно з’явився новий «гравець», хоча вже з майже тридцятирічною історією діяльності. Все дуже просто – під новим брендом відбулося об’єднання двох потужних компаній: Агрохолдингу «Мрія» та компанії CFG (Continental Farmers Group). Перша – знана у Західному регіоні структура, яка значною мірою впливала не лише на економіку галузі, а й на соціальний розвиток територій. Інша – представник міжнародної агропромислової корпорації Salic із потужним капіталом та сучасними технологіями. Отож, назву об’єднаний бізнес отримав від бренду CFG, проте з українським акцентом і стилістикою «Мрії». Як запевняють у компанії, оновлення бренду – це лише візуальна зміна, за якою стоять нові виклики та майбутні високі горизонти успіху.

Про це говорили на урочистому зібранні, присвяченому оголошенню про остаточне злиття бізнесів та перетворення їх у нову вертикальну інтегральну структуру під назвою «Контінентал Фармерз Груп». У залі Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка зібралася багаточисельна родина колективу, керівництво холдингу, його власники та інвестори Salic UK, а також представники місцевих територіальних громад, у яких компанія здійснює господарську діяльність.

Нагадаємо, що земельний банк нового об’єднаного бізнесу розташовано на території п’яти областей України: Тернопільської, Львівської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської. Загалом він складає 195 тис. гектарів. У структурі холдингу є не лише власні елеватори та зерносховища потужністю понад 400 тис. тонн, а також 2 власні насіннєві заводи виробничою потужністю понад 400 тонн насіння на добу.

Історія нового бренду бере свій початок далекого 1992 року, коли на Тернопіллі з невеликого фермерського господарства утворився агропромисловий гігант, що значною мірою впливав на соціально-економічне становище галузі. Однак після багаторічної успішної діяльності розпочався період негараздів та потрясінь, що призвело до технічного дефолту Агрохолдингу «Мрія». Активи компанії перейшли під контроль кредиторів, а загальна заборгованість склала понад 1,1 млрд дол. У травні 2017 року «Мрії» та Міжнародній фінансовій корпорації (IFC) вдалося домовитися про реструктуризацію заборгованості, що сприяло зниженню боргового навантаження до 309,5 млн дол.

У середині вересня минулого року міжнародна сільськогосподарська та тваринницька інвестиційна компанія з арабським капіталом The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (Salic) уклала договір купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи «Мрія» і вже на початку листопада завершила операцію з її купівлі. З цього моменту «Мрія» розпочала операційну діяльність в Україні спільно з дочірньою компанією свого нового інвестора – Continental Farmers Group (CFG).

Ці події стали початком позитивних змін у компанії, адже лише з початку періоду співпраці інвестори виділили понад 46 млн дол. для оновлення машинно-тракторного парку холдингу. Разом із тим стабілізувалася ситуація в операційній діяльності, збереглося фінансування соціальних напрямів розвитку місцевих громад. Все це надає впевненість у завтрашньому дні працівникам, громадам та владі, кредиторам та партнерам об’єднаної міжнародної місцевої компанії «Контінентал Фармерз Груп».

«Контінентал Фармерз Груп» – це надійні світові інвестиції, професіонали аграрної справи, спільні цінності та європейський підхід до ведення бізнесу, велика та міцна родина однодумців. З таким словами розпочалися урочистості з нагоди народження нового бренду на аграрній карті України.

Як зазначив Генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен, новий логотип є лише візуальним рішенням клопіткого процесу інтеграції двох рівнозначних українських компаній – «Мрії» та CFG, який тривав з листопада минулого року.

«Ми не просто об’єднали два бізнеси, а зберегли та поєднали всі кращі практики кожного. Це об’єднання дозволить ‟Контіненталу” ще ефективніше досягати поставлених цілей і завдань, – продовжив Георг фон Нолкен. – Я гордий перебувати сьогодні з вами, адже ми всі є свідками народження бренду, обличчя компанії.

Що значить для нас це об’єднання, що є нашою філософією? Ми хочемо бути міжнародною і місцевою компанією.

Перший аспект означає те, що за нами стоять надійні міжнародні інвестори, які мають довготривалий і стратегічний план інвестувати в Україну; ми маємо тісні зв’язки зі світовими партнерами та ринками; ми залучаємо найсучасніші та новітні технології.

Другий аспект полягає у тому, що ми представляємо інтереси громадян п’яти регіонів України. Вони сьогодні присутні тут, і за це я їм надзвичайно вдячний. Як місцева компанія, ми хочемо знаходити таланти у кожній громаді та залучати до виробництва людей з громад, а також будувати стратегічне партнерство з громадами та владою».

Новостворену компанію «Контінентал Фармерз Груп» представлено у вигляді восьми виробничих кластерів: «Тернопіль», «Галичина», «Поділля», «Буковина», «Карпати», «Самбір», «Кам’янка-Бузька», «Полісся», а також операційного кластеру «Картопля». У кожному сформовано ефективну та дієздатну команду менеджерів, агрономів, інженерів, механізаторів, які є невід’ємною частиною як місцевого, так і глобального середовища холдингу.

Глобальний рівень зв’язків компанії «Контінентал» забезпечують міжнародні інвестори, які доклали багато зусиль для побудови ефективного сільськогосподарського бізнесу в Україні.

Щодо цього Голова правління SALIC UK Халід Алабуді зазначив:

«Пять років тому Salic інвестував у сільськогосподарський бізнес України. Ми дуже раді такому рішенню, адже за цей час багато чого досягнули. Ми задоволенні результатами й дивимося із перспективою на майбутнє.

Мрія для нас є однією із найкращих для інвестування. У результаті ми разом з вами святкуємо народження нової об’єднаної компанії. У нас є розуміння того, що Україна – дуже сильний ‟гравець” на світовому ринку, а реалізовані реформи останніх років лише допомагають успішно працювати. Отож, об’єднання компаній ‟Мрія” та CFG було чітким планом, продовженням якого стало створення інвестиційної компанії Salic Ukraine. Ми – стратегічна компанія, яка прийшла в Україну надовго. Надовго, бо з розумінням ставимося до вас, ваших законів та громад. Ми готові відповідально сплачувати податкові зобов’язання, підтримувати соціальні проекти, сподіваємося і на вашу підтримку та взаємовигідну співпрацю».

Про те, як об’єднання вплине на діяльність новоствореної компанії, зазначив і фінансовий директор «Контінентал Фармерз Груп» Ігор Кублицький. «Впевнений, що зміни будуть і вони будуть якісними та позитивними. Зараз компанія інвестує у людей: у гідні зарплати, навчання, реалізацію соціальних ініціатив, а також технічне оновлення – закупівлю сучасної техніки та обладнання. Це сприятиме підвищенню рівня ефективності виробництва і, як наслідок, зростанню обсягів сплати податків у бюджети різних рівнів», – додав Ігор Кублицький.

Про соціальну складову діяльності «Контінентал Фармерз Груп» розповіла директорка департаменту комунікацій та соціальних проєктів Нонна Шмідік.

«Напрями соціальної політики об’єднаної компанії – інфраструктура, медицина, благоустрій територій, освіта, культура та духовність. Як це й було раніше, основними критеріями відбору об’єктів для підтримки чи фінансування є: реалізація проєкту має відбуватися на території, де працює компанія; результатом мають користуватися наші пайовики; відповідність потребам регіону; зрозумілі та доступні результати для громади; проєкти мають приносити користь громадам довгостроково», – відзначила Нонна Шмідік.

За її словами, компанія поглиблюватиме й інші напрями, зокрема, розвиток кооперативного руху. Цей соціально-економічний проєкт можна впевнено назвати справді потужним і найяскравішим прикладом підтримки ініціатив людей у сфері ягідництва, бджільництва та молочарської справи. За останній період за підтримки компанії уже створено понад 30 виробничих і обслуговувальних кооперативів.

Загалом упродовж 2018 року в об’єднаній компанії на соціальні ініціативи витратили понад 34 млн грн., а з початку цього року – на ці потреби вже спрямовано 7 млн грн. Бюджет на соціальні цілі формується надзвичайно прозоро та просто: компанія виділяє 130 грн. з кожного гектара, з них у межах 100 грн. розпоряджаються пайовики; долю 20 грн. вирішують в органах управління територіальною громадою чи району; 10 грн. – на потреби української армії.

Про надзвичайну важливість співпраці Агрохолдингу «Мрія», а відтепер компанії «Контінентал Фармерз Груп» із місцевими громадами та регіональною владою акцентували увагу представники органів місцевого самоврядування.

Зокрема, з вітальним словом виступив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Валовий. Він зауважив, що співпраця для Тернопільщини, її людей, територіальних громад із новоствореною компанією є надзвичайно цінною та побажав «Контіненталу» прогресивного зростання.

З хлібом і сіллю на урочисте засідання прибули також керівники об’єднаних територіальних громад Тернопільщини, Львівщини та Прикарпаття, які запевнили менеджмент компанії «Контінентал Фармерз Груп» у повній підтримці економічних та соціальних ініціатив та висловили сподівання у взаємовигідній співпраці у майбутньому.

Тож, народження нового бренду відбулося. Усі присутні ще раз переконалися у серйозності намірів іноземних інвесторів компанії Salic, надійності професійної команди об’єднаної компанії «Контінентал Фармерз Груп» та бажанні усіх сторін продовжувати її розвиток заради кращого майбутнього України.

Підготував Андрій Сава

Фото: «Контінентал Фармерз Груп»