«Майстерня Аграрія»: унікальні рішення, які гарантують високі врожаї та максимальні прибутки

276

Конференції «Майстерна Аграрія» компанії «Сингента» – завжди унікальні, цікаві та пізнавальні. Сільгоспвиробники з усієї України з нетерпінням чекають цих заходів, адже кожного сезону, залежно від нагальних потреб агробізнесу, «Майстерня аграрія» пропонує ефективні комплексні рішення, які задовольняють кожного фермера на всі сто.

Не став винятком і цикл літніх конференцій, які цьогоріч проводили під гаслом «Загартовані природою». Їхня мета – допомогти вітчизняним аграріям зібрати максимальний урожай незалежно від «вибриків» погоди.

Редакція журналу «АгроЕліта» відвідала заключну літню конференцію, яку провели 25 червня у Тернополі на Агроцентрі «Сингента-Агрон».

Організатори заходу, як завжди, подбали, аби дійство пройшло на найвищому рівні, і гості отримали не лише корисну інформацію, яка неодмінно забезпечить господарствам високі результати, а й позитивні емоції та незабутні враження.

Микола Рубінський, директор Західного бізнес-регіону компанії «Сингента» радо привітав учасників, поділився планами компанії на найближчий час та наголосив, що основна мета діяльності «Сингенти» – приносити аграріям високі прибутки.

«Під час цієї «Майстерні Аграрія» ми хочемо зробити акцент на весняній системі захисту насіння соняшнику, кукурудзи, зернових та сої, і поділитися своїм баченням стосовно захисту на осінь, а також розповісти про наші новинки.

«Сингента» була і залишається лідером зі захисту насіння і рослин як в Україні, так і у світі. Це завдяки тому, що наше насіння адаптовано до кліматичних умов того регіону, у якому його вирощують, а система захисту є однією із найкращих і максимально націлена, щоб кожна насінина приносила прибутки.

Компанія «Сингента» в Україні вже 18 років. Ми дбаємо про свою репутацію, тому в будь-який час, за будь-якої погоди менеджери (а в нас їх багато – лише в Західному регіоні працює 20 людей) готові простягти руку допомоги, аби ваша праця не була марною.

Подальші плани компанії дуже амбітні – основне, це зберегти і примножити свою і так вже досить велику частку на аграрному ринку та забезпечити українських сільгоспвиробників найякіснішим насіннєвим матеріалом і засобами захисту рослин».

«Сингента» встановила Національний рекорд України

Програма заходу складалася з трьох класів: «Запобігаємо», «Захищаємо» та «Звільняємо».

Перша частина проходила під девізом «Помітити, зрозуміти, передбачити – три виміри захисту нашого насіння». Під час цього класу гостям розповіли про нові рішення від компанії «Сингента», які дозволяють визначити якість насіннєвого матеріалу та якість протруєного насіння, а також, завдяки застосуванню інновацій, а саме окулярів віртуальної реальності, продемонстрували відеофільм із кутом огляду 360°. Завдяки цьому кожен відвідувач отримав нагоду індивідуально перенестися у лабораторії Харкова та Дніпра та побачити можливості сервісів відділу Seedcare компанії «Сингента».

Більше того, цього дня «Сингента» встановила новий Національний рекорд України, а саме «Наймасовіший перегляд відеоролика у VR-окулярах у форматі Open Air». Рекорд зафіксовано представником Книги Рекордів України на Агроцентрі «Сингента-Агрон», де відео одночасно переглядало 70 гостей заходу.

Правильно оброблене насіння – запорука високого врожаю

Майбутній урожай починається з якісної насінини. Кожен аграрій добре знає, що, аби отримати відмінний результат, потрібно правильно обробити насіння, що дасть змогу захистити його від основних хвороб, які підстерігають культури на початковому етапі.

Світлана Чоні, менеджер із технічної підтримки, канд. с.-г. наук, напрям захисту насіння, розповіла, як правильно обрати протруйник, аби захистити зерно від таких розповсюджених хвороб як летюча та тверда сажка, снігова пліснява, тифульозна гниль тощо.

«Я раджу обирати протруйник навесні, тому що основне його завдання – «забрати» ті хвороби, які є на насінні, і ті хвороби, які є у ґрунті. До того ж, завдяки якісному протруйнику можна ефективно проконтролювати кореневі та прикореневі гнилі», – зазначила науковець.

Своїм клієнтам компанія «Сингента» пропонує препарати, які, за правильного використання, гарантовано вбережуть насіння зернових від перелічених вище хвороб. Серед них як нові продукти, так і бестселери компанії, а саме:

Вайбранс Тріо FS (новинка), завдяки трьом діючим речовинам з різним механізмом дії, забезпечує максимальний фунгіцидний захист у всіх зонах вирощування після будь-якого попередника; стимулює розвиток кореневої системи за будь-яких термінів висіву; має тривалий посилений захист проти фузаріозної, ризоктоніозної кореневих і прикореневих гнилей, тифульозу, снігової плісняви; формула М у складі протруйника забезпечує краще утримання препарату на насінні та ідеальну якість протруювання.

Вайбранс Інтеграл – продукт, який максимально відповідає вимогам України. У ньому поєднано неперевершений захист насіння з унікальним фізіологічним впливом продукту на рослину. Препарат стимулює розвиток кореневої системи; має тривалий посилений захист проти фузаріозної, ризоктоніозної кореневих та прикореневих гнилей, тифульозу та снігової плісняви. Препарат можна застосовувати після будь-якого попередника.

Селест МАКС 165 FS, ТН  гарантує збалансований захист від шкідників і хвороб на початковому етапі росту рослини; є вже готовою до використання сумішшю, яка не потребує корекції; його можна використовувати після будь-якого попередника; має стимулюючий ефект розвитку кореневої системи в несприятливих умовах проростання насіння; забезпечує максимальну прибутковість на посівах різного призначення і різного терміну висіву.

Максим Форте 050 FS, т. к. с. – препарат максимально ефективний проти офіобольозної та фузаріозної кореневих гнилей, завдяки трьом діючим речовинам; максимально дієвий протруйник у складі антирезистентних програм; гарантує максимальну врожайність, завдяки захисту від хвороб і фізіологічній стимулюючій дії.

ЕлатусТМ Ріа – революція у контролі хвороб листя

Наступний клас конференції – «Захищаємо» – під назвою «Революція у контролі хвороб листя» проводив Валерій Дубровін, канд. с.-г. наук, менеджер із технічної підтримки компанії «Сингента», напрям фунгіциди.

У системі захисту зернових фунгіциди надзвичайно важливі, адже листкові захворювання призводять до чималих втрат урожаю. Важливо якнайдовше підтримувати листя здоровим.

Для вирішення проблеми надійного захисту зернових від хвороб листя компанія «Сингента» пропонує справжню революцію у стандартах контролю хвороб листя – свою інновацію SDHI – препарат ЕлатусТМ Ріа. Цей продукт частково відомий українським аграріям, адже вже другий сезон проходить випробування у полях: минулоріч його застосовували на 20 тис. га, цього року – на 150 тис. га посівів різних зернових культур.

«Кожен гектар пшениці має поверхню листя загальною площею приблизно 4 га, що складається із 20 млн листків, які щодоби утворюють майже 200 кг/га органічної речовини. У той же час щогодини цей гектар споживає до 40 кг СО2 і виділяє приблизно 30 кг кисню.

Проте, ці процеси змінюються, якщо рослини заражені такими грибами-паразитами, як-от: борошниста роса, септоріоз, піренофороз, іржа, сітчаста та темно-бура плямистості, ринхоспоріоз ячменю.

По-перше, заражені рослини втрачають здорову площу листків і у них істотно знижується інтенсивність фотосинтезу, тобто, коли гриби «реквізували» 10% площі листків, то замість 4 га листя на гектарі поля залишається 3,6 га – це недобір врожаю. По-друге, грибкова інфекція спричиняє зменшення інтенсивності дихання і надмірне випаровування води у рослин.

За середнього рівня ураження основними грибковими хворобами орієнтовні втрати врожайності складають від 500 до 2000 кг/га, залежно від регіону й умов», – підкреслює пан Валерій.

ЕлатусТМ Ріа – це сучасний фунгіцид з трьома складовими: нова діюча речовина Солатенол™ та триазоли – пропіконазол і ципроконазол, які гармонійно поєднуються з поверхнево-активними речовинами. Цей продукт створено саме для надійного тривалого захисту листя озимої пшениці, озимого та ярого ячменю від хвороб листя.

Серед основних переваг препарату: до 50 діб ефективної захисної дії (підтверджено в полях господарств Лісостепу та Степу, у польових і виробничих дослідах); висока захисна, лікувальна, викорінювальна та профілактична дії проти широкого спектра хвороб листя; ефективний захист нового приросту, тобто, Елатус ™ Ріа діє навіть там, де препарат не потрапив під час обприскування; гарантує тривале збереження функції фотосинтезу рослини.

Крім захисту зернових, Елатус™ Ріа також підвищує вміст білка в зерні.

«Із фунгіцидом Елатус ™ Ріа ви гарантовано отримаєте високу ефективність проти хвороб, збережену врожайність, економію витрат на внесення додаткового фунгіциду, (адже препарат замінює, фактично, два фунгіциди), економію часу, а головне – задоволення від роботи!», – підсумував фахівець.

Унікальні рішення компанії «Сингента» не дадуть жодного шансу бур’янам і шкідникам

Заключний клас конференції – «Звільняємо» – був присвячений захисту основних польових культур: соняшнику, кукурудзи, озимої пшениці, ріпаку. Менеджери компанії продемонстрували учасникам демопосіви культур та розповіли про гербіцидний та інсектицидний захист.

Володимир Максимович, менеджер із технічної підтримки, напрям гербіциди, ознайомив з інформацією про порівняно нові гербіциди, які недавно продають в  Україні, проте вони вже зарекомендували себе з найкращого боку. Це гербіциди Пріма™ Форте, Люмакс® та Елюміс®.

«Пріма™ Форте – препарат, який вже три роки демонструє високу ефективність на посівах зернових, де попередником був соняшник. Це досконалий комплексний продукт, що контролює широкий спектр однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, має викорінювальну дію на осоти й, ба більше, ґрунтову дію, що проявляється упродовж 30 днів після внесення препарату та запобігає появі на полі нових хвиль бур’янів.

Завдяки синергізму трьох діючих речовин, Пріма™ Форте чудово справляється з такими складними бур’янами, як: лобода біла, будь-яка падалиця соняшнику, амброзія, всі види осотів, молочай лозяний, хвощ польовий і багато інших.

Завдяки досконалій формуляції , Пріма™ Форте здатна протистояти складним погодним умовам під час внесення. Вона ефективна вже за +5 °С.

Також чудово підходить для бакових сумішей», – розповів менеджер.

Під час огляду посівів кукурудзи Володимир Максимович також акцентував увагу на перевагах застосування високоефективних гербіцидів Люмакс® та Елюміс® на цій культурі.

«Люмакс® – гербіцид, який відмінно підходить для досходового та післясходового контролю бур’янів.

Препарат можна використовувати як ґрунтовий і страховий гербіцид одночасно (до фази 5 листків кукурудзи). Він контролює такі бур’яни, як: нетреба звичайна, амброзія полинолиста та багаторічні дводольні бур’яни (упродовж вегетації).

Серед основних переваг препарату те, що його можна застосовувати в нестабільних кліматичних умовах; він високоефективний проти бур’янів, стійких до інших препаратів; оптимальний для використання за технологій No-Till та Strip-Till; забезпечує пролонгований контроль бур’янів (упродовж 10 тижнів).

Найкраще Люмакс® підійде для господарств, на посівах яких немає багаторічних злакових бур’янів, якщо в господарстві великі площі вирощування кукурудзи, проте мало техніки для їх вчасної обробки, якщо після появи сходів кукурудзи прогнозують тривалу вологу погоду. До того ж,  це чудовий вибір для ділянок гібридизації.

Елюміс® – це комплексне рішення проти бур’янів у кукурудзі. Насамперед ми рекомендуємо Елюміс® для полів із комплексною забур’яненістю, де домінують багаторічні бур’яни. Це стосується не тільки багаторічних злакових, а й багаторічних дводольних. До того ж, Елюміс® як комплексне рішення має найширше на ринку вікно застосування на культурі та здатність контролювати перерослі бур’яни в той період, коли інші гербіциди вже не можна застосовувати (після 8 листків культури). Завдяки мезотріону, препарат здатний контролювати і такий дуже поширений нині бур’ян, як ваточник сирійський. Завдяки потужній ґрунтовії дії, Елюміс® здатний контролювати кілька наступних хвиль бур’янів, зокрема падалицю соняшнику», –  підсумував пан Володимир.

Геннадій Малина, менеджер із технічної підтримки олійних культур, поділився з присутніми інформацією про ще один препарат, який є ефективним рішенням на кукурудзі – інсектицид Ампліго®.

«Ампліго®  – препарат, що має блискавичну дію проти шкідників (добре бореться із бавовниковою совкою і стебловим метеликом) та є набагато ефективнішим проти шкідників у ширшому діапазоні температур, ніж інші інсектициди.

Завдяки своїй формуляції, Ампліго® впродовж трьох тижнів зберігається на листках і працює на всіх стадіях шкідника. Інноваційна формуляція забезпечує стійкість до УФ-випромінювання та запобігає змиванню дощем уже навіть через годину після обробки.

Препарат має овіцидну дію, високу ефективність упродовж усього періоду дії на гусениць незалежно від їхнього віку, високу початкову токсичність, так званий нокдаун-ефект проти гусениць лускокрилих», – розказав експерт.

А нещодавно компанія «Сингента» запропонувала аграріям ще одне унікальне рішення у захисті ріпаку – інсектицид Пленум, який забезпечує контроль та попередження повторного заселення ріпакового квіткоїда.

Діюча речовина піметрозин із нового хімічного класу піридинкарбоксаміди має контактно-кишковий та системний механізми дії, забезпечує стабільну ефективність навіть за високих денних температур, нокдаун-ефект, попереджає виникнення резистентності у шкідника.

Препарат ефективно працює по популяціях шкідників, резистентних до піретроїдів і неонікотиноїдів, має відлякувальну дію на жуків ріпакового квіткоїда – зберігає посіви від заселення, знищує шкідника за умови раннього заселення за обробки по бутонах ще до їхнього розкриття – у такий спосіб зберігає майбутній урожай.

Відгуки учасників конференції «Майстерня Аграрія»

Ігор Урманець, головний агроном ПАП «Нива», Козівський район Тернопільської області:

«Наше господарство має в обробітку 1500 га землі, вирощуємо ріпак, кукурудзу, сою.

Зі «Сингентою» співпрацюємо вже багато років, наша система захисту на 75% складається із препаратів, які пропонує ця компанія. Усіма препаратами дуже задоволені, вони якісні, надійні, перевірені часом. Також дуже приємно, що компанія не стоїть на місці, а постійно пропонує фермерам новинки та технології, які забезпечують нам високі врожаї».

Леонід Миколайчук, головний агроном ТОВ «Житниця Поділля» Красилівський район Хмельницької області:

«Земельний банк нашого господарства – 11000 га, вирощуємо озиму пшеницю, сою, соняшник, кукурудзу на зерно, цукровий буряк.

З компанією «Сингента» співпрацюємо понад 10 років, купуємо у них засоби захисту рослин, насіння соняшнику та кукурудзи.

Всі препарати компанії одні з найкращих в Україні, а серед виробників насіння кукурудзи та соняшнику «Сингента» немає рівних.

Тож працюватимемо і надалі, наступного року випробуємо на своїх полях гербіциди на кукурудзу  Люмакс® та Елюміс®, про які сьогодні почули чимало цікавої інформації».

Анна Артим