На «Міжнародних Днях поля в Україні 2019» створили найбільшу вишиванку!

333

У селищі Дослідницьке Васильківського району на Київщині 19-21 червня вже втретє провели «Міжнародні Дні поля в Україні» (DLG). Вони стали відкритою платформою для спілкування виробників посівного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин та техніки для рослинництва, експертів-дорадників зі сільськогосподарськими виробниками.

«Здоров’я ґрунту – запорука стабільних врожаїв» – така тема цьогорічного заходу. Організатори прагнули звернути увагу виробників на ощадливе господарювання та можливості підвищення продуктивності, завдяки дбайливому ставленню до землі.

Тут можна було побачити нові сорти рослин, засоби виробництва, новітні технології, вітчизняну та імпортну сучасну сільгосптехніку, наукові винаходи, взяти участь у різних спецпроектах, іграх та конкурсах. Наприклад, стати учасником гри «Агроквест», конкурсу «Польова борня молодих агрономів» (у рамках конкурсу «Кращий молодий агроном 2019»), відвідати полігони наукових проектів у рамках чергового виїзного семінару Польової школи фермера.

У перший день заходу учасники стали свідками встановлення рекорду України – за допомогою самохідного обприскувача Berthoud Raptor 4240 HVH було відтворено найбільшу вишиванку в Україні прямо на полі. Синьою фарбою по жовтій стерні намалювали орнамент із соняшників, а експерти Національного реєстру рекордів України зафіксували Національний рекорд: 162 метри – довжина та 28 метрів – ширина. У такий спосіб продемонстрували можливості цього обприскувача працювати за запрограмованою картою-завданням, вносити препарати диференційовано, використовуючи вмикання та вимикання кожної форсунки окремо.

Упродовж трьох днів на «Міжнародних Днях поля» можна було ознайомитися з новинками насіння, ЗЗР, добрив, технічного обладнання, побачити демонстраційні покази ґрунтообробної та посівної техніки, почути доповіді та подіумні дискусії, побачити спеціальні експозиції, як-от диджиталізація та автоматизацію процесів у полі тощо.

Про свої новинки та новини розповідають учасники «Міжнародних Днів поля в Україні»

Олександр Кобець, регіональний менеджер у Київській області ТОВ «РАЖТ Семенс Україна»:

«Цього року наша материнська компанія RAGT святкує сторіччя, а «РАЖТ Семенс Україна» відзначає вже 10 років на ринку. Наша компанія представляє насіння таких культур, як кукурудза, соняшник, пшениця, озимий ріпак, сорго, соя. Тут, на «Міжнародних днях поля», ми фокусуємося на озимій пшениці. Зокрема, представили два напрями – насіння чеської селекції, яке більш посухостійке та пластичне до зон вирощування, і насіння німецької селекції – це високоврожайні, інтенсивні сорти, як-от Reform, Praktik, Rebel, з високими хлібопекарськими якостями.

Також цього сезону ми виходимо на ринок із п’ятьма гібридами озимого ріпаку. Торік ми зареєстрували два нових гібриди, а цього року розширили лінійку гібридів і вже маємо промислові посіви. Отже, у нашому портфелі є гібриди ріпаку, які покривають всі періоди стиглості – від раннього до пізнього. Це дає можливість закривати нам всі регіони вирощування цієї культури».

Ольга Капітанська, керівник науково-дослідного відділу НВК «Квадрат»:

 «Головна наша новинка цього сезону – це торгова марка «Нове добриво» та мікрогранульовані стартові добрива UltraStart. Це перше вітчизняне мікрогрануловане добриво, яке можна вносити під час посіву. До 2019 року вітчизняні виробники таке не випускали. Ці засоби відрізняються від закордонних аналогів високим вмістом фосфору та необхідних мікроелементів для першочергового етапу розвитку рослин. В основному їх рекомендовано вносити під пропашні культури – соняшник, кукурудза. Також і під інші культури, але для внесення таких добрив потрібні спеціальні пристосування – сіялки з аплікаторами».

Попитом на ринку виробник задоволений, основні споживачі сьогодні – це холдинги, які брали участь у випробовуванні цього продукту й очікували його виходу на ринок. Виробник запевняє, що добриво нічим не гірше, ніж іноземні аналоги, та сподівається, що інтерес до цього вітчизняного добрива ростиме й у дрібних фермерів, які мають потрібне обладнання для його внесення.

Марія Чех, менеджер із продажу компанії SkokAgro:

«Цього року ми представляємо новинку – пробовідбірник «Ромашка», який розроблено та зібрано у Вінниці. Коштує він $12 500. Ми черпали натхнення від зарубіжних аналогів, але зробили свої доопрацювання – він бере проби навіть на найбільш ущільнених ґрунтах і проблем із цим у нього немає, як у зарубіжних аналогів. На жаль, перший пробовідбірник не вийшло залишити собі – продали клієнту з Маріуполя на його палке прохання. Там уже відібрали 30 тисяч проб, так що агрегат працює успішно. Клієнти задоволені, замовили на осінь ще один. А загалом ми виробляємо та продаємо твердоміри, надаємо послуги з їхнього використання. Вони потрібні для того, щоб визначити ущільнення ґрунту – де починається плужна підошва і де вона закінчується, що дозволяє краще обробляти землю й економити на пальному».

Ольга Соломка

[nggallery id=226]