Озимий ріпак Brevant™ Seeds – преміальні гібриди, які підходять саме Вам

246

Озимий ріпак – загальновизнана європейська культура, яка чудово себе зарекомендувала та посідає важливе місце серед озимих зернових культур. Широко популярний ріпак і в Україні. Чимало вітчизняних аграріїв не уявляють свої поля без його вирощування.

Такої ж думки дотримується і засновник групи компаній ТМ “Вілія” Євген Дудка. Зокрема, про важливість вирощування ріпаку, цінність цієї культури для господарств, рентабельність, доцільність ріпаку у сівозміні тощо Євген Степанович розповів під час семінару, який проводили 7 червня на полях компанії у селі Мирне Горохівського району Волинської області.

«Ріпак – це вигідно. З року в рік третину наших площ ми відводимо під цю культуру. Зараз у нас до збирання 1000 га ріпаку та такий же план посіву на наступний рік. Тож дякую усім, що знайшли час і приїхали сьогодні, ми відкриті до спілкування та готові до співпраці», – зазначив у вступному слові Євген Дудка.

Ярослав Мазуренко, керівник департаменту аграрного виробництва ГК ТМ «Вілія» підкреслив, що на полях компанії висіяно на демо 65 гібридів десяти виробників.

«Нашу компанію ми без ріпаку не уявляємо, –  сказав Ярослав Альбінович. – Посів цієї культури починаємо у проміжку між 28 липня і 2 серпня, сіємо до 20 серпня. Як показує практика, такі строки висіву дають найкращий результат. На цьому полі посів відбувався 20 серпня. Під посів вносили до 300 кг нітроамофоски 8:19:29, потім – два регулятори росту, весною провели підживлення – 200 кг сульфату амонію, 220 кг КАСу та 200 кг аміачної селітри. Далі проводили фунгіцидну обробку, вносили мікроелементи».

На семінар завітали агрономи та керівники більш ніж 40 підприємств, а представники провідних насіннєвих компаній продемонстрували «свої» посіви та поділилися інформацією про гібриди, висіяні на полі.

Гібриди озимого ріпаку Brevant™ Seeds: основні характеристики

З-поміж інших, на полі представлено й гібриди озимого ріпаку насіннєвого бренду Brevant™, що входить у портфель компанії Corteva Agriscience™.

З червня 2019 року Corteva Agriscience™ стала публічною незалежною компанією, поєднавши в собі сильні сторони DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection і Dow AgroSciences.

Corteva Agriscience™ забезпечує сільгоспвиробників у всьому світі найповнішим портфелем у галузі сільського господарства,  зокрема високопродуктивним насінням нещодавно представленого бренду Brevant™ Seeds, що об’єднує у собі найкращі характеристики брендів Pioneer® та Dow Seeds®.

«Бренд Brevant™ Seeds в Україні ми запускаємо не «з нуля», адже частина продуктів, які буде представлено під ним, вже добре знана в Україні, – розповідає Володимир Овчарук, представник Brevant™ Seeds у Рівненській та Хмельницькій областях компанії Corteva Agriscience™. 2019 року портфоліо озимого ріпаку бренду Pioneer® перейшло до бренду Brevant™ Seeds. Тож ми розвиваємо вже добре відомі гібриди ріпаку – ПР46В21, ПР44Д06, ПТ200ЦЛ, ПТ248, ПТ234, ПХ113».

Кожен гібрид, який пропонує компанія Corteva Agriscience™, має відмінну генетику та приносить високі агрономічні показники та високий потенціал урожайності.

Всі гібриди ріпаку Brevant™ Seeds поділяють на: звичайні високорослі, гібриди Maximus™, гібриди для гербіцидної технології Clearfield®.

Портфель звичайних високорослих гібридів ріпаку бренду Brevant™ включає гібриди: ПТ248, ПТ234, ПТ264 (новий), РТ269 (новий), ПТ271 (новий), ПР46В21, ПР46В20.

Ці гібриди характеризуються дуже високим вмістом олії, їхній показник олійності є одним із найвищих на ринку.

Характерним для цих гібридів є низький вміст глюкозинолатів у насінні – 10-15 мкмоль/г, завдяки використанню передової генетики OGU-INRA (розроблена в Національному інституті агрономічних досліджень INRA у Франції).

Ці гібриди мають високу стійкість до вилягання навіть у найскладніших умовах.

Гібриди ріпаку Maximus™ (ПР44Д06, ПX113) вирізняються дуже високою врожайністю, мають чудову стійкість до вилягання і характеризуються більш рівномірним достиганням, що мінімізує втрати врожаю під час збирання.

Ці гібриди не схильні до переростання в умовах тривалого теплого осіннього періоду та мають порівняно високу стійкість до стрілкування, що робить їх придатними для раннього посіву. Компактна коренева шийка сприяє добрій перезимівлі. Гібриди цієї лінійки можна сіяти впродовж усього рекомендованого для певної зони періоду посіву.

Для гібридів ріпаку Maximus™ характерна більш потужна та розвинена коренева система, що сприяє покращеному використанню поживних елементів і води. За результатами випробувань підтверджено, що інтенсивність формування коренів гібридів лінійки Maximus™ на 19-28% вища, порівняно зі звичайними сортами та гібридами.

Ці гібриди краще протистоять стресовим умовам, викликаним посухою, і більш ефективно використовують поживні елементи.

Гібриди  Maximus™ мають підвищену кореневу біомасу, незначне переростання восени, приземисту форму рослини, високий показник зимостійкості, вищу концентрацію цукрів у листі, що підвищує стійкість до морозів.

В оптимальних умовах висота ріпаку Maximus™ становить 125-130 см. Максимальна висота рослин дуже стабільна, незалежно від мінливих польових факторів. Короткостебельність цих гібридів забезпечує більш ефективне обприскування та внесення добрив. Обробка рослин можлива в більш оптимальні строки. Мають дуже низький ризик вилягання.

«Гібриди ріпаку Maximus™ забезпечують ефективне збирання. Завдяки меншій біомасі рослин прискорена робота жатки, якісніше обмолочування, низькі втрати під час збирання урожаю, легша підготовка ґрунту після збирання під наступну культуру в сівозміні», – підсумовує Іван Пасічник, агроном Brevant™ Seeds у Західній Україні компанії Corteva Agriscience™.

Окрема група – гібриди ріпаку для технології Clearfield® – ПХ125КЛ, ПТ279КЛ, ПТ200ЦЛ. Це унікальна можливість контролю широкого спектра бур’янів у посівах ріпаку за допомогою післясходового внесення гербіциду з гнучкими термінами застосування. Завдяки високому рівню ефективності проти всіх однорічних бур’янів, ці гібриди характеризуються підвищеною урожайністю та мають покращену якість насіння ріпаку. Гібриди високопродуктивні, чудово реалізовують свій потенціал. Мають високий рівень посухостійкості, стійкі до вилягання та осипання, до ураження фомозом. Їх рекомендовано до вирощування у зонах Лісостепу, Полісся, та Степу.

Ріпак Brevant™ Seeds на демополі «Вілії»

На демополі ГК ТМ «Вілія» гібриди ріпаку Brevant™ Seeds займають приблизно 300 га. Тут представлено такі гібриди:

– звичайні високорослі, а саме, ПТ248 – гібрид із дуже високим потенціалом урожайності, має високий рівень адаптивності до різноманітних умов вирощування, вирізняється дуже високим вмістом олії;

– ПТ234 – гібрид із високим потенціалом врожайності, характеризується швидкими темпами дозрівання, що дозволяє оптимізувати використання техніки під час збирання;

– гібриди Maximus™, як-от: ПР44Д06 – відмінно адаптивний до різноманітних умов вирощування, вирізняється високим рівнем зимостійкості та швидкими темпами дозрівання, що дозволяє оптимізувати використання техніки під час збирання;

–ще один із гібридів Maximus™ – ПХ113 – високопродуктивний гібрид із відмінним рівнем зимостійкості, має високу стійкість до ураження фомозом (ген Rlm 7);

– звичайний високорослий ПТ200ЦЛ для технології Clearfield® – високопродуктивний гібрид з відмінним рівнем посухостійкості, чудово реалізує свій потенціал у різних агрокліматичних умовах України, має високий потенціал урожайності (у Польщі на 10 локаціях і в Німеччині на 12 локаціях урожайність сягала 5,2 т/га і 5,4 т/га відповідно).

На полях ГК ТМ «Вілія» всі рослини у чудовому стані та повністю відповідають своїм характеристикам.

Володимир Овчарук, представник Brevant™ Seeds у Рівненській та Хмельницькій областях компанії Corteva Agriscience™, зазначив, що компанія покращує свою присутність у регіонах, а команда фахівців дбає про агровиробників, готова завжди надати професійні консультації та допомогти підібрати гібриди, які підійдуть саме вашому господарству, аби отримати максимум від їхнього вирощування.

«Насіння бренду Brevant™ Seeds  ми постачаємо в Україну в нових мішках із інноваційною технологією Easy Open. Ця технологія передбачає відкривання мішків з насінням безпечним та зручним способом, завдяки спеціальній розривній смужці в нижній частині. Пакування за допомогою новітнього методу здійснюємо на наших насіннєвих заводах в Європі, а також і в Україні.

До того ж, продукцію бренду Brevant™ захищено голограмою ідентифікації IZON, завдяки якій легко перевірити оригінальність виробництва. Цей додатковий засіб захисту, який було представлено в Україні з 2010 року для насіння бренду Pioneer®, унеможливлює повторне використання захисної етикетки й відтак – захищає від підробки.

Також ми пропонуємо страхування посівів під перезимівлю – від 250 мішків і більше», – розповів представник компанії.

Відгук аграріїв про гібриди ріпаку бренду Brevant™ Seeds

Валерій Степанов, головний агроном ФГ «Барда 2007», Дунаєвецький район, Хмельницька область:

«Площа землі нашого підприємства – 2100 га. Вирощуємо такі культури,  як соняшник, кукурудзу, сою, ячмінь, ріпак.

Озимим ріпаком засіяли приблизно 400 га від загальної площі. Що стосується гібридів ріпаку від бренду Brevant™ Seeds, то його ми висіваємо вже багато років поспіль і дуже задоволені результатами. Урожай в середньому отримуємо від 4 до 7 т/га. Цього року ми посіяли ці гібриди на 60 га. Ріпак гарно перезимував. Станом на сьогодні рослини у відмінному стані, тож, надіюся, що врожай теж буде хорошим».

Олександр Демидась, агроном ТОВ «Ситний двір», Дунаєвецький район, Хмельницька область:

«Земельний банк нашого господарства налічує 7500 га. Вирощуємо озиму пшеницю, озиме жито озимий ріпак, сою, соняшник та кукурудзу.

Ріпак висіваємо на площі 1000 га. Гібриди ріпаку Brevant™ Seeds сіяли вперше, їхня площа – приблизно 150 га. Для свого господарства обрали гібриди ріпаку, які сіяли за виробничою системою Clearfield®. Хочу зазначити, що всі рослини добре «пережили» зиму, навесні добре розвивалися. Прогноз дуже позитивний. Сподіваємось отримати більше 4 т/га».

Ярослав Микитчин, агроном ПАФ «Батько і син», Жидачівський район, Львівська область:

«В обробітку маємо 1500 га земель у Жидачівському, Стрийському та Миколаївському районах Львівщини. Вирощуємо озимі – пшеницю, ячмінь, ріпак, також – кукурудзу, соняшник.

Гібриди бренду Brevant™ Seeds висіваємо давно. Одного разу взяли насіння на пробу та результатом були задоволені, адже різниця врожайності цього гібриду, порівняно з гібридами інших брендів, становить майже тонну. Цінуємо ці гібриди за стабільність (з ними не буває жодних «форс-мажорів») та високу врожайність – понад 4 т/га.

Цього року посіяли 250 га ріпаку Brevant™ Seeds, обрали гібриди ПТ234, ПТ248 і ПХ113.

Гібриди ріпаку обираємо за такими критеріями: швидкість росту з осені, придатність до пізнього збирання (ми вносимо багато азоту та фунгіциди, які продовжують вегетацію, завдяки чому, коли всі ріпак уже збирають, у нас він ще вегетує). Також важлива стійкість до розтріскування стручків, хороше гілкування, оптимальна висота росту рослини. Гібриди бренду Brevant™ Seeds задовольняють всі наші потреби».

Анна Артим