ТМ «Вілія» обирає техніку New Holland

554

На полях ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» гуркотить техніка, поміж високих скирт і золотого збіжжя туди-сюди снують легковики з логотипом ТМ «Вілія». Потужні комбайни впевнено рухаються на хвилях колосистих нив. У повітрі пахне стиглим зерном, хлібом і трішки медом. Хоча, заклопотаним аграріям не до романтики, вони працюють цілодобово – у розпалі жнива, треба встигнути зібрати врожай озимих.

ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» існує вже 18 років і сьогодні відоме як група компаній ТМ «Вілія». До його складу входить низка підприємств Волині та Рівненщини, що успішно працюють у різних сферах агровиробництва. «Волинь-Зерно-Продукт» веде виробничу та комерційну діяльність за такими напрямами, як: рослинництво, молочне та м’ясне тваринництво, борошномельне виробництво, послуги елеваторних комплексів, зернотрейдингу, постачання засобів захисту рослин, добрив, насіння.

За словами заступника керівника департаменту аграрного виробництва ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» Руслана Ференца, майже 70% усіх посівів господарства займають озимі культури. Переважно це – пшениця і ріпак.

Якщо комбайни, то барабанні

Цьогоріч у «Вілії» ріпак збирають на 10 тисячах гектарів. Насіннєвий озимий ячмінь колоситься на 25 гектарах. Відбірне зерно реалізовуватимуть партнерам.

«На полях наших господарств працюють 19 власних комбайнів. Згодом плануємо залучити ще 20 одиниць зернозбиральної техніки наших партнерів, – розповідає Руслан Ференц. – Адже ми обробляємо майже 31 тисячу гектарів землі. Орієнтовно на 20 тисячах гектарів маємо зібрати врожай ранніх зернових упродовж 20 днів».

Щоб техніка не «підвела» на полі, у «Вілії» дуже відповідально обирають комбайни та готують їх до роботи. Уже п’ять років на полях ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» працюють 9 комбайнів New Holland моделі СХ6090.

Шестиклавішну машину New Holland оснащено основним молотильним барабаном із діаметром 600 мм. Всі клавішні комбайни New Holland, які постачають на ринок України мають багатобарабанну систему обмолоту.

Система обмолоту комбайнів CX6090 має 4 барабани й складається з молотильного барабана, основного бітера, роторного сепаратора та додаткового бітера Straw Flow™. Ця надзвичайно універсальна система вирізняється гнучкістю налаштувань для збирання найширшого спектру культур за будь-яких умов, та забезпечує бережний і чистий обмолот без зниження продуктивності.

Місткість бункера – 9300 літрів. Завдяки потужній системі завантаження з верхнім шнеком, величезний бункер комбайна заповнюється повністю і рівномірно.

Швидкість вивантаження зерна, що на цих комбайнах становить 100 л/с, дозволяє максимально ефективно використовувати робочий час. Вивантажувальний шнек має довжину 5,5 м, його розміщено у верхній частині бункера, завдяки чому зерно вивантажується без жодних проблем, навіть у причіп із високими бортами.

Всі комбайни цього модельного ряду оснащено двигунами, що відповідають екологічному стандарту Tier 3. Двигуни на СХ6090 розвивають максимальну потужність 333 к.с.

Минулого року у «Вілії» поповнили свій парк чотирма комбайнами New Holland CX8.80. Цьогоріч напередодні жнив придбали ще два комбайни  тієї ж моделі та вже 5 липня запустили їх у роботу.

Оскільки більшість полів господарства відведено під озимі, для їхнього збирання тут обирають барабанні комбайни, які працюють продуктивно та якісно. Техніка New Holland відмінно зарекомендувала себе на обмолоті цих культур. Як переваги аграрії відзначають малі втрати, високу якість зерна та продуктивність цих комбайнів і низьку витрату палива.

Комбайни New Holland – ідеальні для збору насіння

Руслан Ференц зазначає, що комбайни New Holland ідеально підходять для збору насіннєвого зерна, бо у цьому процесі важлива якість сепарації.

Продуктивність системи очищення зерна комбайнів New Holland CX6090 відмінно збалансована з пропускною здатністю молотильно-сепарувальної системи. Система очищення зерна на цих машинах вирізняється не лише великими регульованими решетами, що рухаються у протифазі, та потужним точно розподіленим повітряним потоком, а й іншими надзвичайно ефективними системами. Серед них – трикаскадна система очищення зерна Triple-Clean™, системи Opti-Fan™ та Smart Sieve™, що абсолютно рівномірно розподіляють зерно на решітному стані в разі нахилу комбайна. Рівномірний розподіл зернової маси, а також рівномірний обдув решіт по всій довжині сприяють підтриманню якнайвищої якості очищення.

Новітня трикаскадна система очищення Triple-Clean™ підвищує пропускну здатність системи очищення зерна до 15%. Це просте, але ефективне рішення інтенсифікує процес очищення, завдяки додатковому каскаду у центрі скатної дошки, де додатковий потік повітря видаляє з маси невіяного зерна значні обсяги полови та посіченої соломи ще до того, як матеріал потрапить на основні решета. Трикаскадний решітний стан не лише підвищує якість і продуктивність очищення, але й оптимізує загальну пропускну здатність комбайна.

«У комбайнах СХ6090 площа сепарації збалансована відповідно до продуктивності. Комбайни CX8.80 ще потужніші, тому у них пропускна здатність вища та площа сепарації більша», – каже аграрій.

CX8.80 демонструють ще вищу пропускну здатність і продуктивність роботи. У компанії New Holland подбали про те, щоб комбайни серії CX забезпечували неперевершено високу якість очищення зерна. На цих машинах встановлено революційну технологію автоматичного регулювання швидкості роботи клавіш соломотряса Opti-Speed™, що забезпечує небачену досі якість сепарації. Разом із решітним станом Opti-Clean™ і системою автоматичного регулювання повітряного потоку Opti-Fan™ це гарантує найретельніше очищення зерна всіх культур за будь-яких умов.

Процес сепарації завершується на додатковому бітері Straw Flow™, звідки зернова маса спрямовується на соломотряс для остаточного відокремлення зерна.

 У New Holland СХ8.80 система з чотирма барабанами обмолочує ретельно та бережно. Діаметр молотильного барабана – 750 мм, на сьогодні це найбільший розмір на ринку зернозбиральних комбайнів. Кут обхвату підбарабання становить 111°, що покращує сепарацію зерна.

Завдяки великій місткості бункера, а це 11 500 літрів, комбайни New Holland CX8.80 дозволяють збирати врожай оперативніше. Це скорочує кількість вивантажень і збільшує продуктивність.

«На полі постійно працюють зерноперенавантажувач або причіп. Вивантаження проводимо на ходу. Ці комбайни дозволяють це робити і ми вважаємо це перевагою зернозбиральної техніки. Адже ми уникаємо небажаних зупинок, лише дещо зменшуємо швидкість руху», – пояснює Руслан Ференц.

Серед переваг комбайнів New Holland – висока потужність і помірний розхід пального, порівняно з машинами конкурентів. Звичайно, на кожній культурі витрати дизпалива варіюються та загалом коливаються від 14 до 18 літрів на гектар.

Автоматизовані системи роботи

Комбайни New Holland СХ8.80 оснащено сучасними системами автоматизації. Це датчики вологості, врожайності та системи автоматичного водіння.

«Комбайни СХ8.80 оснащено системою автоматичного регулювання повітряного потоку. Вона дуже гарно себе зарекомендувала. Коли машина йде під гору, вентилятор уповільнюється, що не дає зерну «пролітати». Коли йде з гори, навпаки, пришвидшується. Завдяки цьому, швидкість проходження зерна по решетах однакова, не залежно від рельєфу поля», – пояснює Руслан Ференц.

Комбайнери оцінили й системи автоматизації у кабінах. Не виходячи з-за керма, машину можна переналаштувати з однієї культури на іншу. Змінити решета, підбарабання, зашити барабан захисними пластинами для збирання кукурудзи займає 15-20 хвилин.

У просторій кабіні Harvest Suite™ Ultra комбайнів New Holland комфортно, наче у салоні престижного легковика. Лобове скло дозволяє охоплювати та бачити велику площу, немає бокових стійок, які закривають огляд жатки й робочих зон, що забезпечує точне збирання врожаю.

Оператори зернозбиральних машин відзначають дуже зручний джойстик управління, з якого виконують більшість операцій з управління комбайном. Монітор IntelliView™ IV – сенсорний, кольоровий зі зручним інтерфейсом. Інформацію подає українською мовою. Монітор простий у налаштуваннях, якщо виникають якісь помилки – все розшифровано. Це дозволяє управляти комбайном на інтуїтивному рівні.

Комбайни New Holland рухаються по полю з ювелірною точністю. Зокрема, модель СХ6090 оснащено системою автоматичного ведення по поточному прокосі SmartSteer™. Лазерний сканер чітко визначає край попереднього прокосу й система коригує рух комбайна так, щоб уникнути пропусків і перекриттів.

Аграрій каже, що комбайни New Holland повністю виправдали їхні сподівання. Враховуючи вартість, простоту налаштування, обслуговування і доступність запчастин, у ТМ «Вілія» рекомендують їх як малим фермерам, так і великим агрохолдингам.

«Для себе ми поставили за мету щороку добирати по кілька комбайнів цього бренду. Плануємо закрити потребу в техніці своїми комбайнами, щоби мінімально залучати їх зі сторони. Ми й далі купуватимемо комбайни New Holland. Впевнені, їхня якість лише зростатиме», – підсумував заступник керівника департаменту аграрного виробництва ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» Руслан Ференц.

Оксана Хведченя, Марія Хрунь