ТзОВ «Горохів-Насіння»: «Із ‟Агротеррою” ми вийшли на новий рівень ефективності»

290

Подружжя волинян Миколи та Жанни Віктовичів уже шість років господарює на двох тисячах гектарів землі. Глава сімейства очолює ТзОВ «Горохів-Насіння», а дружина – ТзОВ «Волинь-АгроЦентр». Віктовичі на правах орендарів засівають поля навколо Сільця, Борочича, Широкого та Охлопова Горохівського району.

Два роки тому аграрії вирішили оновити машинно-технічний парк господарства. На сімейній раді вирішили, що купуватимуть нові сільськогосподарські машини. Вони хоч і коштують дорожче, але надійні, економічні, комфортні. Та головне, на що орієнтувалися у виборі, це – вища функціональність, наголошує Микола Віктович. Тому й обрали техніку New Holland, яку на вигідних умовах запропонувала компанія «Агротерра». Згодом переконалися, що вчинили правильно, адже техніка працює без проблем, витрачає менше пального, обробляючи більше поля.

– З комбайнами та тракторами цього бренду ми вийшли на новий рівень ефективності, – каже Микола Віктович.

Центральна садиба ТзОВ «Горохів-насіння» розміщена у селі Сільце, де ми й зустрілися з Миколою Віктовичем. У технічному парку господарства три комбайни New Holland CX8.80 та два трактори New Holland T6090, соєві жатки, а також два обприскувачі Lemken Primus 45 та плуг Lemken  Diamant 11 7+1. У надійності техніки переконалися і господарі, і комбайнери з трактористами.

Ми обрали ці бренди за ідеальне співвідношення ціни та якості. Техніка, яку пропонує компанія «Агротерра», коштує дешевше за продукцію основних конкурентів, а за якістю зовсім не поступається. До того ж, дилер дає гарантію на всю техніку, здійснює сервісне обслуговування. Для нас це важливо, – відзначає Микола Віктович.

Нині у працівників обох господарств – гаряча пора, адже із дня на день розпочнуться жнива. Микола Анатолійович каже, що вся техніка готова хоч сьогодні «вийти» в поле.

– Ось подивіться, які красені – жовто-гарячі комбайни New Holland стоять у нас на току! Техніка працює з повною віддачею і продемонструвала себе лише з найкращої сторони: жодного дня простою, відсутність поломок, мінімальні втрати зерна, – запевняє господар.

Аграрій показує сучасний комбайн New Holland CX8.80. Каже, кабіну зернозбиральної машини можна порівняти з кабіною літака, адже комбайни серії СХ обладнано кабіною Harvest Suite™ Ultra, що визнана однією з найкомфортабельніших у світі. Двигун ідеально придатний для роботи в польових умовах. Шестиклавішні модулі підвищують пропускну здатність очищення зерна до 15%. Діаметр молотильного барабана становить 750 мм – це один із найбільших розмірів, доступних на сьогодні. Модульне підбарабання суттєво заощаджує час підготовки комбайна до початку робіт з іншою зерновою культурою. Якщо раніше готувати комбайн до збирання іншої культури доводилося майже 6 год, то з моделлю CX8.80 цей час скорочено до 20 хв. Різноманітність електронних систем істотно спрощують й автоматизують процес роботи. Ємність бункера для зерна – 11 500 л. Варто також зазначити, що для розвантаження найбільшого зернового бункера потрібно менше 100 секунд.

Віктовичі вирощують переважно зернові культури. Цьогоріч на їхніх нивах дозрівають соя, пшениця, соняшник, ріпак і ячмінь. У жнива за кермо комбайнів сідають син і зять господарів, адже це їхній сімейний бізнес.

Лише позитивно оцінює Микола Віктович і трактори цього бренду. New Holland T6090 – це справжня «робоча конячка» у господарстві. Потужний та економічний двигун дозволяє ефективно проводити роботу з будь-яким ґрунтообробним і посівним обладнанням. Трактористи оцінили комфортну кабіну, у якій прекрасний панорамний огляд, максимальна шумоізоляція та герметичність. У таких умовах безпечно працювати навіть із пестицидами.

Процес догляду за рослинами у ТзОВ «Горохів-Насіння» довірили техніці бренду Lemken. У господарстві є два причіпні обприскувачі Lemken Primus 45. Перший господарі придбали 2017 року. Переконавшись у надійності техніки, наступного року купили ще один.

– Обприскувачі Lemken Primus – надійні та зручні у використанні, – каже Микола Віктович. – Це одна з найкращих моделей, яка допомагає нам одночасно вносити добрива й обробляти культури від шкідників. Техніка  легка в управлінні, точна у використанні, адже її оснащено комп’ютером. Оператору зручно управляти обприскувачем – всі дані відображаються на дисплеї.

Аграрій відзначає, що бак обприскувача виготовлено зі склопластику, тому його легко мити. Оскільки герметично закривається, рідина не розливається під час руху транспорту. Об’єм бака – 4,5 тонни. «Розмах крил» обприскувача – 28 метрів.

– Серед переваг цих обприскувачів те, що висоту штанги можна регулювати й адаптувати до різних розмірів шин і коліс. Для нас важливо, що ці обприскувачі без проблем працюють на косогорах і схилах. Конструкція передбачає оптимальне розташування центру тяжіння штанги. Важливо, що трубопроводи та вентилі секцій захищено та розміщено всередині конструкції штанги, – відзначає Микола Віктович.

Коли для потреб господарства вирішили придбати плуг, свій вибір зупинили на моделі Lemken Diamant 11 7+1. Використовують його для підготовки ґрунту під ріпак, соняшник, сою.

– Плуг забезпечує ідеальну оранку та глибоке розпушування на 15-20 сантиметрів. Ми придбали його минулого року та жодного разу не пошкодували, – каже господар. – У плуга міцна конструкція рами, плавне регулювання ширини захвату, хороша маневреність та ідеальна якість роботи. Він не буксує, а тому економить пальне. Та найголовніше, що плуг Lemken Diamant незамінний для роботи на косогорах. Механізатори залюбки працюють з таким плугом, адже електронна система управління дозволяє прямо з кабіни трактора налаштовувати всі основні функції плуга.

– Ми переконалися, що варто купувати лише нову техніку, яка гарантуватиме своєчасний збір врожаю без втрат. Радимо колегам-аграріям мати справу з офіційним дилером брендів New Holland і Lemken – компанією «Агротерра». Їхні представники не лише порадять і підберуть ідеальний варіант. Вони доставлять техніку та проінструктують, як на ній працювати. Менеджери компанії супроводжують клієнта протягом усього періоду експлуатації техніки у господарствах, – каже Микола Віктович.

Аграрій зазначає, що в середньому раз на тиждень бачить на території господарства сервісного спеціаліста компанії. І не тому, що виникла поломка. Просто вони постійно слідкують за станом техніки в роботі, допомагають у налаштуванні та надають рекомендації.

Оксана Хведченя