«Контінентал Фармерз Груп» збирає врожай новітньою технікою

252

Жнива – це кульмінація хліборобського сезону.  До збирання врожаю аграрії готуються з особливою ретельністю та відповідальністю, адже це підсумок їхньої важкої праці за цілий рік. Важливу роль для досягнення високих результатів відіграє правильно вибрана техніка.

Саме тому компанія «Контінентал» – один з найбільших виробників та експортерів сільськогосподарської продукції в Україні – активно освоює сучасні прогресивні можливості роботи на полях, інвестує у технічний парк і обирає найкращі бренди.

Комбайни CLAAS забезпечать високі врожаї

Напередодні цьогорічних жнив «Контінентал» придбав 26 нових комбайнів CLAAS LEXION 770 на напівгусеничному ходу TERRA TRAC на суму $12,2 млн у офіційного дилера CLAAS на Західній Україні – ТОВ “Компанія ЛАН”.

А 19 липня керівництво холдингу разом із представника­ми «КЛААС Україна» та ТОВ “Компанія ЛАН” провели прес-тур, у ході якого презентували нову техніку та продемонстрували її в роботі під час обмолоту озимої пшениці на полях «Кон­тіненталу» у селі Вербів Підгаєцького району Тернопіль­ської області.

Як розповів генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен, «Контінентал» має надійного міжна­родного інвестора, завдяки якому оновлена компанія змогла суттєво поповнити технічний парк.

«Цього року придбали нові трактори, обприскувачі, причіпи, а головне – нові потужні комбайни CLAAS LEXION 770, які вирізняються високою надійністю та продуктивністю і забезпечують успішне проведення збиральної кампанії. Од­нією з основних переваг цих машин є те, що вони обладнані гусеницями та мають щадний вплив на ґрунт. Ми маємо намір використовувати землю в Україні не один рік, тому дуже важливо не пошкодити її важкою технікою, не затрам­бувати, не ущільнювати, а берегти й утримувати в хорошому стані», – повідомив пан Георг.

Що стосується технічних характеристик комбайнів CLAAS LEXION 770, то, за словами керівника відділу продажів компа­нії «КЛААС Україна» Вадима Постриганя, кожну машину оснащено інте­лектуальними й інженерними рішеннями з автоматизації на­лаштувань, передовою системою очистки зерна, телеметрією з дистанційною сервісною підтримкою та найсучаснішою системою CEMOS AUTO THRESHING, яка дозволяє оптимально налаштувати молотарку з урахуванням ключових параметрів: якість зерна, якість обмолоту, чистота зерна та якість соломи.

Те, що комбайн CLAAS LEXION 770 повністю автомати­зований і вирізняється високою продуктивністю, підтвердив і Сергій Бутов, представник компанії «КЛААС Україна»:

«Щоби керувати комбайном, людина має одночасно робити велику кількість операцій, і якщо в якийсь момент схибити, то машина швидко втратить продуктивність. CLAAS LEXION 770, завдяки системі автоматики, всі налашту­вання виконує самостійно та без збоїв – комбайнер має лише сидіти в кабіні та наглядати за процесом. Це забезпечує високу продуктивність роботи та високий резуль­тат».

Керівник відділу продажів «Компанії ЛАН» Назар Вонс зазначив, що ця угода на поставку комбайнів стала серйоз­ним викликом не лише для «КЛААС Україна», а й для «Компанії ЛАН», адже це найбільший проєкт за останні роки, до якого було залучено велику кількість людей.

«Наш клієнт – компанія «Контінентал», висувала непро­сті вимоги, і я радий, що всі відповідально поставилися до виконання своїх завдань. Сьогодні ми можемо продемон­струвати результат спільної роботи. На цьому наша співпраця не завершується – перед нами стоять нові, не менш важливі завдання, пов’язані з навчанням персоналу, сервісним обслу­говуванням, забезпеченням запасними частинами тощо. Ми вдячні інвесторам за вибір нашої техніки та гарантуємо надій­не партнерство та постійну підтримку», – повідомив фахівець.

Менеджер з маркетингу «Компанії ЛАН» Ольга Вівчар до­дала, що компанія гарантує якісне та вчасне сервісне обслуго­вування машин упродовж усього періоду експлуатації.

«У компанії діє унікальна система планування наявності запасних частин на складах. Для кожного регіону, зважаючи на досвід попередніх років, розраховують орієнтовну потре­бу в кількості різних видів комплектовання, яке закуповують наперед. Саме тому на складах «Компанії ЛАН» завжди є потрібні запчастини.

Також ми запровадили систему планових техоглядів, що дає змогу нашим клієнтам заощадити час та кошти», – під­креслила Ольга Вівчар.

Наостанок фахівець зазначила, що «Компанія ЛАН» в усіх питаннях йде назустріч агровиробникам, на сто відсотків виправдо­вуючи свій девіз – «Завжди на Вашій стороні!».

Інноваційні продукти Hummingbird Technologies для точного землеробства

У компанії «Контінентал» не лише поповнюють технічний парк найсучаснішою технікою, а й також освоюють новітні технології, які покликані вирішити проблему ефективного ведення агробізнесу на полях, таку як відсутність належного контролю за посівами, а також допомогти у впровадженні технологій точного землеробства.

Зокрема, компанія придбала та почала використовувати для дистанційного моніторингу своїх полів 4 безпілотні літаки Trinity F9 на суму $80 тис. Вони допомагатимуть у визна­ченні потенціалу не лише кожного поля, а й окремих його ділянок, і оперативно вносити відповідні зміни в технологічні карти.

Для збору й аналізу даних, отриманих з безпілотни­ків, «Контінентал» використовує інноваційну платформу Hummingbird. За допомогою алгоритмів машинного навчан­ня і штучного інтелекту, вона не тільки дозволяє комплексно аналізувати стан посівів, прогнозувати врожайність культури, проводити діагностику захворювань рослин, а й приймати більш раціональні й обґрунтовані рішення у процесі складан­ня технологічних карт.

Впровадження платформи Hummingbird в агровиробни­цтво «Контінентал Фармерз Груп» є найбільшим проєктом використання databased-рішень у сільському господарстві України.

«Початок співпраці з Hummingbird Technologies – це серйозний технологічний крок у майбутнє, особливо на шляху до точного землеробства. Такі технології допомага­ють аграріям заощадити кошти, оптимізувавши витрати на добрива, препарати тощо для полів з низьким потенціалом і досягти більш високої ефективності вкладених ресурсів там, де потенціал ділянки високий. Саме такий принцип і лежить в основі точного землеробства», – повідомив журналістам Георг фон Нолкен.

Представник компанії Hummingbird Technologies Роман Міхалевич розповів, що безпілотник Trinity F9 використовують для агромоніторингу. Він має вертикаль­ні зліт та посадку, що виключає пошкодження під час посадки.

«За один виліт (триває приблизно годину) безпілотник може покривати площу до 500 га, а за день може знімати 2-3 тис. га полів. Зі зібраних даних, завдяки платформі Humminbirg, можна отримувати різного роду аналітику, на основі якої землеробство у компанії «Контінентал» стає більш точним, ефективним і екологічним», – наголосив пан Роман.

За словами фахівця, апарати доволі прості у використан­ні, підготовка пілотів “Контіненталу” для роботи з дронами зайняла півтора дні. На сьогодні, менш ніж за два місяці роботи, вони успішно обробили понад 30 тис. га полів.

Наостанок генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен розповів про плани компанії на найближчий час:

«Ці жнива – перші для компанії під новою назвою «Кон­тінентал Фармерз Груп», яка об’єднала агрохолдинг «Мрію» та компанію CFG. Наразі хочемо оперативно зібрати врожай на полях: цього сезону плануємо зібрати озимі ячмінь, ріпак, жито, пшеницю та ярі ячмінь і пшеницю зі загальної площі 109,7 тис. га, провести обробіток ґрунту та посіяти озимі культури», – каже генеральний директор.

Що стосується інвестицій, то ми й надалі вкладатимемо кошти у техніку, адже плануємо повністю оновити технічний парк. У найближчий час хочемо придбати нові сучасні трак­тори, агрегати для культивації та посіву тощо», – підсумував пан Георг.

Нагадаємо, 14 червня 2019 року CFG та «Мрія Агрохолдинг» за­вершили процес об’єднання. Оновлена компанія працює під брендом «Контінентал Фармерз Груп» та обробляє 195 тис. га у п’яти областях Західної України.

Загальна сума інвестицій, спрямованих у тех­нічний парк «Контіненталу» упродовж 2019 року перевищує $50 млн.

Анна Артим