Найновіші агротехнології і техніка, національний рекорд, кращі з кращих… Все це та багато іншого – у рамках «УКАБ Агротехнології» 14 серпня

179

Все найкраще в одному місці. Причому, все найкраще, що є  у світі агротехніки. На цьому наголосив під час відкриття Дня поля «УКАБ Агротехнології» президент «Українського клубу аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.

Без перебільшення найграндіозніший в агрогалузі України захід провели 14 серпня 2019 року на території ТОВ «Агро-Регіон» у селі Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області. Вже втретє. Цього разу подію відвідали понад 1300 учасників, свою презентацію інноваційних агротехнологій у статичній експозиції представляли понад 50 компаній. Більше 30 одиниць найсучаснішої техніки брали участь у демонстраційних показах на площі 21 гектар. Серед них були і зразки вітчизняного виробництва.

– Ми, як організатори, запропонували сьогодні справді величезну програму, аби кожен учасник поїхав звідси з багажем напрацьованих знань, – наголосив Алекс Ліссітса.

Програма «УКАБ Агротехнології» була справді насиченою і поставленої мети досягла. Демопокази техніки, тест-драйви тракторів, експрес-навчання та прикладні майстер-класи… У першій демонстраційній частині учасники могли наочно ознайомитися з роботою кращих зразків розкидачів мінеральних добрив, передпосівних культиваторів, дискових лущильників, агрегатів для смугового обробітку ґрунту, агрегатів  вертикального обробітку.

У другій частині демопоказу на поле «вийшли» так звані «важковаговики» – дисколапові агрегати, глибокорозпушувачі, плуги, важкі дискові борони. Також провели посів озимого ріпаку. Загалом у показах взяли участь 8 сівалок різних компаній.

Роботу агрегатів супроводжувала група експертів, яка оцінювала, чи впоралася техніка зі заявленими параметрами.

Демонстрація техніки наочно підтвердила присутність на українському аграрному ринку найпередовіших технологічних рішень чи то в сегменті ґрунтообробітку, чи внесення добрив, чи посіву культур. У нас вже працює техніка світового рівня.

Теоретична частина «УКАБ Агротехнології» теж викликала неабияке зацікавлення. Компанія «Лімагрейн Україна» в особі продакт-менеджера Володимира Кузьмича запропонувала до ознайомлення та обговорення питання «Інноваційна технологія посіву кукурудзи Agrility». Компанія ще з 2000 року досліджує гібриди на різні густоти та поведінку в різноманітних умовах. Результати цієї роботи продемонстрували, що запропонований компанією «Лімагрейн Україна» сервіс змінних норм висіву насіння є найефективнішим саме на полях з високою гетерогенністю. Сервіс можна використовувати як у малих, так і у великих господарствах.

Ще один кейс присвятили питанню «Комплексне обстеження посівів та моніторинг стану впродовж сезону». Вадим Остапенко, провідний консультант SmartFarming, розповів, як максимально точно оцінити результати сходів: «Класичним методом оцінки результатів роботи сівалок є експертні спостереження та підрахунки, однак на об’єктивність часто впливає людський фактор. Сьогодні існує більш точне та сучасне рішення від Precision PlantingPogo Stick, який фіксує точку відліку, рахує кількість рослин та відстань між ними». Також наголосив на необхідності ретельно враховувати зовнішні фактори. Важливим є постійне відстеження метеоумов, особливо для роботи обприскувачів. На допомогу аграріям прийдуть мобільні анемометри, або маленькі метеостанції, що встановлюють на трактор чи самохідний обприскувач.

Програма заходу супроводжувалася розіграшем цінних призів від компаній-партнерів. Також провели нагородження переможців премії Agro Champions. За почесне звання у 10 номінаціях змагалися топ-менеджери компаній, в обробітку яких не менше 10 тисяч гектарів. Переможців визначали на основі оцінок експертної ради, до складу якої увійшли компанії, що спеціалізуються на пошуку та оцінці керівників вищої ланки, аудиторські, ресурсні компанії, інші.

Не могли організатори випустити з поля зору той факт, що цьогорічний «УКАБ Агротехнології» проходив у свято Медового Спаса. Встановили національний рекорд – за 30 хвилин приготували на грилі понад 1000 половинок яблук, запечених з медом та корицею! Всі учасники виставки поласували смаколиком.

Як обіцяють організатори «УКАБ Агротехнології», наступного року захід проведуть за ще масштабнішим сценарієм.

Артем Калашнік, генеральний директор компанії «Лемкен-Україна»:

«Сьогоднішня подія «УКАБ Агротехнології» говорить про дуже великий об’єм техніки в українських продавців. Усе більше виробників розширюють свою лінійку. В кожного, зокрема, з’являються сівалки, розкидачі, обприскувачі. Тобто, на ринку стає все щільніше та складніше, а це означає, що цікавіше працювати. Навіть, не зважаючи на те, що цього року обсяг реалізації техніки суттєво впав проти двох попередніх років. Люди в очікуванні, не поспішають необдумано витрачати кошти на техніку. Потрібно зважати і на дуже непрості цьогорічні погодні умови. Багато сільгоспвиробників радіють з того, що вдалося хоча б перекрити витрати.

Попри це, хочу виділити два наших агрегати Lemken, які ми презентували на «УКАБ Агротехнології». Це нова борона Rubin 10 – її представили на ринку лише цього року. Головне, чим Rubin 10 відрізняється від попередників, – дзеркальне розташування дисків, тобто симетрія. Спочатку диски розгортають ґрунт від центру, а потім до центру загортають. Так ми мінімізуємо зсув агрегата вбік, а це особливо важливо під час роботи на схилах, на нерівних ділянках. Агрегат продовжує йти прямо.

Інша наша техніка – чотирибалковий культиватор Кarat 12. Вперше його завезли в Україну 2018 року. Відстань між лапами 23 см, що забезпечує максимально інтенсивний обробіток ґрунту. Машина універсальна. Може працювати на глибину від 5 до 35 см. Обладнана системою, яка на схилах і нерівностях копіює рельєф поля».

Володимир Олексієнко, торговий представник Bednar в Україні:

«Компанія Bednar змінила стратегію своєї роботи в Україні. Тепер ми ще активніше просуватимемо наш бренд. Конкуренція на ринку сьогодні дуже серйозна, але ми її не боїмося, адже впевнені у надійності техніки Bednar.

Тут ми показуємо два агрегати. Це, так би мовити, старий, перевірений роками, глибокорозпушувач Terraland TN4000M7R. Цей агрегат має робочу ширину 4 метри та 7 долот, розміщених у 2 ряди, обладнаний гідравлічним регулюванням робочої глибини, яка може бути до 55 см максимально.

Та найголовнішою «родзинкою» участі нашої компанії у сьогоднішньому заході є презентація абсолютно нового агрегата – дискової борони Atlas AO6000 Profi. Саме тут, вперше в Україні, ми представили її перед гостями й експертами. Робоча ширина дискової борони 6 м. Вона працює на глибину до 16 см, має в комплектації агресивні диски, діаметром 620 мм. Кожен диск розміщено на окремій підпружиненій стійці. Є у Atlas AO6000 Profi ще одна важлива опція – передній коток для подрібнення рослинних решток Trash Cutter. У конструкції котка по спіралі встановлено ножові сегменти. Малий діаметр котка забезпечує високу кутову швидкість. Прижим котка регулюється гідравлічно з кабіни трактора. Обладнання ідеально підходить для подрібнення культур з ламкими та довгими стеблами, таких як соняшник, кукурудза, ріпак.

Що ж до оцінки події, то, на мою думку, організатори провели дуже гарну роботу з організації цього заходу, про що свідчить велика кількість учасників та відвідувачів».

Максим Чикунов, керівник Департаменту маркетингу компанії «АМАКО Україна»:

«Наша компанія є багаторічним членом УКАБ, тому ми активні учасники цього заходу. Цього року ми стали дилерами ґрунтообробної та посівної техніки чеського виробника Bednar. Це, мабуть, і є головною родзинкою «АМАКО» на цьому заході. Bednar, хочу підкреслити, дуже надійна техніка, яка потребує одного – популяризації.

Тут ми вперше презентували дискову борону Bednar Atlas 6000 Profi. Це тяжкий лущильник, що може працювати як за мінімальною, так і за традиційною технологією. Гарно себе показує у роботі з великою кількістю рослинних рештків. Також ми показали в роботі культиватор передпосівний Massey Ferguson 5730, який вже довів свою ефективність упродовж років його експлуатації на українських полях.

Загалом ми задоволені тим, що сьогодні відбувається у Великій Олександрівці. Радує те, що дуже багато відвідувачів. Вони мають змогу подивитися, що реально сьогодні представлено на ринку техніки, порівняти її у роботі, зрозуміти різницю, подивитися на переваги того чи іншого агрегата та зробити для себе правильні висновки».

Андрій Коновальчук, виконавчий директор групи компаній «ТРІА», офіційного представника компанії Amazone:

На «УКАБ Агротехнології» ми робимо акцент на агрегаті, що на сьогодні вийшов на ринок як прямий конкурент відомого на весь світ плуга Lemken. Це Amazone Hektor 1000. Дуже цікавий 8-ми корпусний плуг розроблений для універсального застосування. На відміну від конкурентів цей плуг має раму квадратного перетину, що забезпечує високі показники міцності, та механічне регулювання ширини захвату, завдяки чому він здатен працювати в будь яких умовах. Перший такий плуг ми поставили в Терезино, що під Білою Церквою. Він працює вже другий рік, і агровиробники задоволені якістю його роботи».

Загалом, різномаїття представленої у Великій Олександрівці техніки вражає! Я би назвав це навіть своєрідним полем бою. Конкуренція вже є серйозною, а очікується ще гарячішою».

Анатолій Гаркуша