СФГ «Гомін землі»: «Нас повністю задовольняє співвідношення «ціна – якість» продуктів «Сервіс-Агрозахід»

134

Селянське фермерське господарство «Гомін землі», що розташоване у селі Птича Дубенського району Рівненської області, невеличке: земельний банк налічує лише 350 га, проте чудово доглянуте, оповите турботою, виплекане  наполегливою працею.

У 2000 році підприємство заснував Ігор Степанович Клемпоуз, і впродовж 18 років вкладав у нього душу, проводячи цілісінькі дні у полях, дбав про культури, як про малих дітей.

Та, на жаль, минулого року пан Ігор трагічно загинув, і господарство довелося очолити його дружині Марії.

Нелегка ноша впала на плечі жінки, адже пані Марія працювала вчителькою у місцевій школі та жодного стосунку до ведення агробізнесу не мала.

«Але я не могла покинути чоловікове «дітище», адже він був фермер від Бога, дуже любив землю і все життя присвятив цій справі. Тож довелося все опановувати «з нуля». Дуже вдячна друзям мого Ігоря, його працівникам, які не покинули мене в цей важкий період, підтримували, допомагали, давали слушні поради», – розповіла Марія Ростиславівна.

Одним із таких є Войтюк Михайло, який був близьким товаришем Ігоря Степановича. Вже пів року він працює агрономом у господарстві «Гомін землі».

– На полях ми вирощуємо озиму пшеницю (110 га), озимий ячмінь (7 га), кукурудзу (30 га), сою (160 га), гречку (10 га), овес (20 га), також плануємо вводити у сівозміну озимий ріпак. Взагалі сівозміни ми суворо дотримуємось, оскільки у нас дуже складні ґрунти, чорноземів практично немає, через це не сіємо соняшник, аби не зневоднювати землю та не вичерпувати запаси поживних речовин, – розказує Михайло Олексійович.

– Яка культура є найбільш рентабельною для вашого підприємства?

– Найбільший прибуток з гектара дає кукурудза, також непогано «показує себе» соя. З пшеницею трохи складніше – не завжди можна отримати результат, на який сподіваємось.

Цього року ми почали співпрацю з ТОВ «Сервіс-Агрозахід» – одним із найкращих в Україні дистриб’юторів посівного матеріалу, мінеральних добрив та ЗЗР. Придбали у них продукти для пшениці, кукурудзи та сої, тож, думаю, що цьогорічні врожаї нас потішать.

– Що саме придбали у САЗу?

– Придбали фунгіциди для озимої пшениці, мікродобрива для сої, гербіциди для кукурудзи. На сьогодні дуже задоволені результатом, тому що поле чисте, немає пирію, інших дводольних бур’янів, а рослини у дуже хорошому стані.

До того ж, нас повністю задовольняє співвідношення «ціна – якість» продуктів, а також ставлення працівників компанії до своїх клієнтів. Тому з САЗом працюватимемо й надалі, хочемо замовити у них ще й їхні послуги, а саме агрохімічний аналіз ґрунтів, який дозволить здешевити собівартість нашої продукції.

Віктор Бондаренко, менеджер із продажу ТОВ «Сервіс-Агрозахід», Рівненсько-Волинської філії:

«У компанії я почав працювати з квітня 2019 року. Під час об’їзду господарств області, познайомився з агрономом СФГ «Гомін землі» Михайлом Олексійовичем. Господарство придбало у нас фунгіцид ЯМАТО®, СЕ для захисту озимої пшениці та мікродобриво Інтермаг Соя. Хоча на той час у них вже були мікроелементи іншого виробника, проте ми вирішили обробити частину посівів нашим продуктом, щоб побачити різницю. Також внесли на посіви кукурудзи гербіцид Агрітокс® (Nufarm).

На осінь плануємо продовжити співпрацю щодо  озимого ріпаку, який вони планують вводити у сівозміну, і щодо  озимої пшениці, оскільки підприємство переходить на більш сучасні сорти. Співпраця відбуватиметься у комплексі:  насіння, добрива, повний технологічний супровід і консультування».

Анна Артим