AGROEXPO – рух по висхідній

207

25-28 вересня у Кропивницькому провели VII Міжнародну агропромислову виставку. Цьогорічна подія вже вкотре підтвердила раніше здобутий статус – вона  стала наймасштабнішою агроподією України. Більше того, набула ще масштабніших показників. AGROEXPO увійшла у десятку найбільших аграрних виставок Європи.

Нова виставка – нові рекорди

У 2019 році на виставковій площі у 125 000 м2 свої експонати розташували 585 компаній. Вже перший день роботи виставки продемонстрував: цікавість до неї невпинно зростає. 25 вересня виставкові стенди відвідало понад 14 тисяч осіб, а загалом тільки за перші три дні ознайомитися зі всім різномаїттям, багатством техніки, технологій від учасників AGROEXPO прийшло більше 41 тисячі людей. Це рекорд, оскільки минулого року організатори за чотири дні зафіксували 35 тисяч відвідувачів.

Звісно, наголошує директор AGROEXPO Ігор Глібко, головна увага – сільськогосподарській тематиці. Асортимент техніки просто вражав: її демонстрували не тільки в статиці, а й постійно проводили покази агрегатів у роботі. 26 одиниць можна було побачити на демополігоні, площею 6 гектарів. Придбати техніку у дні виставки можна було зі знижкою 5-10%.

Зацікавленість викликала й уже традиційна виставка племінних тварин, а також «Покровський ярмарок», на якому свою продукцію пропонували 500 підприємств.

«Покровський ярмарок» знову довів – Центральній Україні є що показати, є чим пишатися, – із задоволенням констатує Ігор Глібко. – Виправдали себе і супутні заходи, як-от український етап Кубка «Open Arnold Amateur Strongman» від Федерації стронгмену України, під керівництвом Василя Вірастюка.

DSC09597

Звернення до Президента України

Ділова програма AGROEXPO-2019 теж була насиченою. Форуми, семінари, конференції та панельні дискусії вели на найрізноманітніші теми та викликали доволі жваве зацікавлення. Не обійшлося і без апеляції до найвищих державних установ. На дискусії «Аграрне майбутнє країни: Яка перспектива розвитку АПК?», яку організувала Федерація роботодавців України, ухвалили звернення аграріїв, машинобудівників до Президента України зберегти держпрограму з підтримки сільгоспмашинобудування. Звернення викликане тим, що у проєкті бюджету 2020 уряд не передбачив часткову компенсацію вартості вітчизняної сільгосптехніки.

Аграрний союз України спільно з асоціацією фермерів та приватних землевласників України провели форум на тему: «Ні безвідповідальному продажу землі», а Всеукраїнська аграрна рада – «Земельні відносини у 2019 році (нормативно грошова оцінка земель с.-г. призначення, ліцензії на зберігання пального, ринок землі в Україні)».

У конференц-залах виставки йшлося також про вертикальний обробіток ґрунту на шляху до високих урожаїв, збалансоване живлення рослин, як ефективну протидію змінам клімату тощо. У поле зору потрапило питання кадрів для агропромислового комплексу, а на AGROEXPO, до речі, свої наукові потужності показував  31 вуз України.

Не залишилася не поміченою  відкрита дискусія «Жінки в агробізнесі», яку організувала компанія Corteva Agriscience. Обговорили можливості для досягнення рівності та подолання жінками бар’єрів на шляху до успіху. Чи можуть бути жінки успішними у, здавалось би, переважно чоловічому бізнесі, яким вважають агросектор? Учасниці дискусії на власному прикладі розповідали – так, українські жінки і тут здатні досягати висот.

DSC09625

Ну і не без долі усмішки, як дотичне підтвердження цій тезі, став підсумок конкурсу на найважчий вирощений гарбуз. Переможцем стала жінка – пані Олена зі селища Осикувате, що на Кіровоградщині. Вона виростила гарбуз вагою 76 кг. І це ще один рекорд AGROEXPO.

Свого часу, ще 2013 року, за задумом організаторів виставка у Кропивницькому мала стати майданчиком для показу, насамперед, сільськогосподарської техніки  вітчизняного виробництва. Цього вектору дотримуються й дотепер, хоча, що цілком зрозуміло, на AGROEXPO демонструють увесь спектр техніки, яку пропонують на українському ринку – як вітчизняних, так і найпередовіших світових виробників.

«Галопом» по виставці – це не про AGROEXPO

Експонатів, а це, перш за все, стосується техніки, наскільки багато, що організатори AGROEXPO зазначають: якщо раніше відвідувачі намагалися приїжджати до Кропивницького на один день, і динамічно ознайомитися з виставкою, то вже досить давненько «галопом» по вистаці не в пошані. Потрібно кілька днів, аби хоча б скласти повноцінне уявлення про все пропоноване тут.

Всього за 1,5 кілометра від виставки розташовано промислові потужності одного з вітчизняних виробників сільгосптехніки – заводу «Ремсинтез». На AGROEXPO підприємство демонструвало дуже широкий спектр агрегатів, та «родзинкою» стенду менеджер цієї компанії Юрій Поповенко називає новинку заводу, спільну розробку з відомим агроблогером України Артемом Лавриком – сівалку пунктирну універсальну «Атрія-8 А.Л.».

DSC09514

– Сівалку модернізовано, вона абсолютно нова, на українському ринку чогось подібного раніше не було. «Атрія-8 А.Л.» складена з компонентів усіх флагманських сівалок, які є в світі, – розповідає менеджер. – Тут є багато нюансів, які вигідно вирізняють цю сівалку від інших. По-перше, для неї не потрібний транспортний пристрій, вона має найсучаснішу систему складання. По-друге, новинкою є гідропривід вентилятора, що дає можливість сівалці працювати стабільно, без додаткових втрат часу та забезпечувати точніший висів. До того ж, на «Артрії-8 А.Л.» встановлено висівний апарат Precision Planting, виробництва США. Він дозволяє якісно висівати кукурудзу, соняшник. Водночас зручна зміна висівного диску – це універсальність сівалки, що дозволяє сіяти будь-які культури, як за традиційною технологією, так і за Notill, Minitill.

Ще один український виробник сільгосптехніки – ТОВ «Профі Стан» (м. Кропивницький), на AGROEXPO-2019  пропонував аграріям  ознайомитися зі широким діапазоном агрегатів. Серед них,  зокрема, борони голкові ротаційні та пружинні, культиватори, візки для перевезення жниварок, завантажувачі, ковші, зчіпки та навіть подрібнювачі гілок. Директор підприємства Олександр  Гержов особливо виділяє систему для капельного поливу, яку використовують одночасно з посівом,  та коток-подрібнювач рослинних залишків.

DSC09640

– Коток-подрібнювач КЗН-6 призначено для поверхневого додаткового обробітку ґрунту, для подрібнення залишків с.-г. культур. Наш коток-подрібнювач виконує роботу якісно та ефективно: можна всього раз пройти котком по залишках кукурудзи, соняшника, чи овочевих культур, а потім одразу ж перейти до культивування. Мульчування ґрунту регулює температуру верхнього шару поля, перешкоджає росту бур’яну та захищає поле від вивітрювання.

Характеристики КЗН-6: напівпричіпний, ширина захвату – 6 м, діаметр котків – 506 мм.  Необхідна потужність трактора – 80-100 к. с.,  робоча швидкість до 20 км/год, продуктивність – 9 га/год.

Агрегат простий, зручний у використанні та в обслуговуванні. Завдяки транспортним колесам і можливості гідравлічного складання, коток-подрібнювач можна легко та швидко перевозити з одного поля на інше, – наголошує Олександр Васильвоч.

Найбільші інновації

AGROEXPO вражала найсучаснішими зразками с.-г. агрегатів, а також технікою з цікавими і, на перший погляд, досить несподіваними конструктивними рішеннями.

Серед усіх експозицій аграрії зі захопленням уважно розглядали посівний комплекс OMEGA OO6000FL від чеського виробника сільгосптехніки Bednar. Торговий представник цієї компанії в Україні Володимир Олексієнко називає агрегат найінноваційнішим продуктом компанії Bednar.

Сівалка OMEGA вже відома в Україні, вона працює у кількох регіонах, зокрема, на Вінниччині, Херсонщині, у Житомирській області. Та остання модифікація OO6000FL, представлена на AGROEXPO, – абсолютна новинка. Не від одного аграрія ми чули, що ця сівалка – одна із найголовніших «родзинок» цьогорічної виставки.

DSC09577

– Тут дуже багато новацій, – розповідає Володимир Олексієнко. – Назву лише кілька з них. Посівний комплекс OMEGA одночасно з висіванням може вносити добрива, має два пластикові бункери – на 3 і 2 тисячі літрів, у яких постійно є надлишковий тиск. Комплекс якісно працює з ґрунтом перед посівом, завдяки робочим дискам, діаметром 460 мм, що характеризуються високою швидкістю обертання. Агрегат ефективно готує ложе під посів за допомогою котка. Ще одна особливість – кожен сошник кріпиться на власному паралелограмі PSP. Завдяки цій системі, забезпечується точне розміщення насіння на однаковій глибині по всій ширині сівалки. Плюс до цього – сівалка має інтуїтивне керування через термінал ISOBUS, а дозувальний пристрій має зручне та просте калібрування.

У компанії Bednar посівний комплекс OMEGA називають пріоритетом №1 і не сумніваються: він дуже швидко набуде популярності серед агровиробників України. Тим паче, ще одна важлива деталь – клієнт разом із виробником може обговорювати й обирати ту модифікацію сівалки, яка найбільше відповідає саме його запитам.

AGROEXPO-2019 стала історією. Та вже готують наступну виставку: 2020-го її відкриють у Кропивницькому 30 вересня.

Анатолій Гаркуша