На “Битві Агротитанів” продемонстрували 500 одиниць техніки

311

5-6 вересня на полях біля с. Степове Тетіївського району Київщини провели вже сьому “Битву Агротитанів” – найбільшу в Україні демонстрацію сільськогосподарської техніки в польових умовах. За два дні захід відвідали понад 3000 учасників з усієї України. Організатори – Всеукраїнська Аграрна Рада, компанія DYKUN та група компаній «ТАК» подбали про те, щоб захід був цікавий і великим сільгоспвиробникам, і дрібним фермерам, і експертам з аграрного бізнесу, які відстежують тенденції ринку. Презентували свої досягнення 87 компаній-партнерів, які показали 350 одиниць техніки у статиці та 150 в роботі. Демонстраційні зони розділили на тематичні: плуги, глибокорозпушувачі, сівалки, ротаційні борони, просапні культиватори, котки, обприскувачі, розкидачі, бункери-перевантажувачі, комбайни, жниварки та зерновози. Випробування проводили на 60 га поля на трьох агрофонах різноманітної складності для того, щоб учасники могли побачити роботу агрегатів у справжніх польових умовах.

У вітальному слові Андрій Дикун, голова Всеукраїнської Аграрної Ради, зазначив, що ще 5 років тому організатори цього заходу не могли й уявити, що Тетіїв стане справжнім аграрним технічним центром. Приємно, що, незважаючи на карколомні зміни в державі, коли не прийнято говорити про інвестиції і нову техніку, в нас все ж знаходяться люди, які думають про майбутнє і про те, як розвивати свій бізнес. І таких людей, як показала “Битва Агротитанів”, нині чимало.

Так, людей було багато. Комусь потрібно було побачити новітню техніку, оцінити її в дії, а комусь і прицінитися до вже вживаних агрегатів, оскільки, як і торік, тут працював аукціон вживаної техніки, де кожен охочий міг придивитись більш бюджетні моделі та взяти участь у торгах. Втім, тут же пропонували і спеціальні умови кредитування від фінансових партнерів, можна було поторгуватися із виробниками та домовитись про додаткові преференції.

Українська, австрійська, індійська техніка

Серед пів тисячі одиниць техніки можна було знайти чимало новинок, які тільки «зайшли» на український ринок. Наприклад, індійський трактор Mahindra, який з успіхом може замінити МТЗ, презентувала компанія “Альфатех”.

«На «Битві Агротитанів» ми представляємо новинки – дві моделі трактора Mahindra потужністю 80 к.с. та 92 к.с., – розповідає Ігор Черняк,  керівник агродепартаменту компанії “Альфатех”. – Виробництво – Індія, цей виробник вже понад 50 років на ринку. На трактори виробник дає гарантію три роки, або 3 тис. мотогодин. Машини надійні та прості в експлуатації. Паливна система – Bosch, насос італійський, балочний передній міст Dana, задня підвіска вантажопідйомністю 2,5 тонни.

Вже буквально за місяць для цього трактора буде готовий передній навантажувач, який ми зараз розробляємо. Отож, з цієї машини можна буде зробити й комунальний трактор, і у фермера з’явиться додаткова можливість працювати також із ковшем, вилами, гаком.

Вага трактора  Mahindra  приблизно така ж, як у МТЗ, це аналоги  МТЗ 82-1 та 892. На сьогодні й ціна цілком зіставна з МТЗ: це 510 тис. грн та 550 тис. грн відповідно.

До цих тракторів Mahindra та тракторів інших виробників у нас є все навісне обладнання турецького виробника Unlu. Це теж новинки: культиватори, плуги, дискові борони та інша “навіска”».

DSC_4389

Також компанія «Альфатех» пропонує канадські трактори Versatіlе. Вони вже не є новинкою на українському ринку, проте варті уваги. Це досить потужні трактори від 250 до 620 к.с., двигун американський, японська коробка передач. Класичні колісні та на гусеничному ходу. На ці трактори у нас теж є повний спектр навісного обладнання, зокрема від французького виробника Agrisem. Це глибокорозпушувачі, передпосівні комплекси, борони тощо.

Але ж не тракторами єдиними. На виставці також можна було побачити й  інше обладнання, скажімо, для заготівлі кормів.

Компанія PÖTTINGER традиційно бере участь у «Битві Агротитанів», адже майже з самого заснування представництва в Україні співпрацює з групою компаній «ТАК». Цього року на виставковій площі представлено багато техніки, зокрема й посівний комплекс TERRASEM C8F цього підприємства. Презентували й інші моделі техніки, що завоювали своїх прихильників в Україні – це короткобазова дискова борона TERRADISC 6001T та 5-тикорпусний плуг SERVO 45S. Цікавинкою виставкової площі став стерньовий 6-ти метровий культиватор SYNKRO 6030T, що може проводити як лущення стерні, другий та основний обробіток ґрунту, так і передпосівний обробіток.

«Успішною новинкою від PÖTTINGER, яку ми представляємо вже другий рік став рулонний прес-підбирач IMPRESS 155V PRO з можливістю формування тюка діаметром 155 см, – розповідає Наталія Кот, менеджер із маркетингу компанії PÖTTINGER. – Загалом є різні моделі цих рулонних прес-підбирачів: як зі сталою, так із змінною камерами діаметром від 125, 155 і до 185 см. Він може збирати як сінаж, сіно, так і солому з можливістю подрібнення теоретичної довжини нарізки корму 36 мм: це вдається завдяки 32 ножам, що нарізають корм. Це унікальна машина не лише для України, а й для всього світу, адже компанія PÖTTINGER майже 150 років спеціалізується на заготівлі кормів і виробляє найкращі моделі кормозаготівельної техніки».

DSC_4279

На демонстраційних зонах цього року компанія PÖTTINGER представила три одиниці техніки. Першим – універсальний посівний комплекс TERRASEM C6F з можливістю одночасного стартового внесення добрива під час посіву. Ця машина «полюбилася» вже багатьом аграріям України. Далі – 8-корпусний плуг SERVO 6.50 (7+1) та короткобазову дискову борону TERRADISC 8001T шириною захвату 8 метрів, яка вже добре себе зарекомендувала. Ці дискові борони з робочою шириною 8-10 м тільки минулого року «зайшли» на ринок України, та за цей період вже продано багато таких агрегатів, оскільки вони дають можливість робити обробіток по різних фонах: не тільки по стерні зернових, але й по стерні соняшника та кукурудзи.

Вітчизняні сільгоспвиробники також були широко представлені на виставці. Зокрема, інженер-конструктор компанії AGROKALINA Володимир Урбанський розповідає про глибокорозпушувач SHEDR або ГР-2,3 з долотами від Gaspardо. Його удосконалили: на всі стійки, де йде холостий хід, поставили ножі, що на 30% полегшує ковзання по ґрунту.

Також серед новинок вітчизняного виробника – сівалка Galaxi-4,0 для No-till. Спочатку вона культивує і одночасно засіває без попереднього обробітку ґрунту, також перемішує поживні рештки з ґрунтом, що покращує його аерацію. Приємно, що на вітчизняну техніку діє державна компенсація від 25 до 40%. І ще, за словами фахівця, у компанії настільки лояльно ставляться до клієнтів, що можна ще й поторгуватися.

 Насіння та живлення

Також відвідувачі цікавились новими гібридами соняшнику та кукурудзи, сучасними системами аналізу ґрунту, точного землеробства, методами живлення.

Компанія SAATBAU демонструвала гібриди кукурудзи та розкрила власні ефективні технології їхнього вирощування.

На демополі було представлено 7 гібридів компанії: ПЕРРЕРО (ФАО 230), АРТУРО (ФАО 230), ДАНУБІО (ФАО 260), КОСМІНО (ФАО 290), КОРОНАДО (ФАО 290), МАТТЕО (ФАО 320), МІЛАНО (ФАО 390). Усім гібридам притаманна висока потенційна продуктивність, пластичність, стійкість до шкідників, хвороб, несприятливих факторів середовища та швидка вологовіддача.

Фахівці селекції SAATBAU наголошують, що не залежно від типу гібриду, потреба у мінеральному живленні кукурудзи може бути різною. Якщо тримати курс на максимальну врожайність, то варто забезпечити кількаразове азотне підживлення посівів, що у свою чергу сприятиме поліпшенню якості зерна та підвищенню вмісту білка в ньому.

Також не потрібно забувати про набір мікроелементів, враховуючи, що від цього багато в чому залежить не лише врожайність рослин, але і їхня стійкість до стресів.

Заатбау

Все більше завойовує серця наших сільгоспвиробників органічний напрям (незважаючи на те, що ціни на органічну продукцію трохи впали через активізацію європейських фермерів, адже їм дають дотації 200-250 євро на гектар за вирощування органічної продукції). В Україні є як насіння, яке рекомендовано для органічного вирощування, так і розробляють чимало органічних ефективних препаратів.

Прикладом того є, зокрема, запорізький виробник органічного добрива на основі курячого посліду EcoGran. Співзасновники цього підприємства Сергій Герус та Юрій Половинко вважають, що сьогодні головне завдання – це відновлення наших земель, і органічне виробництво дедалі збільшуватиметься.

«Давно вже доведено, що курячий послід, у порівнянні з іншими органічними добривами, за якісними показниками кращий, – запевняють виробники. – А наше добриво ще й містить 83-92% органічної речовини, завдяки тому, що підстилка для курей з бройлерної фабрики, де ми беремо сировину – з лушпиння соняшника. Плюс, тут є  азот, фосфор і калій (NPK 4.8/3,5/3,5), а також ціла низка мікроелементів. Фосфор у добриві – в основному, у вигляді фосфатів і нуклеопротеїдів, калій – у вигляді розчинних солей, що забезпечує кращу їхню засвоюваність рослинами. Кількість доступного азоту досягає 100%, фосфору – 80%, калію – 90%. Добриво містить повний набір мікроелементів, у достатній кількості гумінові та фолієві кислоти та їхні соліУ добриві є кальцій, що сприяє розкисленню ґрунтів. Добриво посилює активність основного процесу рослин – фотосинтезу. До того ж, наше добриво концентроване – із чотирьох тонн сировини виходить тонна готових гранул. Зберігається добре, термін зберігання – до 5 років».

DSC_4317

Позитивні ефекти від використання добрива:

– забезпечує збалансоване харчування усіх сільськогосподарських культур і створює умови для отримання екологічно чистої продукції;

– скорочує терміни дозрівання урожаю;

– поліпшується склад і властивості ґрунтів: відновлюється гумусний шар, оптимальна кислотність ґрунтів, корисна мікрофлора та придушується ріст шкідливої мікрофлори;

– підвищує стійкість сільськогосподарських культур до несприятливих факторів середовища та захворювань.

Застосування добрива забезпечує отримання екологічно чистої продукції високої якості. Дослідження підтверджують, що зі застосуванням біодобрива, значно збільшується вміст сухої речовини в зібраному врожаї (від 5 до 10%), збільшується вміст цукру в цукрових буряках.

Добриво можна вносити під оранку та з посівним матеріалом.

«Ще одна з переваг наших гранул – утримання вологи, адже ця гранула працює, як губка – утримує ґрунтову вологу та конденсує атмосферну, і поступово віддає її рослині. Результати говорять самі за себе. Наші клієнти у Бердянську скаржилися на те, що у них жахлива засуха, торік взагалі не було жодного дощу. Фермер, який вирощував горох на мінеральних добривах, отримував урожай 3 ц/га, а з гранулами EcoGran – 12 ц/га! В іншому господарстві у Черкаській області наше добриво використовували для підживлення сої та ріпаку, прибавка врожаю цього року становила 30-40%», – додають виробники.

Втім, і серед хімічних добрив та ЗЗР на ринок виходять новинки.

«Цього року ми зареєструвати власну лінійку пестицидів, які ексклюзивно продаємо під своїм брендом GuardTeq. Сюди входять один регулятор росту ріпаку та фунгіцид, два гербіциди й інсектицид. Портфоліо плануємо активно розвивати, – ділиться новинами Вадим Шащук, агроном з польових досліджень компанії Soufflet Agro Ukraine. – Також одна з новинок – препарат КорнСтарт, який використовують на початкових стадіях росту, або за нестачі цинку та фосфору. У цьому препараті поєднано основні елементи для позакореневого підживлення. Раніше доводилося змішувати кілька речовин, а зараз все для зручності в одній ємності. Також вивели на ринок новий прилипач OilAD plus та  рНAD, який поєднує в собі якості ад’юванта та коректора кислотності робочого розчину».

Ольга Соломка