New Holland – для успішного тваринництва

213

Національний День ферми провели 15 серпня на базі ТОВ НВА «Перлина Поділля» у смт Білогіря Хмельницької області. Організатори – Асоціація виробників молока України, Всеукраїнська аграрна рада та компанія DYKUN. Місце проведення заходу обрали не спроста, адже у структурі господарства  «Перлина Поділля» – три молочні комплекси, розвитку тваринництва тут приділяють особливу увагу.

Площа оброблюваних угідь – 6800 га, виробляють рослинницьку та тваринницьку продукцію. Основним напрямом у тваринництві є племінне молочне скотарство. «Господарство має статус племінного заводу з вирощування великої рогатої худоби голштинської породи. Утримує 2400 голів ВРХ, із яких більше 1100 голів – дійні корови. 

Наступного року плануємо збільшити поголів’я ще на 400-450 голів. Упродовж трьох років – на 25% – до 1700 голів дійного стада. Тому в планах — розвивати, а не скорочувати», – розповів під час відкриття заходу генеральний директор ТОВ НВА «Перлина Поділля» Сергій Іващук.

Особливу увагу на підприємстві приділяють заготівлі грубих кормів. Щороку заготовляють 15−16 тис. тонн кукурудзяного силосу та 5−6 тис. тонн силосу з люцерни й викосуміші.

«Грубі корми для годування тварин у нас власного виробництва, – додав Сергій Іващук. – Силос, сінаж, сіно заготовлюємо на власних потужностях, адже корми займають понад 50% у структурі собівартості виробництва сировинного молока.  На ціни шротів, соняшнику, ріпаку та кукурудзи ми не можемо впливати, але можемо зменшити собівартість грубих кормів: сінажу, люцерни, тритикале, жита. Заготівлі та зберіганню цих кормів ми приділяємо велику увагу». 

Саме темі технології заготівлі грубих кормів і було присвячено Національний День ферми. Захід складався з двох частин: теоретичної, під час якої гості мали можливість прослухати лекції, пов’язані з останніми світовими тенденціями в утриманні ВРХ, розробками в галузі сільськогосподарської техніки та технологій, і практичної – демопоказ більше 30 одиниць кормозбиральної та кормозаготівельної техніки, майстер-клас зі заготівлі сінажу тощо.

Національний День ферми відвідало більше 300 представників господарств Західного регіону, свої продукти для тваринництва представили понад 40 компаній-партнерів заходу, серед яких і компанія «Агротерра» – офіційний дилер New Holland та інших провідних світових виробників техніки.

Компанія «Агротерра» представила та продемонструвала в роботі лінійку кормозбиральної та кормозаготівельної техніки: кормозбиральний комбайн New Holland FR480, рулонний прес-підбирач New Holland Roll-Belt 180, а також новинку 2019 року – трактор New Holland T5.110S.

Кормозбиральний комбайн New Holland FR450 Forage Cruiser створили для максимальних навантажень та роботи без простоїв. Він орієнтований на середні та великі тваринницькі підприємства. У комбайні встановлено високоінерційний подрібнювальний барабан діаметром 880 мм, який, у поєднанні з великою зоною зрізу, гарантує високу продуктивність і точність подрібнення: може подрібнити стебло діаметром до 150 мм.

Ощадний режим роботи двигуна забезпечує постійне повне його завантаження відповідно до попередньо заданої частоти обертання для підтримання оптимальних робочих характеристик. Переналаштування плющильного апарата з кукурудзи на траву оператор здійснює менше, ніж за 2 хвилини без застосування інструменту. Функція Power Cruise™ дозволяє ефективно використовувати кормозбиральний комбайн FR480 на полях із неоднорідною щільністю культур, а сучасні жатки легко впораються з травою, кукурудзою та всіма кормовими культурами.

Запатентована система HydroLOC™ гарантує однакову довжину різання, незалежно від пропускної здатності машини та типу культури. Система ActiveLOC™ автоматично адаптує довжину різання відповідно до фактичної вологості маси. Автоматичне регулювання протирізального бруса забезпечує найкращу серед машин цього класу якість різання. У поєднанні з рівномірним плющенням зерен кукурудзи це гарантує найвищу якість заготовлюваних кормів.

В Україні комбайни New Holland серії FR вже придбали та випробували на своїх полях такі провідні господарства, як СТОВ «Літинське» і ПАФ «Білий Стік», що на Львівщині.

Рулонний прес-підбирач New Holland Roll-Belt 180 формує рулони найвищої якості за будь-яких умов роботи чи стану рослинної маси. Пресування розпочинається вже з початкової фази утворення тюка, а сам тюк може бути діаметром від 90 до 180 см. Датчики щільності пресування, які встановлено з обох боків пресувальної камери, дозволяють рівномірно спресовувати матеріал у рулоні та задавати потрібну щільність його серцевини. М’яка серцевина дозволяє легко розподіляти рослинну масу на корм худобі та сприяє ефективному вентилюванню рулонів, а рулони з твердішою серцевиною краще зберігаються і менше ушкоджуються під час транспортування та завантажувально-розвантажувальних робіт. Управління пресувальними пасами виконується за допомогою системи датчиків, які дозволять послабити натяг тільки за досягнення потрібної щільності пресування рулону. Завдяки однорідній щільності пресування та рівномірному обв’язуванню, рулони легко витримують довготривале зберігання.

Прес-підбирачі New Holland Roll-Belt мають великий попит серед українських фермерів, адже зарекомендували себе з найкращої сторони. За два роки продано більше 20 одиниць і відгуки тільки позитивні. Зокрема, аграрії відзначають надійність, оперативність та високу якість пресування.

Трактор New Holland T5.110 S вперше в Україні презентували на виставці «Агро 2019». Ця машина може працювати як у полі, так і на фермі, вирізняється неперевершеним комфортом і якісним виконанням. Модель обладнано економічним двигуном New Holland S8000 потужністю 110 к.с., просторою кабіною, надійною напівавтоматичною трансмісією ElectroCommand, електрогідравлічним реверсом з можливістю налаштування чутливості, та системою Lift-O-Matic, що забезпечує швидкий підйом та опускання задньої навіски. Трактори серії Т5 уже стали бестселером на європейських ринках і сьогодні доступні для продажу й у нашій державі.

Враженнями про техніку New Holland поділився виконавчий директор ТОВ НВА «Перлина Поділля» Володимир Боднарук:

«З технікою New Holland наше господарство знайоме дуже добре, маємо у себе два зернозбиральних комбайни цього бренду: роторний і класичний клавішний.

Ці машини надійні, якісні, потужні, у роботі себе показують на найвищому рівні та вирізняються гарним дизайном. До того ж, вони ще й економніші за інші бренди, адже запасні частини до них коштують значно дешевше.

Отже, New Holland – це сучасна техніка, яка вартує уваги!».

Анна Артим