Ефективність біостимуляторів для стимулювання росту й збільшення врожайності насіння ріпаку

301

Ріпак — це олійна рослина, що цвіте жовтими квітками, роду Капуста родини Brassicacae — хрестоцвіті або капустяні. Його вирощують для харчування людини, кормів для тварин і виробництва біодизелю. Чинники, що обмежують фазу наповненості насіння, такі як: посуха, хвороби або рання десикація, можуть зменшити концентрацію олії в насінні. Ріпак вимагає правильної програми підживлення, включно з азотом і сірчаними добривами. У ріпаку поточний фотосинтез майже повністю визначає процес наповнення насіння.

AgriTecno — іспанська компанія, що спеціалізується на формуванні та виробництві власних біостимуляторів, які містять різний склад для обробки рослин і ґрунту з метою підвищення родючості ґрунту, врожайності, якості та толерантності до абіотичних стресів. Біостимулятори AgriTecno є доповненням до загальних програм підживлення та захисту сільськогосподарських культур. Використання їх спільно з добривами та фунгіцидами дозволяє збільшити врожайність і повернути фермерам їхні інвестиції (ROI). Біостимулятори AgriTecno призначено для розв’язання проблем фермерів у вирощуванні сільськогосподарських культур. Їх створено на основі досвіду компанії в розробці добрив, знань, отриманих у ході досліджень і від науково-дослідних центрів, а також завдяки багаторічній роботі в різних країнах по всьому світу.

Серед лінійки продуктів AgriTecno — Fertigrain Foliar, який розроблено спеціально для зернових і сільськогосподарських культур, що потребують високого рівня NPK для виробництва високоякісного насіння. Його розроблено на основі сировини, що містить амінокислоти й інші активні органічні сполуки, отримані внаслідок бродіння. Цю сировину було обрано як основну через її корисну дію щодо мобілізації поживних речовин і зняття стресу, що дуже важливо для таких сільськогосподарських культур, як зернові та ріпак.

Основні амінокислоти, що входять до складу Fertigrain Foliar, — це глутамінова й аспарагінова кислоти, які координують рослинний метаболізм азоту, зокрема його поглинання, асиміляцію та мобілізацію у насінні ріпаку. Глутамінова кислота — ключова амінокислота для культур, які потребують високого рівня азоту, бо це перший продукт поглинання азотних добрив. Вона регулює виробництво компонентів клітини (білки, хлорофіл, ферменти), які мають вирішальне значення для формування листка й збільшення біомаси, що істотно активує фотосинтез і контролює утворення насінин ріпаку. Обробка ріпаку Fertigrain Foliar забезпечує насіння амінокислотами, які потрібні для оптимального росту, допомагаючи рослині будувати нові тканини й краще вегетувати. На додаток до амінокислот, Fertigrain Foliar містить складну суміш активних речовин, які також беруть участь у його ефекті біостимуляції.

Оскільки склад препарату багатогранний, аби зрозуміти механізм дії Fertigrain Foliar, у компанії AgriTecno провели генетичне дослідження спільно з Політехнічним Університетом Валенсії. Згідно з результатами встановили, що гени, пов’язані з ефективністю використання азоту, були відрегульовані Fertigrain Foliar, що означає ефективніше засвоєння азоту активуванням його транспортування в рослинах. Завдяки Fertigrain Foliar також збільшилася кількість генів, що захищають рослину від екологічних стресів. Цей ефект Fertigrain Foliar було підтверджено на експериментальних випробуваннях у полі та фермерськими спостереженнями. Fertigrain Foliar, до того ж, містить базовий сировинний матеріал, що корисний для ріпаку, до якого входять мікроелементи (цинк, марганець, бор, залізо, мідь, молібден і кобальт), які є в невеликій кількості для підвищення метаболізму рослин і фотосинтезу.

Компанія AgriTecno рекомендує на ріпаку комбінувати Fertigrain Foliar з регулятором дефіциту бору — Tecnokel Amino B. Ріпак олійний дуже чутливий до дефіциту бору, що може призвести до зменшення розміру листя й активності фотосинтезу, розтріскування стовбурів і зменшення цвітіння, що в підсумку призводить до зниження врожайності. Бор відіграє важливу фізіологічну роль у формуванні та в структурній цілісності клітинної стінки, що впливає на клітинний розподіл. Зона росту рослин — меристема, квітка, пилкова трубка, насіння — характеризується інтенсивним поділом клітин і вимагає високого рівня вмісту бору для нормального розвитку, тканини рослини дуже чутливі до його виснаження. На жаль, бор дуже пасивний і, як правило, утворює нерухомий комплекс, особливо в ксилемі трубки, яка «керує» його транспортуванням до найважливіших органів рослин. Низька рухливість бору викликає симптоми його дефіциту й призводить до сильної затримки росту. Рішенням є забезпечення бором безпосередньо тих зон, які його потребують, шляхом листкових підживлень.

Tecnokel Amino B спеціально розроблено для розв’язання проблеми дефіциту бору й створено в комплексі бору з органічними молекулами. Така комбінація (технологія FASTB) посилює транспортування бору в рослині, запобігаючи його іммобілізації в ксилемі трубки й дозволяючи транспортування по флоемі. Tecnokel Amino B відрізняється від звичайної солі бору своєю високою рухливістю, завдяки технології FASTB.

Компанія AgriTecno пропонує біостимулятори для ріпаку й інших сільськогосподарських культур.

В Україні підібрати повний спектр добрив вам допоможуть фахівці компанії Торговий Дім «Лемберг» — ексклюзивний дистрибутор.

ТОВ «Торговий Дім Лемберг»

тел.: 067 477 13 13, 067 201 51 47