Гібриди соняшника та кукурудзи від «Cингенти»: високий урожай та максимальні прибутки

283

В Україні жнива підходять до завершення, але аграрії не мають часу на перепочинок, адже поряд зі збиранням урожаю сіють озимі та готуються до нового сільськогосподарського сезону. Тому тепер дуже важливо відповідально підійти до вибору насіння та технологій захисту, аби убезпечити рослини від хвороб і отримати прибуток у майбутньому.

У цьому вітчизняним фермерам допомагає компанія «Сингента» – незаперечний лідер як в Україні, так і у світі у виробництві високоякісного насіннєвого матеріалу, продуктів захисту насіння і рослин.

12 вересня компанія організувала філд-тур «Їдемо в поля» для сільгоспвиробників Хмельниччини, під час якого учасники мали можливість оглянути гібриди соняшника та кукурудзи, отримати всебічну інформацію про них, проконсультуватися з агрономічних питань та визначитися з вибором гібридів на наступний сезон.

Захід провели на базі ТОВ «Агрофірма «Подільська зернова компанія» у Волочиському районі Хмельницької області. Підприємство орендує земельні паї площею три тисячі гектарів. До складу також входить птахофабрика «Подільський бройлер» – одне з кращих та успішних підприємств Хмельниччини у галузі птахівництва.

«Ми вирощуємо озиму пшеницю, озимий ріпак, сою, кукурудзу, соняшник, одним словом, усе, що їсть курка, адже, вважаємо, що для вирощування молодняка курчат-бройлерів краще використовувати зерно, посіяне та вирощене на власних полях, – розповідає виконавчий директор ТОВ АФ «Подільська зернова компанія» Валентин Королюк. – Саме тому вже багато років співпрацюємо з компанією «Сингента», адже цілком впевнені у якості їхнього насіння. Також дуже подобається підхід компанії до вирішення всіх справ, людяність і чесність її працівників.

Уже третій рік поспіль «Сингента» закладає посіви кукурудзи та соняшника на наших полях. Результатами ми дуже задоволені, незважаючи на специфічні погодні умови, урожай сформувався добрий».

У вітальному слові директор території Хмельницька та Житомирська області компанії «Сингента» Валерій Голиняк підкреслив, що цей захід присвячено підведенню підсумків роботи, яка почалася навесні.

«У червні ми провели День поля, під час якого розповіли про технології захисту від шкідливих патогенів практично всіх культур. Сьогодні ж ми готові показати вам результати застосування цих технологій на соняшнику та кукурудзі, які представлено на демоділянках.

Тож ви зможете побачити, як різні гібриди по-різному зреагували на кліматичні умови, на застосування технологій живлення та захисту рослин, і визначитися, що найкраще підійде саме для вашого господарства», – сказав Валерій Володимирович.

Кукурудза: гібриди, які підійдуть саме вам

Про основні гібриди кукурудзи та соняшника компанії «Сингента» розповів регіональний технічний експерт Станіслав Горпинюк:

«Насамперед хочу зазначити, що компанія «Сингента» не стоїть на місці, а постійно розвивається: оновлює гібридний склад, створює і впроваджує у виробництво нові високопродуктивні гібриди кукурудзи, адаптовані до умов вирощування кожної ґрунтово-кліматичної зони, що є одним із найважливіших шляхів підвищення урожайності й покращення якості продукції цієї культури.

На демополі представлено 14 гібридів кукурудзи з ФАО від 200 до 400, аби кожен товаровиробник міг підібрати найкращі з них відповідно до своїх умов та гаманця.

Попередником кукурудзи був соняшник, посів тривав з кінця другої декади квітня і до першої декади травня», – розповідає експерт.

Компанія «Сингента» пропонує такі гібриди кукурудзи:

СИ Феномен ФАО 220 – зубоподібний, середньоранній, високоадаптивний гібрид з лінійки Артезіан™.

Гібрид з високим потенціалом урожайності, швидкою вологовіддачею зерна під час дозрівання (рекордсмен за вологовіддачею серед усіх гібридів які є на ринку); має еректоїдний тип розміщення листків; рослини типу Stay Green забезпечують високу якість корму для тварин; вміст у зерні крохмалю — 72–74 %; посухостійкий; має стійкість до стеблових і кореневих гнилей, пухирчастої сажки.

Врожайність 12-16 т/га.

СИ Фортаго ФАО 260 – зубоподібний, середньоранній, високоадаптивний гібрид лінійки Артезіан™. Високоврожайний і стабільний; швидкий ріст на початку вегетації; еректоїдний тип розміщення листків; вміст білка в зерні — 9,2–9,8 %; вміст крохмалю в зерні — 73,8–74,3.

Холодо- та посухостійкий. Має чудову стійкість до вилягання й основних хвороб кукурудзи, зокрема до пухирчастої сажки.

СИ Скорпіус ФАО 290 (новинка) – середньоранній, зубоподібний, високоадаптивний гібрид лінійки Артезіан™. Високоврожайний, демонструє стабільну врожайність у різних ґрунтово-кліматичних умовах; має швидку вологовіддачу зерна під час дозрівання (бочкоподібний качан із тонким стрижнем); добре адаптований для вирощування в посушливих умовах; характеризується еректоїдним типом розміщення листків. Посухостійкий, має стійкість до пухирчастої сажки та фузаріозних гнилей.

СИ Фотон 260 (новинка) – середньоранній, інтенсивний, зубоподібний гібрид. Високоврожайний, чудово реагує на високий агрофон. Був рекордсменом урожайності 2017-2018 рр. на Західній Україні, зокрема, у господарстві «Агросвіт-Волинь», що у Волинській області, показав результат 19 т/га в сухому зерні. Легко конкурує з гібридами з ФАО 350-400. Здатний забезпечити високу окупність добрив за інтенсивної технології вирощування; еректоїдний тип розміщення листків; ремонтантний (рослини типу Stay Green); вміст білка в зерні — 9,0-10,1%; вміст крохмалю у зерні — 71,8-73,1%.

Посухостійкий. Відзначається стійкістю до гельмінтоспоріозу, стеблових і кореневих гнилей та вилягання.

СИ Аріосо ФАО 270 – середньоранній, середньопластичний, зубоподібний гібрид з високим рівнем урожайності; швидка вологовіддача зерна в період дозрівання; вміст крохмалю в абсолютно сухому зерні — 72–73 %. Стійкий до вилягання, стеблових і кореневих гнилей та пухирчастої сажки.

СИ Імпульс 280 (новинка) – середньоранній, зубоподібний, середньопластичний гібрид.

Особливу увагу на цей гібрид варто звернути господарствам, які вирощують курей. Використання цього зерна як корму для відгодівлі курей, завдяки високому вмісту каротину та ксантофілу, сприяє виробництву яйця з покращеними якісними характеристиками та кольором жовтка без додавання пігментів до кормів.

Потужні виробники курятини, такі як «Укрлендфармінг» і «МХП» вже оцінили його переваги.

СИ Чорінтос ФАО 290 (новинка) – середньоранній, зубоподібний, високоадаптивний гібрид, який здатний забезпечувати високу та стабільну урожайність у різних ґрунтово-кліматичних умовах. Характеризується швидким ростом на початку вегетації; має швидку вологовіддачу зерна під час дозрівання; вміст білка в зерні — 8,8–9,2%; вміст крохмалю в зерні — 72,8–73,5%.

Посухостійкий. Стійкий до гельмінтоспоріозу, стеблової гнилі, пухирчастої сажки та вилягання.

Соняшник: гібриди, які гарантують високий урожай

«Сингента» є незаперечним лідером у виробництві високоякісного насіння соняшнику. Компанія має велике портфоліо високопродуктивних гібридів, що дозволяє обрати гібрид, який найбільше підходить для певної зони», – каже регіональний технічний експерт Станіслав Горпинюк.

На демополі висіяно 15 гібридів соняшника. Окрему увагу звернемо на такі:

НК Конді – гібрид №1 за посівними площами та фактичною врожайністю в Україні. Гібрид інтенсивного типу з доброю енергією росту та високим потенціалом урожайності. Має найкращу віддачу на родючих ґрунтах. Рекомендований для олієпереробних підприємств як один із найбільш високоврожайних гібридів із високим вмістом олії. Наприкінці вегетації стебло рослин здорове, без пошкодження хворобами.

СИ Діамантіс Clearfield® (новинка) –  інтенсивний гібрид лінолевого типу, відмінно розкриває потенціал на родючих ґрунтах і за високого рівня агротехніки. Має середні темпи росту на перших етапах розвитку та високу пластичність і стабільну врожайність.

Суміко HTS – середньоранній, інтенсивний гібрид. Висока врожайність і найвищий вміст олії; має середні темпи росту на перших етапах розвитку та придатний для оптимально ранніх термінів висіву; його оптимізовано для гербіциду Експрес® компанії FMC.

Суматра HTS – ранньостиглий помірно-інтенсивний гібрид, оптимізований для гербіциду Експрес™, має високу толерантність до основних хвороб, високий вміст олії та високий потенціал урожайності в ранньому сегменті сульфогібридів.

СИ Експерто –  високоолеїновий Clearfield® гібрид інтенсивного типу, має найвищий потенціал урожайності у своєму сегменті, добрі темпи росту на перших етапах органогенезу. Відмінно розкриває потенціал на родючих ґрунтах та за високого рівня агротехніки. Для умов Хмельниччини також придатний для класичної технології вирощування (за застосування ґрунтових гербіцидів, зокрема Примекстра TZ Голд).

СИ Купава – високоврожайний гібрид інтенсивного типу з високою початковою енергією росту.

Унікальне поєднання толерантності до хвороб і посухи. Потенціал урожайності за інтенсивної технології на рівні, а в деяких випадках вище, ніж у гібрида НК Конді.

СИ Ласкала – високоврожайний гібрид помірно-інтенсивного типу з високою початковою енергією росту. Має високий потенціал урожайності; пластичний до різних способів обробітку ґрунту.

Коментар партнера

Андрій Миколайович Трофімюк, в.о. комерційного директора «Сварог Вест Груп»:

«Сварог Вест Груп» – це високотехнологічна аграрна компанія. Корпорація об’єднує підприємства, які розташовані в Хмельницькій, Чернівецькій і Житомирській областях і працюють у різних напрямах сільського господарства (рослинництво, тваринництво, садівництво). Земельний банк нашої компанії 80 000 га.

У корпорації функціонує сучасний насіннєвий завод – ТОВ “Лотівка Еліт”.

Компанія «Сингента» – наші надійні партнери, з якими ми співпрацюємо вже дуже багато років як щодо насіння ріпаку, соняшника, кукурудзи, так і щодо засобів захисту рослин. Також для насіннєвого заводу купуємо протруйники, які пропонує компанія.

Співпрацею дуже задоволені: і якість продукції, і обслуговування на найвищому рівні.

Особливо подобаються гібриди високоолеїнового соняшника від «Сингенти» (під посів цієї культури у нас виділено майже 9 тис. га). Вони високоврожайні, мають хороші якісні показники (вміст олеїнової кислоти сягає до 90%).

Тож сьогодні приїхав на День поля не лише поспілкуватися з аграріями, обмінятися досвідом вирощування культур, дізнатися щось нове та корисне, а, у першу чергу, оглянути демопосіви нових гібридів соняшника, які пропонує «Сингента» та підібрати щось для корпорації, адже «Сингента» – це компанія, якій ми довіряємо».

Анна Артим