Визначили переможців V Західноукраїнського чемпіонату на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка

235

V Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка провели 15 жовтня на полях ПАП «Агропродсервіс» у селі Настасів Тернопільської області. Це ювілейний та найтепліший Чемпіонат: на свято Покрови запанувала барвиста осінь, сонце знову високо-високо на чистому від хмар синьому небі – ласкаво гріє до +20˚С, відблискує золотом на ниві кукурудзи, а в повітрі літає павутинка «бабиного літа».

Участь у змаганнях взяли 18 компаній, які представили 143 гібриди кукурудзи та 33 гібриди цукрового буряка.

Гібриди кукурудзи традиційно представляли насіннєві компанії та бренди зі світовим іменем: Brevant™ Seeds, DEKALB, «Євраліс Семенс Україна», «КВС-УКРАЇНА», «Лімагрейн Україна», MAS Seeds, Pioneer, «РАЖТ Семенс-Україна», SAATBAU, Saaten Union, «Сингента», та українські виробники – компанія LNZ Group із власним брендом UNIVERSEED, ТОВ АПК “Маїс” (Черкаси), яке представляв дистриб’ютор «Агро Арена», та Всеукраїнський Науковий Інститут Селекції (ВНІС).

Гібриди цукрового буряка: BETASEED (дистриб’ютором є компанія «Агроскоп Інтернешнл»), KWS, Florimond Desprez, SESVANDERHAVE.

Посів культур і вирощування проводили в однакових умовах.

Як розповів генеральний директор “Агропродсервісу” Андрій Баран, такий чемпіонат компанія щорічно проводить для того, аби не лише визначити найкращі гібриди, а й з’ясувати, які з них ідеально підійдуть для ґрунтових і погодно-кліматичних умов цього регіону.

«Цей аграрний сезон видався не з легких: рання холодна весна, забагато опадів у травні, потім спека та нестача дощу. Це вплинуло на врожайність гібридів і на їхні характеристики. Та всі учасники змагань – у рівних умовах. Чий гібрид найкраще пристосований до них, той і переміг», – сказав він.

На демополі кукурудзи провели збирання урожаю – ділянка за ділянкою, гібрид за гібридом – комбайни «зайшли» в поле з обох боків. Зібране зерно з кожної окремої ділянки зважували на автомобільних вагах і відправляли до насіннєвої лабораторії ПАП «Агропродсервіс», де експрес-методом визначали вологість та залікову вагу.

Переможців на кращий гібрид цукрового буряка визначали за такими показниками:  найвища цукристість коренеплодів, найбільша врожайність та найвищий вихід цукру з гектара.

Всі результати учасники та гості Чемпіонату могли одразу бачити на екрані в полі.

Результати змагань на кращий гібрид кукурудзи у трьох номінаціях

ФАО до 240:

1 місце – гібрид Коринт (ФАО 220) компанії Saaten Union, залікова врожайність 132,96 ц/га;

2 місце – гібрид ЕС Сіріус (ФАО 200) компанії «Євраліс» – 127,89 ц/га;

3 місце – гібрид МАS 20.A (ФАО 220) компанії MAS Seeds – 127,79 ц/га.

ФАО від 250 до 290:

1 місце – гібрид MAS 25.F (ФАО 250) компанії MAS Seeds, залікова врожайність 131,03 ц/га;

2 місце розділи дві компанії із показником урожайності 129,09 ц/га у заліку: «Сингента» – гібрид СИ Орфеус (ФАО 290) та RAGT – гібрид РЖТ ЛІПЕККС (ФАО 290);

3 місце – гібрид АДЕВЕЙ (ФАО 290) компанії «Лімагрейн», залікова врожайність 128,99 ц/га.

ФАО більше 300:

1 місце – гібрид ЕС Мілорд (ФАО 380) компанії «Євраліс», залікова врожайність 147,37 ц/га.

2 місце – гібрид P9903 (ФАО 390) бренду Pioneer – 147,09 ц/га;

3 місце – гібрид ЛГ 31377 (ФАО 350) компанії «Лімагрейн» – 145,43 ц/га.

 Результати змагань на кращий гібрид цукрового буряка

Перемогу у двох номінаціях «Найвища залікова врожайність» та «Вихід цукру з гектара» здобув гібрид БТС 705 від BETASEED із показниками 783,53 ц/га та 14,46 т/га.

У номінації «Цукристість» переміг гібрид СМАРТ БРІГА компанії KWS – цукристість коренеплодів 19,81%.

Особливістю цьогорічного чемпіонату є те, що гібриди кожної компанії-учасниці здобули призові місця у певній категорії. Фермер може вибрати собі гібрид, який показав кращі результати для цієї зони вирощування, із лінійки будь-якої улюбленої для нього компанії. Результати дуже різноманітні, тоді як попередні роки абсолютними лідерами були одна-дві компанії.

Зробили свій внесок у перемогу й агрохімічні компанії.

Василь Жмура, агроном-консультант компанії «Вітагро»:

«У ПАП «Агропродсервіс» ми заклали дослід щодо впливу мікоризного інокулянта MycoFix на врожайність кукурудзи. Проводили обробку насіння гібридів MAS 25.F і MAS 30.M. Сьогодні ми оглядаємо результати досліду.

Інокулянт MycoFix дуже добре показує свою роботу у стресових умовах. Утворюється мікориза (симбіоз гриба та кореня рослини), у результаті чого більше як у 100 разів збільшується зона поглинання води й елементів живлення. Завдяки цьому, рослина добре розвивається навіть в умовах жорсткої ґрунтової посухи. Мікоризант має ефект суперфосфатмобілізації, сприяє забезпеченню рослин вітамінами, фітогормонами, амінокислотами, які продукує гриб. Підвищується імунітет рослини та стійкість до хвороб: виробляються природні антибіотики, що пригнічують розвиток збудників грибкових та бактеріальних хвороб (фузаріозу, фітофторозу, бактеріозів). У прикореневій зоні рослин покращуються умови для колонізації корисних мікроорганізмів. До того ж, мікоризант прискорює відновлення ґрунтів після руйнівного впливу техногенних факторів.

На цьому демополі ми бачимо, що умови склалися ближчі до оптимальних, тому різниця у врожайності кукурудзи з обробкою MycoFix та без обробки – не велика, всього лиш 3 ц/га. За стресових умов ми можемо побачити різницю до 44 ц/га, або до 30%. Тобто, чим гірші стресові умови, тим краще проявляє себе мікоризант».

Анна Артим