Мала потужність – великі можливості: 100-сильні трактори

740

Потужні трактори ідеально підходять для великих об’ємів робіт, проте затребувані вони переважно на господарствах, які обробляють тисячі гектарів землі. А ось для малих та середніх сільгосппідприємств краще за все підходять трактори малої потужності. Одразу зазначимо, що мала потужність зовсім не означає малі можливості, адже більшість таких агрегатів є якісними, надійними, економічними, продуктивними та забезпечують безперебійну роботу протягом тривалого періоду експлуатації. Та й ціна на них значно нижча, що є також дуже важливим для середньостатистичного фермера.

На ринку України сьогодні чимало світових виробників у своїй лінійці пропонують трактори потужністю в межах 100 к. с. У цій статті ми проаналізуємо найбільш популярні моделі тракторів малої потужності від провідних брендів, аби ви могли вибрати для себе ідеальну «робочу конячку».

CLAAS

Серед 100-сильних тракторів Claas пропонує серію 400, яка зібрала у собі три варіації трактора: ARION 410 CIS, ARION 420 CIS та ARION 430 CIS номінальною потужністю відповідно 95, 105 та 115 к. с.

Трактори цієї серії довели ефективність використання у полі під час оранки, культивації, внесення органічних та мінеральних добрив, адже мають довгу колісну базу – 2564 мм, ідеальний розподіл ваги, який має співвідношення між осями 50/50, широкі можливості баластування у межах 4700-5500 кг та максимально допустиму вагу 8800 кг.

Чотирьохциліндровий двигун DPS об’ємом 4525 см3 та максимальною потужністю без Boost у 120 к. с. зарекомендував себе як надійний, високопродуктивний та економічний.

Розглянемо цю серію на прикладі машини ARION 430.

У стандартній конфігурації ARION 430 обладнано коробкою передач QUADRISHIFT, що має 4 автоматизованих діапазони та 4 передачі Powershift і дозволяє рухатись зі швидкістю 1,97 – 40 км/год.

Задня трьохточкова навіска 3-ї категорії вантажопідйомністю 5,2 (або 6,5) тонни впорається з будь-яким навісним обладнанням для цього класу тракторів, а наконечники верхньої та нижніх тяг із крюками та комплектом шарів 3/3 і 3/2 категорії роблять її універсальною та дозволяють швидко й легко агрегатуватися з інвентарем.

Задній механізм відбору потужності має чотири варіанти швидкості обертання – 540, 1000, 540/1000, 540ЕСО/1000ЕСО.

У базовій комплектації трактор має відкриту гідравлічну систему продуктивністю 60 л/хв і на замовлення – 98 л/хв.

Завдяки широкому вибору типорозміру коліс та ширини колії, ці трактори часто застосовують для міжрядного обробітку ґрунту. Розбірна конструкція дисків дозволяє змінити ширину передньої колії від 1550 до 2250 мм, задньої – від 1650 до 2150 мм, а з допомогою двох додаткових приставок крок зміни можна збільшити для задньої колії ще на 86 мм (2х43 мм).

За потреби виконання технологічних операцій, що потребують швидкості меншої, ніж 1,97 км/год, як, наприклад, висадка розсади, є можливість замовлення тракторів із ходозменшувачем, що дозволяє рухатися зі швидкістю від 0,49 км/год, та використовувати трактор для робіт в овочівництві.

NEW HOLLAND

У сегменті тракторів 100 к. с. New Holland представляє такі найактуальніші на українському ринку моделі: T6020, TD5.110 та T5.110S.

Новинка бренду New Holland, яку вперше в Україні презентували на виставці «АГРО-2019» у Києві  у червні цього року, – трактор T5.110S. Його ми розглянемо більш детально.

Трактор T5.110S вирізняється високою продуктивністю, зручністю в роботі, надійністю, економічністю та високою функціональністю у базовій комплектації.

Машину обладнано турбодизельним 4-циліндровим двигуном TTF8000 об’ємом 3,9 л із системою Common Rail й інтеркулером, потужністю 110 к. с. й крутним моментом 430 Нм. Викиди двигуна за рівнем токсичності відповідають стандарту Tier 3.

Модельний ряд тракторів Т5 S у базовій комплектації обладнано коробкою передач ElectroCommand™. 4-ступенева трансмісія Semi Power Shift 16 × 16 має по чотири діапазони для руху вперед і назад із чотирма передачами в межах одного діапазону. Трансмісія дозволяє ефективно перемикати передачі в межах одного діапазону перемикачем на джойстику без зупинки й розриву потоку потужності. Це істотна перевага над конкурентами з механічною трансмісією, адже значно підвищує продуктивність трактора, економію палива та комфорт роботи механізатора.

T5.110S  у стандартній комплектації оснащено гідронасосом продуктивністю 65 л/хв, що є дуже суттєвою перевагою у цьому класі тракторів. За потреби може бути укомплектований системою продуктивності 80 л/хв.

Обладнання агрегатується з трактором просто й швидко – завдяки нижнім тягам навіски з гаками. Тягово-зчіпний пристрій має механічні регулювання по висоті в базовій комплектації, опція – гідравлічний циліндр центральної тяги. Як для цього класу тракторів у T5.110S велика вантажність навіски – 5400 кг. Високопродуктивна гідравлічна система дозволяє використовувати цей трактор для виконання найрізноманітніших агротехнічних операцій.

Є функція електронного контролю тягового зусилля — всі налаштування механізатор може виконувати з допомогою органів керування, не виходячи з кабіни, що значно заощаджує час, як порівняти з механічним керуванням навіскою. Важлива деталь – для зручності кнопка керування навіскою та ВВП дублюється й на задньому крилі трактора.

Швидкості обертання ВВП стандартні — від 540 до 1000 об./хв, що досягається за роботи двигуна в 1938 і відповідно 1926 об./хв. Проте особливістю є економічний режим 540Е, що дозволяє під час операцій із меншим навантаженням отримати швидкість ВВП 540 об./хв за меншого навантаження двигуна – 1535 об./хв, а отже, суттєво заощаджувати пальне.

Серед переваг цієї машини варто також згадати збільшений кліренс та подовжену колісну базу, завдяки якій поліпшується зчеплення з ґрунтом і стійкість.

New Holland T5.110S — трактор невеликої потужності, але в ньому реалізовано й доступно в базовій комплектації унікальні функції автоматизації робочого процесу, характерні тільки для тракторів вищих класів потужності.

ARBOS

Одним із брендів, який цілком задовольняє потреби вітчизняних сільгоспвиробників є італійський Arbos.

Серію Arbos 5 000 вперше презентували на осінній виставці «Інтер-Агро-2017».

Всі три моделі цієї серії оснащено силовим агрегатом американської компанії Kohler 3404 Tier III, який номіновано на премію «Дизель Року 2015». 4-циліндровий двигун, об’ємом 3 403 см³, з максимальною потужністю 136 к. с., крутним моментом 500 Нм із 1400 об/хв. 95% крутного моменту доступно вже в діапазоні від 1300 до 1900 об/хв. Передня та задня осі забезпечують максимально ефективну передачу всієї доступної потужності в рух, що забезпечує «гнучкість» під час роботи в будь-яких виробничих умовах. Висока вантажопідйомність передньої осі підвищеної міцності, 100 % блокування диференціалу з гідравлічним або механічним керуванням, можливість переднього гальмування в поєднанні з 2-ма варіантами комплектації трансмісії ( Global – 2-ступенева трансмісія power shift, механічно синхронізоване зчеплення/Advanced – 3-ступенева трансмісія Semipowershift, гідравлічне зчеплення, електрогідравлічне керування повного приводу) дають можливість максимально вписати машину в технологічні процеси та зняти максимальний відсоток її потенціалу. Вантажопідйомність задньої навіски – 4 400 кг, тоді як загальна маса трактора 4 950 та 5 350 кг, що дає певну «свободу вибору» при виборі навісного обладнання. Додаткові гідравлічні муфти передають потік масла 70 л/хв при загальній продуктивності 110 л/хв, можливість встановлення до трьох пар гідравлічних муфт подвійної дії з фіксацією, відсічкою, плаваючим положенням та опційно – встановлення передньої пари гідровиходів для роботи з фронтальним обладнанням. ВВП: традиційний режим – 540, 1000 об/хв та доступний режим ECO.

Всі важелі перемикання та блоки керування обладнанням розміщено з максимальним комфортом для оператора. Оглядовість кабіни варта окремої уваги: кругова – 360°, кут огляду вперед/вверх – 42°, назад/вниз – 30°, додатково збільшено кут огляду лобового скла для роботи з фронтальним обладнанням.

Підсумовуючи всі вищезгадані параметри та характеристики, можна твердо говорити: трактори Arbos – максимум ефективності за оптимальних затрат.

MAHINDRA

Надійно створений для тих, хто живе роботою! Новинка на українському ринку серед тракторів до 100 к. с. – це трактори індійського виробництва Mahindra.

Трактори Mahindra 8000 і 9500, серії 00 спроектовано з максимально ефективними робочими характеристиками.

Основні особливості:

  • 4-х циліндровий двигун з турбонаддувом і водяним охолодженням потужністю 80 к.с. і 92 к.с.;
  • крутний момент 326 Нм;
  • запас крутного моменту 16%;
  • коробка передач 12/12;
  • реверсивне перемикання ходу (вперед-назад) одним важелем;
  • зручне перемикання синхронізованої трансмісії для важких режимів роботи;
  • незалежний BВП 540 об/хв;
  • надійна система з повним приводом для комфортної роботи у важких умовах експлуатації
  • триточковий важільний механізм для навісного обладнання.

Трактори комплектують передніми (17х6) та задніми противагами на колесах (36х2).

Нові трактори дуже прості в експлуатації в різних умовах роботи й економічні в споживанні палива.

YTO

Модель YTO ELX1054 потужністю 105 к.с. є модифікацією найпопулярнішого в Україні трактора YTO LX954. Ці трактори є найважчими в класі. Завдяки своїй вазі, прекрасному ваговому балансуванню і широкому застосуванню італійських технологій у виробництві мостів, трансмісій та кінцевих передач, трактори YTO забезпечують відмінне тягове зусилля із мінімальною витратою палива.

Трактор YTO ELX1054 оснащено потужним та економічним турбованим двигуном, виготовленим за ліцензією PERKINS (Англія), який забезпечує високий рівень тягового зусилля на гаку 31,35 кН і запас крутного моменту 30%. Двигуни Perkins відомі, завдяки своїй простоті, надійності й економічності серед двигунів типу Євро 2 (з мінімальними вимогами до якості палива). Для передачі крутного моменту від двигуна на колеса, на цих тракторах встановлено механічну трансмісію з 12-ма передачами вперед та 4-ма назад, яку сконструйовано та виробляють за ліцензією FIATAGRI (Італія). Ця трансмісія забезпечує рух трактора в діапазоні швидкостей 2,17-36,74 км/год вперед та 5,64-17,39 км/год назад. У конструкції КПП тракторів YTO використано косозубі шестерні, що дозволяє спростити перемикання передач, а також збільшити ресурс роботи самих шестерень.

Зчеплення від провідного світового виробника компанії LUK (Німеччина) діаметром 11” забезпечує плавне перемикання передач, що сприяє комфортній роботі оператора та зниженню витрат палива.

Система повного блокування диференціалу, що блокує задні колеса, сприяє легшому доланню перешкод і зменшує навантаження на трансмісію. Привод блокування – гідравлічний.

Трактор оснащено ВВП дискового типу на 540/1000 об/хв; може бути зі суміщеною або роздільною гідросистемою з продуктивністю 45 л/хв.

Завдяки ширині шин і можливості регулювання колії, трактор може працювати в міжрядді 70 см, залишаючи захисну зону для рослин у розмірі 8 см з кожного боку. Як додаткова опція доступні вузькі шини для роботи в міжрядді 45 см. Незабаром починається випуск оновленої моделі з відстанню між осями коліс 140 см, що дасть можливість працювати в міжрядді 70 см з будь-якими штатними колесами.

Герметичну кабіну з оглядовістю 360 градусів оснащено обігрівачем, фільтром салону, кондиціонером, комфортним сидінням Grammer, сидінням для помічника оператора, обшивкою салону зі шумопоглинанням і радіоприймачем із МР3 та картрідером.

CASE

Компанія Case IH представлена в Україні cерією 100-сильних тракторів – Case IH Farmall JX. Це трактор потужністю 110 к. с., з абсолютно новим рівнем продуктивності. Всі трактори серії Farmall JX обладнано оновленими двигунами з турбонаддувом серії 8000, Tier 3, ретельно налаштованими задля забезпечення оптимального споживання палива та максимальної потужності.

Компактні розміри й висока маневреність роблять трактор затребуваним на невеликих фермерських господарствах. Додаткова гідравлічна трансмісія Powershuttle полегшує маневрування вперед/назад, особливо під час роботи з навантажувачем.

Додаткова нова прозора панель даху Farmall JX відмінно підходить для роботи навантажувача, а вдосконалений пакет освітлення перетворює ніч на день за роботи у темний час доби.

Вантажопідйомність навісної системи становить 3565 кг.

Широкий вибір трансмісій включає такі варіанти як: 12 х 4 constantmesh, 12 х 12 synchromesh, 20 х 12 з ходозменшувачем та 12 х 12 Powershuttle, що забезпечує зміну напрямку руху без застосування щеплення. Максимальна швидкість руху – 30 км/год. Для безпеки руху з причепами як опція доступний передній міст з гальмами.

МТЗ

Добре відомий усім трактор, який є незамінним помічником фермерів. Головна його перевага у сегменті 100-сильних тракторів – доступність як за ціною, так і за сервісним обслуговуванням і запчастинами.

Модельний ряд тракторів представлено понад сотнею моделей у різних складальних варіантах для всіх кліматичних і експлуатаційних умов.

Серед популярних моделей:

МТЗ 1221.2 потужністю 130/96 к.с./кВт. Трактор призначений для виконання різних сільськогосподарських робіт з навісними, напівнавісними та причіпними машинами та знаряддями, для робіт на транспорті.

МТЗ 892 потужністю 88,4 / 65,0 к.с. / кВт. Ця машина належить до універсально-просапних колісних тракторів і призначена для використання в сільському господарстві (збір врожаю, обробіток і підготовка ґрунту), комунальному та лісовому господарствах, будівництві, транспорті та промисловості.

МТЗ 1025.2 потужністю 104,7 (107,4) / 77,0 (79,0) к. с. / кВт. Трактор призначений для виконання різних сільськогосподарських робіт з навісними, напівнавісними та причіпними машинами та знаряддями, вантажно-розвантажувальних робіт, робіт на транспорті, у рослинництві, тваринництві та садівництві. Серед особливостей МТЗ 1025.2: передній ведучий міст із планетарно-циліндричними редукторами, механічна синхронізована коробка передач і гідронавісна система з силовим регулятором.

Анна Артим

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here