Освітня програма «Агрокебети» йде в регіони

363

Освітня програма «Агрокебети» розширює свою присутність ще в трьох аграрних регіональних університетах України.

Після проведеного конкурсу серед аграрних закладів вищої освіти на впровадження програми «Агрокебети» на базі університетів у 2020-2021 навчальному році Наглядова Рада проєкту затвердила такі університети: Сумський національний аграрний університет, Вінницький національний аграрний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного. Окрім цього, Національний університет біоресурсів та природокористування України, на базі якого успішно стартував перший набір «Агрокебети», продовжить функціонал програми й наступного року.

Враховуючи регіональне розширення, плановий бюджет проєкту на 2020/2021 навчальний рік складе 6 млн гривень. Всі кошти будуть витрачені виключно на організацію навчального процесу та залучення якісних викладачів.     

За словами голови Наглядової ради освітньої програми «Агрокебети», президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекса Ліссітси, основна мета проєкту повністю перезапустити аграрну освіту в новому форматі в масштабах країни. Саме тому вже напрацьований досвід поширюватимуть на регіони.

«Ми очікуємо більшу активність та зацікавленість студентів в участі в програмі, які хочуть здобути новітні практичні знання та можливість працевлаштування в аграрних компаніях-лідерах країни. Студенти саме з сільської місцевості, як правило, є більш мотивованими та обдарованими, тому проєкт і розширює регіональну присутність. Аграрні компанії, які підтримують проєкт, ведуть свою діяльність саме в регіонах, тому проєкт стає ближчим до партнерів та потенційних учасників програми», — говорить президент асоціації «УКАБ», генеральний директор «ІМК» та ідеолог освітньої програми «Агрокебети» Алекс Ліссітса.

У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного програму реалізовуватимуть на базі факультету агротехнологій та екології.

«Сподіваюся, що реалізація програми «Агрокебети» у нашому університеті дозволить забезпечити південно-східний регіон України професійними аграрними менеджерами, які не тільки підвищать рентабельність сільгосппідприємств і компаній, а й будуть здатні створити власний успішний аграрний бізнес. А співпраця з роботодавцями значно підвищить рівень практичної підготовки наших випускників, що є запорукою розвитку держави», — говорить ректор ТДАТУ імені Дмитра Моторного Володимир Кюрчев.

Вінницький національний аграрний університет реалізовуватиме програму на всіх факультетах, оскільки навчальні фермерські господарства, які запровадженні в закладі це колектив студентів агрономів, інженерів-механіків, економістів, юристів.

«У подальшому, ми плануємо акредитувати міжнародний курс підготовки майбутнього фермера, і такі програми як «Агрокебети» були б гармонійним доповненням для такої спеціальності, — зазначає президент ВНАУ Григорій Калетнік. — Наші студенти зацікавлені у здобутті навиків фахівців із бізнес-структур, їм важлива менторська допомога та реальний практичний досвід у виробничих сільськогосподарських структурах».

У Сумському національному аграрному університеті для реалізації програми розглядають відразу два факультети — агротехнологій та природокористування, а також економіки та менеджменту.

«Наша мета в рамках участі в програмі «Агрокебети» змінити у молоді ставлення до сфери сільського господарства шляхом надання позитивних прикладів успішного працевлаштування після навчання. Завдяки цьому, ми отримуємо шанс заохотити розумних молодих людей вступати саме на аграрні спеціальності», — констатує ректор СНАУ Володимир Ладика.

Зі свого боку керівник освітньої програми «Агрокебети» Анатолій Циркун зазначає, що заявки на участь у проєкті подали 6 університетів.

«Основними критеріями для відбору було бажання університетів змінювати підходи до навчання та імплементувати новітню програму на базі свого навчального закладу, наявність необхідної матеріально-технічної бази, професорсько-викладацького складу для начитки необхідних дисциплін програми», додає керівник освітньої програми «Агрокебети» Анатолій Циркун.

У 2019-2020 навчальному році проєкт зібрав 42 талановитих і мотивованих студентів зі всієї України. 2020-2021 навчального року планують залучити мінімум 125 студентів — майбутніх Farm Managers.

«Я прагну отримати ту освіту, яка допоможе мені компетентно та дієво впливати на процес реформування економіки України. Сподіваюся, що мій особистісний потенціал, помножений на якісну фахову освіту, яку забезпечує ця магістерська програма, стане незабаром тим рушієм, який підніме аграрний сектор на новий рівень – рівень прогресу, дбайливого, раціонального господарювання та прозорої підприємницької політики для тих, хто прагне на весь світ заявити про українського виробника якісної органічної продукції, а не лише постачальника сировини», — розповідає студентка проєкту Юлія Олар.

Довідка:

«Агрокебети» — це удосконалена магістерська програма, створена у співпраці бізнесу та навчальних закладів у січні 2019 року асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України.

Основна мета програми  — забезпечити ТОП-ові українські аграрні компанії висококваліфікованими працівниками, а випускників — високооплачуваним робочим місцем одразу після отримання диплому.

Особливістю програми є супровід кожного студента ментором-представником компаній-учасників проєкту. Додатковою конкурентною перевагою навчальної програми стали іноземні лекції від успішних керівників агропідприємств із різних куточків світу.

Ідею створення програми підтримали провідні аграрні компанії України: Corteva Agriscience™, МХП, New Holland Agriculture, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, Gals Agro, Kernel, LNZ Group, Agrein, Лімагрейн Україна, HORSCH, AgroHub, SmartFarming. Юридичну підтримку проєкту забезпечує компанія Arzinger. Освітні партнери проєкту: Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти, PricewaterhouseCoopers (PWC) та Apple Consulting.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here