Високий урожай ріпаку отримати легко!

333

Ріпак – одна з провідних олійних культур в Україні та світі, має великий попит на ринку. Проте, останнім часом товаровиробники наражаються на серйозні ризики, пов’язані з вирощуванням цієї рослини. Мова, перш за все, про кліматичні зміни, що призводять до скорочення врожаїв, також свою негативну лепту вносить світова економічна нестабільність. Тому для того, аби й надалі успішно господарювати в нинішніх умовах і вберегти посіви ріпаку від погодних катаклізмів, потрібно вчасно змінити структуру виробництва, підбирати нові гібриди, правильну техніку, відкоригувати технології вирощування.

Над питанням підвищення продуктивності й ефективності виробництва цієї культури постійно працюють і науковці та практики провідних аграрних компаній. Своїми знаннями та здобутками ділилися з українськими фермерами, зокрема фахівці  компаній Horsch, Bayer, Іnterseeds Rape та Yara, організувавши у різних регіонах країни науково-практичні конференції «Ріпак під знаком нової економіки та зміни клімату».

21 лютого такий захід провели у Тернополі. На конференцію завітали більше ста аграріїв зі Західної України.

У ході заходу представник компанії Іnterseeds Rape Олаф Гауе ознайомив гостей з останніми тенденціями на світовому ринку олійних культур і озимого ріпаку: проаналізував їхній вплив на ситуацію у сільському господарстві нашої країни, озвучив прогноз цін на цю культуру у новому сезоні.

Також пан Олаф розповів про нові гібриди озимого ріпаку, які в останні два роки показують стабільно високий урожай в посушливих умовах у європейських країнах, та закцентував увагу на технологіях, яких варто дотримуватися навесні, аби підживити слабкі посіви озимого ріпаку й убезпечити їх від хвороб і шкідників.

Horsch – високі результати в умовах зміни клімату

Менеджер Західного регіону ТОВ “Horsch Україна” Тарас Рунців у своїй доповіді розповів про технічні новинки в технології вирощування сільськогосподарських культур.

«Ми презентуємо техніку, яка дозволяє підвищити врожайність культур. Це універсальний посівний комплекс Pronto DC для роботи в будь-яких умовах після плуга або дискової борони та дисковий посівний комплекс Pronto SW. Також – наш бестселер – посівний комплекс Focus TD, який випускаємо у кількох модифікаціях, зі шириною захвату від 4 до 7 м, агрегат поєднує в собі перевірену роками технологію швидкісної сівби з обробітком ґрунту за технологією Strip-till і адресним внесенням добрив.

Ще один агрегат, популярний серед наших клієнтів – це сівалка точного висіву Maestro SW із точним загортанням насіння на великій робочої швидкості. Агрегат може проводити сівбу з обробітком ґрунту як за No-Till технологією, так і за технологією мінімального обробітку; обладнаний важким висівним апаратом (висівною секцією), який притискає насіння в рядок і забезпечує його хороший контакт зі землею, що дозволяє проводити посів у вологий ґрунт. Якщо вологи немає у перших 3-5 см ґрунту, сівалка Maestro SW за допомогою так званих «зірочок-розгортачів» розгортає перші 3-5 см сухої землі, відсуває їх у бік і проводить посів на більшу глибину.

Також сьогодні ми пропонуємо вашій увазі новинку компанії Horsch – посівний комплекс Maestro SW Split-Row. Для українських аграріїв він буде доступний вже влітку цього року.

Maestro SW Split-Row – агрегат, що дозволяє працювати на різній ширині міжрядь – або на 35 см, або на 70 см, тобто підходить для багатьох видів сільськогосподарських культур.

Серед переваг сівалки Maestro SW Split-Row варто виділити такі: великий центральний бункер місткістю 9000 л (7000 л – для добрив і 2000 л – для насіння); великі транспортні колеса для великої прохідності та збільшення мобільності агрегата.

Також чудовою опцією для власників агробізнесу є контроль насіння за допомогою датчиків, які рахують, скільки тисяч штук насінин висіяв кожен сошник.

Сівалку оснащено новітніми технологіями для точного висіву, включаючи дозувальні пристрої з електроприводом з відключенням окремих рядів із функцією Section Control.

Ще одна унікальна опція, якої немає у інших виробників техніки, – це Auto Force: автоматичне регулювання тиску на сошник, залежно від умов на полі: тобто, якщо по краях поля твердо, то гідроциліндри довантаження на секціях дотискатимуть сошники», – розповів фахівець.

Наостанок зазначимо, що інформація, озвучена на конференції, щодо перспектив отримання  більш високих урожаїв олійних культур, а також ефективного обробітку ґрунту, сівби насіння і догляду за рослинами, викликала великий інтерес у сільгоспвиробників. Тож подібні заходи є дуже важливими для аграріїв, які працюють на результат.

© Анна Артим

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here