Глобальний досвід під брендом Corteva Аgriscience – запорука успіху кожного аграрія

618

Історія американських хімічних і насіннєвих компаній засвідчила про значний прорив у наукових розробках для сільського господарства. Він підсилений також новітніми підходами до розвитку аграрного бізнесу, спрямованими на досягнення фінансових успіхів в умовах обмеженості природних і здорожчання виробничих ресурсів. Завдяки об’єднанню різних напрямів діяльності DuPont, Dow AgroSciences, Pioneer і продуктів для повного циклу вирощування культурних рослин, сьогодні Сorteva Аgriscience пропонує ефективні рішення у застосуванні адаптивних технологій.

Адаптивність на сьогодні є чи не найважливішим аргументом у діяльності будь-якого аграрія світу, адже традиційність у поглядах на вирощування сільськогосподарських культур уже не приносить належних результатів. Це відбувається з огляду на кардинальні зміни клімату за останні 30-50 років – відсутність помірного переходу між порами року, рівномірності у випаданні опадів, температурного режиму тощо.

Тому кінцевий результат продуктивності культур залежить від підбору необхідних рішень: від генетично правильного насіннєвого матеріалу до надзвичайно оперативно проведених агротехнічних заходів упродовж вегетації.

Постійне вдосконалення

З акцентом саме на ці особливості сучасного способу ведення аграрного бізнесу компанія Corteva Agriscience провела навчальний семінар на тему вирощування таких культур, як кукурудза та соняшник, які надмірно чутливі до негативних чинників погодних умов.

Про це наголосив керівник з продажів Західного регіону Ярослав Федорів, відкриваючи захід у місті Тернопіль. У команді Corteva Agriscience на території України працюють фахівці з питань селекції та насінництва, ґрунтознавства, агрохімії та агротехніки. У кожній біозоні закладають багато демонстраційних і дослідних ділянок, що дає можливість сформувати комплекс ефективних рішень – адаптивних для ґрунтово-кліматичних, виробничих і фінансових умов кожного індивідуального виробника зерна кукурудзи, соняшнику й озимого ріпаку.

Підтвердженням такої практики співпраці з виробниками є полігон на ПрАТ «Мшанецьке» у Тернопільській області на Теребовлянщині. Упродовж 2017-2018 років на базі господарства створили випробувальний майданчик, де вирощували гібриди соняшнику та кукурудзи та досліджували дію окремих препаратів для захисту цих культур. Тут проводили досліди щодо строків посіву, глибини закладання насіння у ґрунт, застосування у живленні рослин мікроелементів.

Про особливості співпраці розповів головний агроном ПрАТ «Мшанецьке» Василь Іванович Трач:

«Продуктами компанії Corteva користуємося уже багато років. Співпраця у форматі дослідного полігону дозволила отримати подвійний результат, адже ми визначили оптимальні параметри здійснення агротехнічних прийомів, як-от: посів (строки, густина, глибина, швидкість) та захист від шкідників і хвороб (внесення у фази росту). Ба більше, ми отримали підтримку й на товарних посівах».

Якісна продуктивна селекція

Співпраця з аграрними товаровиробниками засвідчує про багатогранність діяльності компанії Corteva Agriscience, яка працює у двох великих напрямах: насінництво та засоби захисту рослин. Насіння кукурудзи, соняшнику, озимого ріпаку на ринку широко представлені брендами ТМ Pioneer і Brevant™ seeds.

Зокрема, Brevant™ seeds пропонує новітню селекцію гібридів кукурудзи, які надзвичайно пластичні для вирощування цієї культури у різних біозонах Західної України. До них належать уже відомі аграріям П8025 (ФАО 230), П9025 (ФАО 330), а також новинки – П8409 (ФАО 260) та П8723 (ФАО 280). Їхні сильні сторони проявляються за різних типів ґрунтів, інтенсивності живлення та вологозабезпеченості. Всі вони гарантують стабільно високі врожаї впродовж кількох сезонів.

Асортимент соняшнику Brevant™ seeds може задовольнити різні потреби виробника: продуктивність, стійкість до хвороб, пристосованість до різних технологій вирощування. До традиційних лінолевих гібридів належить П63ЛЛ124 з вегетаційним періодом 105-110 днів. До лінолевих гібридів – П63ЛЕ10 (105-110), П64ЛЕ99 (120-125), до високоолеїнових – П64ГЕ133 (115-120), які призначені для вирощування за гербіцидною технологією ExpressSun®. Також компанія пропонує гібриди, придатні для гербіцидної технології Clearfield®.

Як зазначив регіональний агроном Анатолій Шевченко, більшу частину насіння, що пропонує ринку Corteva, виробляють на власному насіннєвому заводі у с. Стасі Полтавської області. Насіннєвий матеріал підлягає обов’язковій професійній обробці оригінальними протруйниками, а за бажанням клієнта здійснюють додаткову обробку.

«Ми забезпечуємо аграрія якісним насіннєвим продуктом зі широким спектром використання та групами стиглості. У портфоліо компанії є широка лінійка гібридів кукурудзи для монокультурного вирощування, із високою вологовіддачею; гібридів соняшнику для потреб промислової переробки сировини, а також для технологій різної інтенсивності як живлення, так і захисту», – доповнив представник компанії.

Гібриди, представлені під брендом Brevant™ seeds, демонструють стабільно високі показники продуктивності у різних біозонах Західних областей упродовж останніх 3-х років, незважаючи на різну частоту та насиченість сум ефективних температур, кількості опадів у кожному періоді вегетації.

Це свідчить про надійність компанії Corteva Agriscience, яка гарантує забезпечення агровиробників не лише генетично стійкими з високим потенціалом продуктивності гібридами, а й повним циклом препаратів для захисту культур, а також надає технологічні рішення та здійснює фаховий супровід виробничих програм.

На цьому наголосив один із керівників ТДВ «Медобори» (Тернопільська обл., Гусятинський р-н) Зиновій Іванович Демків:

«Наше господарство розташоване у мальовничому краю зі сприятливими ґрунтово-кліматичними умовами. Вирощуємо озиму пшеницю, озимий ріпак, ярий ячмінь, кукурудзу, сою, а віднедавна й соняшник. Загалом посіви розміщені на 3500 га. З компанією Corteva Agriscience тісно співпрацюємо в напрямі виробництва зерна кукурудзи та захисту рослин більшості культур. Це дозволяє отримувати високі показники діяльності. Передусім, – завдяки якісному насінню. Зокрема, ми висівали гібриди компанії та переконалися у їхніх перевагах: стійкості до хвороб, вологовіддачі та, звичайно, продуктивності. Всі гібриди 2019 року дали 13-15 т/га.

Безумовно, значних результатів без надійної системи захисту ми б не досягнули. Серед всього спектру препаратів широко застосовували фунгіцид Аканто Плюс®, зокрема на посівах соняшнику. Перше внесення було у фазі 6-8 листків з нормою 0,6 л/га, друге – на початку бутонізації/цвітіння – 0,8 л/га. Завдяки цьому, вдалося ефективно проконтролювати хвороби, як-от: гнилі, іржу, несправжню борошнисту росу та септоріоз».

Нові рішення захисту рослин

Загалом компанія Corteva Agriscience пропонує широку лінійку продуктів для захисту сільськогосподарських культур різної дії: гербіцидної, фунгіцидної та інсектицидної. Серед гербіцидів системної дії, які застосовують до сходів, поширений – Трофі™. Він забезпечує ефективний контроль злакових і деяких дводольних бур’янів у посівах соняшнику та кукурудзи. Особливістю препарату є те, що симптоми дії активної речовини – ацетохлору, проявляються у ґрунті та потребують лише одного внесення у сезон.

Аграріям також варто звернути увагу на інноваційний продукт компанії Corteva Agriscience – гербіцид Геліантекс™, що є високоефективним препаратом для контролю проблемних видів бур’янів у посівах соняшнику. Зокрема, Геліантекс™ неперевершено контролює амброзію полинолисту, навіть перерослу. Завдяки молекулі Arylex™ active (галауксифен-метил), яка належить до нового класу хімічних сполук – арилпіколінатів, він немає аналогів на ринку.

Окрім гербіциду для соняшнику,  компанія пропонує на весняний сезон ще два гербіциди на основі інноваційної молекули Arylexactive. Для ефективного контролю широкого спектру двосім’ядольних бур’янів у посівах зернових колосових культур фахівці рекомендують застосовувати гербіцид Квелекс™. А для весняного захисту посівів озимого ріпаку – селективний післясходовий гербіцид широкого спектру дії Слаш™.

Щодо фунгіцидного захисту сільськогосподарських культур, особливо соняшнику, то компанія Corteva Agriscience на ринку пропонує високоефективний препарат – Аканто Плюс®, що відповідає виcоким вимогам в інтенсивній технології вирощування та контролює такі захворювання: іржу, септоріоз, альтернаріоз і види гельмінтоспоріозу – у посівах кукурудзи; фомопсидоз, фомоз, пероноспороз, септоріоз, альтернаріоз, іржу, склеротиніоз – у посівах соняшнику.

Для ефективного контролю хвороб соняшнику, які проявляються у фазі 6-8 листків, незамінним у системі захисту є Танос®. Він дієвий у боротьбі з такими проблемами, як: фомопсидоз, фомоз, альтернаріоз і септоріоз, до того ж,  залишається єдиним фунгіцидом, який зупиняє розвиток і поширення пероноспорозу.

У портфоліо також є протруйники (Лумісена®) та адюванти (Айказ®, Віволт®).

Отже, компанія Corteva Agriscience, пропонуючи комплексні рішення у галузі насінництва й агрохімічного захисту рослин, є надійним партнером українських агровиробників у досягненні високих результатів роботи за «розумних» витрат і шанобливого ставлення до землі.

© Андрій Сава

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here