Граничний обсяг пшениці для експорту узгодили Мінекономіки та учасники зернового ринку

375

30 березня Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства разом із учасниками зернового ринку підписали документ про встановлення граничного обсягу пшениці, який може бути експортованим у 2019/2020 маркетинговому році, тобто до 30 червня 2020 року – на рівні 20,2 млн тонн. Про це повідомляє пресцентр міністерства.

Документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно. 

Від учасників зернового ринку додаток до Меморандуму про взаєморозуміння підписали: Американська торговельна палата в Україні, Українська зернова асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Асоціація торгівлі зерном та кормами (GAFTA), ГС «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Борошномели України». Від Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства – Міністр Ігор Петрашко.

«Україна залишається стабільним і надійним партнером постачання зерна на зовнішні ринки. Традиційно у нашій країні продовольчої пшениці виробляють більше, ніж споживають, тому ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Водночас з огляду на швидкий розвиток подій, ми будемо ретельно моніторити темпи експорту пшениці й у разі суттєвого перевищення вчасно вживати необхідних заходів для забезпечення національної продовольчої безпеки», – повідомив Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. 

Станом на 26 березня за даними Державної фіскальної служби з України  було експортовано пшениці, суміші пшениці та жита з борошном у перерахунку на зерно майже 18 млн тонн, з них продовольчої пшениці (з борошном у перерахунку на зерно) 11,1 млн тонн. Річна потреба внутрішнього ринку у продовольчій пшениці в Україні становить 4,8 млн тонн.

Довідково:
Зерновий меморандум укладають щороку з 2011-го. Нинішній меморандум був підписаний 3 жовтня 2019 року та передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку. Документ схвалений сторонами Меморандуму сьогодні є додатком до Момерандуму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here