«Майстерня аграрія» від «Сингенти»: технологічні новинки для досягнення високих урожаїв

949

У сучасному світі, аби досягти успіху у будь-якій діяльності, потрібно постійно вчитися та вдосконалюватися. Агросектор – не виняток, адже, зважаючи на кліматичні зміни, розвиток ІТ-галузі, появу новітніх технологій вирощування культур, господарювати по-старому вже не вдається.

Постійно оновлювати знання і бути в курсі всіх новинок вітчизняним фермерам допомагає компанія «Сингента», яка традиційно двічі на рік проводить у всіх регіонах України низку навчальних конференцій під назвою «Майстерня аграрія».  

Конференція «Майстерня аграрія» – це не просто семінар, на якому можна ознайомитися з новинками та інноваційними рішеннями в галузі захисту рослин від шкідників і підвищення врожайності культур, а й отримати фахові консультації від професіоналів своєї справи.

Перш за все, організатори заходу дбають про те, щоб їхні клієнти та партнери могли душею перепочити від важких буднів, поспілкуватися з колегами в теплій атмосфері, отримати заряд позитивних емоцій на довгий час.

Не стала винятком і цьогорічна зимова конференція «Майстерня аграрія», яку провели 4 лютого у славному місті Лева, запросивши аграріїв зі шести областей Західного регіону.

Щиро, душевно, видовищно! Саме так можна її охарактеризувати.

Захід поділили на дві секції, під час яких учасники мали змогу здобути якісні знання для досягнення високих урожаїв у ґрунтово-кліматичній зоні Західної України, дізнатися про нові високоякісні гібриди кукурудзи та соняшнику, засоби захисту рослин, обмінятися досвідом.

У вступному слові Микола Рубінський, директор Західного бізнес-регіону компанії «Сингента», привітав аграріїв з початком нового сільськогосподарського сезону, розповів, як минув 2019 рік для компанії та про наміри, які «Сингента» планує втілити впродовж поточного року.

«Розпочинається новий сезон, аграрії вже планують посівну кампанію, думають, як примножити свої врожаї. Команда «Сингенти» готова й надалі допомагати, підтримувати вас, бути надійним партнером у цьому нелегкому бізнесі.

Наша тісна співпраця вкотре підтверджена позитивним результатом, і минулий рік – яскравий приклад цього, адже на теренах Волинської області зафіксовано рекорд України з урожайності кукурудзи за нашою технологією – 19,1 т/га.

Компанія «Сингента» гідно втримала свою велику частку на аграрному ринку, це вдалося завдяки злагодженій співпраці команди: менеджерів з продажу, регіонального маркетингу, технічних експертів, регіональних менеджерів з роботи з дистриб’юторами та багатьох інших.

На сьогодні гібриди “Сингента” займають 17% усіх посівів кукурудзи на Західній Україні, компанія лідирує в організації протруйників на весняні й осінні посівні кампанії, ми готові повністю задовільнити високий попит на наші засоби захисту, які здобули високу оцінку фермерів».

Також пан Микола зазначив, що нинішній захід має на меті ознайомити сільгоспвиробників з новинками не лише серед насіння та засобів захисту, але й розповісти про нових партнерів «Сингенти» – компанію Cropio, а також нагадати про технічні сервіси та фінансові програми, які вже давно відомі клієнтам і надзвичайно популярні.

Наприкінці виступу Микола Рубінський додав, що 2021 року «Сингента» для ще більшої зручності своїх клієнтів планує розділити бізнес на два окремих напрями: насіння і засобів захисту.

У ході семінару провідні технічні експерти розповіли про шляхи підвищення прибутковості вирощування кукурудзи, про нові гібриди соняшнику та шляхи для підвищення його врожайності, зробили прогноз розвитку хвороб озимих зернових культур навесні 2020 року, а також нагадали про препарати, які роками вирішують актуальні питання аграріїв Західної України, а саме: гербіциди для кукурудзи Люмакс, Елюміс, Форнет і фунгіциди Елатус Ріа, Амістар Голд, інсектициди для польових культур Ампліго, Енжіо, Пленум, акарацид для сої Вертимек.

Соя + Максим Адванс + Атува: результат вражає

Особливу увагу під час цьогорічної «Майстерні аграрія» присвятили сої, адже наша країна має великий потенціал для вирощування цієї культури.

Детально про це розповів Іван Петренко, канд. с.-г. наук, технічний менеджер з підтримки та розвитку протруйників, ТОВ «Сингента»:

«В останні роки на території України фітопатологічна ситуація в посівах сої дещо змінилася. Цьому сприяла низка чинників. Передусім, суттєво змінилися погодні умови, а саме вже немає, як такої, фізіологічної зими. Ми говоримо про зиму, коли мінусові температури тримаються на ґрунті 5-6 тижнів поспіль. Саме така зима дає змогу на природному рівні контролювати розвиток шкідливих організмів. У нинішній ситуації всі форми патогенів, які залишаються на поверхні ґрунту чи в рослинних рештках, мають змогу вижити й уражувати рослини. Ба більше, на цьому етапі нашого господарювання ми порушили низку чинників сівозміни, створивши через це дуже сприятливі умови для розвитку хвороб.

Реалії сьогодення аграрного бізнесу такі, що соя потрапила в список культур, рентабельність яких бажає бути кращою. Тому технологія захисту сої на всіх етапах її вирощування вимагає зваженого підходу. Давно відома істина, що кращий захист – це профілактика, тому вибір протруйника – це як профілактичний засіб захисту від хвороб».

Які ж хвороби загрожують сої на початкових етапах вегетації?

За даними діагностичних центрів компанії «Сингента», основну загрозу становлять аскохітоз, фузаріоз, біла гниль або склеротініоз. І, на жаль, це далеко не всі хвороби, від яких потрібно захищати насіння сої. Останнім часом ми спостерігаємо, що накопичення інфекції відбувається дуже швидко, тому захист на початкових етапах вимагає нових підходів і нових діючих речовин.

Із 2018 року компанія «Сингента» пропонує сільгоспвиробникам новий продукт для захисту насіння сої – Максим Адванс. Це продукт, який вже має реєстрацію для нуту та гороху.

Максим Адванс – це системно контактний фунгіцидний протруйник, у складі якого: Флудиоксоніл (25 г/л) + Металаксил-М (20 г/л) + Тіабендазол (150 г/л). Якщо порівнювати з препаратом №1 для захисту насіння сої Максим ХL, то є дві відмінності: удвічі більше Металаксилу-М та з’являється Тіабендазол. Дві системні діючі речовини, які гарантують захист до двох пар справжніх листків сої.

Річ у тім, що соя дуже «вередлива» культура, особливо щодо системних продуктів. Вона досить негативно реагує на триазольні діючі речовини. Якщо говорити простіше, триазоли пригнічують розвиток сої, тобто мають так званий ретардантний ефект. Тіабендазол – це діюча речовина з групи бензамідазолів, яка сприяє блокуванню синтезу β-тубуліну, що порушує процес поділу клітин. Тубулін бере участь у всіх етапах розвитку грибів, що включають поділ клітин, як-от: ріст міцелію і формування спор.  Під час проростання тіабендазол поступово розподіляється по рослині, досягаючи найбільшої концентрації в сім’ядолях і гіпокотилі, що сприяє контролю як внутрішньої інфекції, так і патогенів, які локалізуються в ґрунті.

Тіабендазол згубно діє на такі патогени: Cercospora spp, Colletotrichum spp, Fusarium spp: F. graminearum, F. moniliforme (subglutinans, verticillioides, proliferatum), F. pallidoroseum (semitectum), F. nivale., Ascochyta spp., Diplodia spp (Stenocarpella sp), Diaphorte spp,  Phomopsis spp, Aspergillus spp, Septoria spp., Sclerotinia spp, Rhizoctonia spp.

До того ж, Максим Адванс має формуляцію, яка розроблена для одночасного нанесення з інокулянтом. Із 2019 року компанія «Сингента» пропонує виробникам сої комплексне рішення – протруйник + інокулянт.

Атува – це інокулянт, який вироблений компанією «Ризобактер» ексклюзивно для «Сингенти».

Атува це:

 • більш сучасні штами бактерій Bradyrhizobium japonicum (штам 5079 і штам 5080);
 • більший титр бактерій на 1 мл препарату (2×1010/мл проти 2 х 109);
 • рідка формуляція;
 • можливість одночасного нанесення з протруйником;
 • період зберігання обробленого насіння до 6 місяців без втрати ефективності;
 • Атува використовують разом зі субстратом Премакс, який дає необхідне харчування бактерії після обробки на початковому етапі розвитку та сприяє кращому рівню виживання бактерій у посушливих умовах.

Потовщена стінка мембран бактерії (технологія Osmo Protector) із високим рівнем водопроникності забезпечує високий рівень виживання бактерії в упаковці та на насінні в стресових умовам (посуха, холод, хімічний стрес).

Вищий ступінь захисту стінок клітин бактерій від висихання порівняно з іншими формуляціями (після нанесення на насіння) – це вища життєздатність у посушливих умовах.

Термін зберігання в оригінальній упаковці – 24 місяці (за оптимальних умов).

Cropio – допомога у вирішенні всіх агрономічних проблем

Велику зацікавленість учасників викликала інформація про використання платформи  Cropio, що забезпечує своєчасне виявлення та вирішення агрономічних проблем.

2 вересня 2019 року «Сингента» і The Cropio Group оголосили про завершення угоди з придбання «Сингентою» всіх активів The Cropio Group — провайдера сервісів у галузі цифрового сільського господарства,  послугами якого користуються клієнти у 50-ти країнах, переважна більшість з яких – у Східній Європі. Платформа Cropio — це інтегроване комплексне програмне рішення, що забезпечує супутниковий моніторинг стану посівів, ведення обліку показників і відстеження обладнання та техніки. Ця платформа збирає, аналізує та інтерпретує колосальний об’єм даних. Кожен користувач підбирає індивідуальний набір сервісів, який планує використовувати у себе на господарстві.

Наразі, за допомогою платформи Cropio, клієнти компанії управляють земельним банком, що становить приблизно 10 млн га.

Про те, як працює платформа Cropio, розповів Артем Раков, керівник відділу цифрової агрономії компанії «Сингента»:

«Cropio – важлива та корисна програма для кожного аграрія. Ми постійно розвиваємося і запускаємо нові сервіси, кожен з яких націлений на те, щоб вирішувати ті чи інші агрономічні питання.

Наразі з компанією «Сингента» ми займаємося розвитком цих агрономічних сервісів. І це лише початок, адже в майбутньому ми запускатимемо й інші сервіси, що допоможуть вам приймати в сезон найбільш обґрунтовані та правильні агрономічні рішення.

Серед основних переваг агрономічного сервісу для клієнтів «Сингенти»:

 • оперативна інформація про стан посівів;
 • точні погодні дані;
 • оптимізація маршрутів огляду полів;
 • інформація про ризик виникнення хвороб і шкідників;
 • миттєвий доступ до сівозміни та звітів про стан погоди;
 • збереження усіх даних у разі переходу на управлінську версію програми Cropio.

Щоб отримати доступ до Cropio новим користувачам потрібно звернутися до менеджера з продажів компанії «Сингента», передати інформацію про межі поля (фото карт або в електронному форматі) та сівозміну за минулі 2 роки.  Чинним користувачам – треба звернутися до менеджера з продажів «Сингенти», надати згоду про доступ до інформації про поля та звіти огляду полів».

Відгуки аграріїв про компанію «Сингента»

Редакція журналу «АгроЕліта» поспілкувалася з учасниками конференції «Майстерня аграрія», аби дізнатися їхні враження від співпраці з компанією «Сингента».

Андрій Патрило, заступник керівника з виробництва в рослинництві, ФГ «Персей Агро», Івано-Франківська область, Рогатинський район:

«Наше господарство має в обробітку 4200 га землі, вирощуємо ріпак, пшеницю на зерно, ярий ячмінь, кукурудзу на зерно та на силос, оскільки маємо тваринництво, сою та соняшник.

З компанією «Сингента» я співпрацюю від початку своєї трудової діяльності в сільському господарстві, а це вже майже 20 років.

Ми використовуємо широкий спектр препаратів цієї компанії: починаючи від протруйників і закінчуючи інокулянтами на сою. Протруйники, гербіциди та фунгіциди «Сингенти» використовуємо вже 4 сезони поспіль, а минулого року спробували інокулянт Атува на сою і залишилися дуже задоволені результатом: на демонстраційних ділянках у нас була прибавка врожаю від 5 до 7 ц/га.  Тож цього року ми збільшимо використання цього інокулянту на наших посівах».

Іван Завітій, агроном, СПП «Володар», Тернопільська область, Козівський район:

«У нашому підприємстві 1100 га землі, вирощуємо сою, ріпак, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник.

Зі «Сингентою» працюємо від заснування господарства: з 2002 року, випробували чимало продуктів і повністю довіряємо цій компанії.

Минулого сезону ми сіяли гібрид кукурудзи СИ Феномен (ФАО 220), а також використовували такі препарати: гербіциди Елюміс, Примекстра Голд, Пріма Форте (використовували його навіть на кукурудзу), інсектициди Енжіо, Карате Зеон, регулятор росту Моддус.  Усіма ними дуже задоволені, цього року спробуємо новий гібрид кукурудзи – СИ Чорінтос (ФАО 290)».

Ярослав Бай, агроном, агрофірма ПП «Агрофірма «Дзвони», Львівська область, Перемишлянський район:

«У нас в обробітку 8 тисяч гектарів землі, вирощуємо технічні, зернові культури, овочі.

З компанією «Сингента» знаємося ще з 1999 року – саме тоді виникло господарство.

Частка продукції компанії, яку ми використовуємо, у нас складає близько 30%. Це гібриди кукурудзи та соняшнику, якими ми дуже задоволені, адже на демоділянках гібриди кукурудзи від «Сингенти» показали результати вище середнього, а гібриди соняшнику взагалі не мають рівних собі. Також застосовуємо гербіциди, фунгіциди, інсектициди, які пропонує компанія. І цьогоріч нічого змінювати не збираємося!».

Тарас Буйволюк, агроном, ТОВ «СБЕ Україна Рівне», Рівненська область, Млинівський район:

«Ми обробляємо в загальному 7500 га землі, вирощуємо озимий ріпак, озиму пшеницю, озимий ячмінь, цукровий буряк, кукурудзу, сою.

З компанією «Сингента» співпрацюємо вже давно, наш насіннєвий завод використовує багато протруйників.

Задоволені й фунгіцидами Амістар, та інсектицидом Енжіо, використовуємо їх на ріпак і пшеницю.

Минулого року випробували інокулянт Атува на сою (посіви сої в нас займають 1200 га). Усю сою ми обробили цим препаратом разом із Премаксом і протруйником Максим Адванс. Як результат, минулого року врожайність сої становила 3,5 т/га, що є дуже хорошим показником, зважаючи на стан посівів на момент вегетації, та на те, що на цих полях сої не було 4 роки, тобто не було заселення ґрунту бактеріями. Протруйник і інокулянт спрацювали чудово, гарно впоралися з хворобами насіння і сходів, тож я сміливо можу рекомендувати ці продукти своїм колегам».

Анна Артим

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here