Старт нового аграрного сезону разом із виставкою «Агропром» у Дніпрі

253

Виставка «Агропром», яку провели 26-28 лютого у Дніпрі вже 19-й раз, вкотре підтвердила статус події регіонального масштабу. Цьогоріч організатори обрали новий майданчик для проведення – територію заводу ім. Комінтерну. Свої товари, технології, техніку на виставковій площі у 5000 кв. метрів презентували 125 компаній. Із них майже половина представляли Дніпропетровщину, далі за географією – компанії зі сусідньої  Запорізької області та Київщини.

Дніпровську виставку можна порівняти з розгінною смугою для  агровиробників. Її проводять буквально напередодні старту активних польових робіт. Цього року розгінна смуга коротша за попередні, оскільки весна прийшла набагато раніше. Тому й основна філософія виставки, яку вкладають організатори в її проведення,  – «Агропром» – це майданчик для оновлення потенціалу сільгосппідприємств напередодні  початку аграрного сезону.

Трохи  більше 2,5 тисяч відвідувачів, серед яких 65% складали директори підприємств і фермери, могли ознайомитися з актуальними пропозиціями сільгосптехніки, технологій, новинками ринку насіннєвих матеріалів, засобами захисту рослин тощо. До речі, товари для рослинництва та агротехнології домінували серед тематики виставки. Їм присвятили 37% стендів, майже 30%  посіла сільгосптехніка та обладнання.

Досить різноманітна техніка була представлена на двох майданчиках –  на вулиці поблизу павільйону та безпосередньо в самому павільйоні. Аграрії могли детально ознайомитися зі сівалками, культиваторами,  компакторами та іншими видами знарядь.

На зовнішньому майданчику  підвищений  інтерес  викликав, зокрема,  трактор Zetor, не зважаючи на те, що цей бренд уже достатньо давно є на українському ринку. У Дніпрі його представила компанія «Агротемп». Постійну присутність тут відвідувачів менеджер пояснив тим, що це  – європейський трактор, зроблений за європейськими стандартами – техніка чеського виробника. Його ціна є відповідною до якості, надійності та ефективності в роботі.

У павільйоні виставки відвідувачі найперше звертали увагу на компактор від компанії «BEDNAR».

– Оскільки виставка триває, можна сказати, у переддень початку посівної кампанії, – говорить комерційний директор «BEDNAR Україна» Михайло Кришко, – то ми передбачали, що буде підвищена зацікавленість нашим компактором Swifter SO 8000 F. Це наша топова модель. Компактор  одночасно здійснює сім операцій: після оранки він за один прохід готує поле для сівби. Це дуже важливий аргумент.

Основними перевагами компактора Swifter SO 8000 F, як наголосив пан Михайло, є висока ефективність та продуктивність у роботі – швидкість виконання операцій складає 10-15 км/год.

– Чимало є і оригінальних конструктивних особливостей. Назву кілька з них. Компактор має  потужне дишло. Наявність гідроциліндра дозволяє  легко підлаштувати агрегат під будь-який трактор. Потужним вузлом є вирівнювальна планка. Одна з її великих переваг  –  легкість заміни пластин, тоді як у багатьох  конкурентів – це цільно-зварна конструкція.

Кілька слів варто сказати й про лапи. Наявність у цьому вузлі спірально-подібної стійки забезпечує рухливість лапи під час роботи (так званий 3D-ефект). Це дає можливість краще подрібнювати та розпушувати ґрунт. У разі наїзду на якусь перепону лапа «зіграє» ліворуч-праворуч, вгору-вниз, і завдяки цьому вдасться уникнути поломки, – розповів Михайло Кришко.

Відвідувачі «Агропрому» могли поповнити свій теоретичний багаж знань на семінарах у рамках ділової програми виставки. Зокрема, розглядали тему токсинів у кормах та їхній вплив на організм тварин і птахів.  Цікавим був семінар щодо комплексу питань із реалізації та збуту часнику, де презентували його новий сорт, а також можна було дізнатися, як же заробити на вирощуванні гарбуза.

Провели також конференцію  щодо впровадження біопрепаратів у технологію вирощування с.-г. культур і зниження пестицидного навантаження.

Один із найцікавіших заходів ділової програми виставки – семінар на тему «Операційний менеджмент в агросекторі».

– Тематика, з якою ми знайомимо учасників виставки «Агропром» у Дніпрі, – це, погоджуюсь, напевно ще незоране поле в агросекторі, – прокоментувала свій виступ на семінарі Світлана Щербань, директорка з розвитку польсько-української консалтингової компанії Smart Transformatin. – Принаймні, ми вперше говоримо на ці важливі теми  перед агроаудиторією. Зокрема, наголос робимо на тому, як українським сільгосппідприємствам через рівень практик, через рівень культури ведення бізнесу займати ніші збуту на європейських і світових ринках і як це зробити динамічно.

На семінарі розглядали три напрями:

  • стратегія компанії – бачення та цілі;
  • собівартість продукції – методи й інструменти зниження операційних витрат, тобто, як зробити більше продукції на тих же самих потужностях;
  • третій блок – це перехід від концепції «людські ресурси» до концепції «людський капітал».

Важливо, наголосила пані Світлана Щербань, що треба перейти від поняття ресурсу, який переробляють, використовують, до діаметрально протилежного ставлення – людський капітал. А капітал, як відомо, бережуть, і вкладають у його розвиток.

© Анатолій Гаркуша

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here