ФГ «Бізон-1» та «Сервіс-Агрозахід»: співпраця на результат

806

Сьогодні, коли весь світ перебуває у полоні коронавірусної хвороби, сільське господарство – одна з небагатьох галузей, яка працює в умовах карантину, аби убезпечити населення планети від голоду. Українські аграрії – не виняток: щодня, попри небезпеку, вони виходять у поле та здійснюють усі необхідні весняно-польові роботи.

Триває посівна й у фермерському господарстві «Бізон-1», що розташоване у Старокостянтинівському районі Хмельницької області. Підприємство створено 2006 року на базі колишнього колгоспу, з 2014-го ним успішно керує молодий, проте досвідчений фермер, син засновника Михайла Яснюка – Василь.

Зліва направо: Василь Яснюк і Володимир Слободян

Василь Михайлович ділиться з читачами журналу «АгроЕліта» досвідом господарювання. В обробітку мають 1200 га землі, вирощують зернові, бобові й олійні культури. Також «Бізон-1» спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби молочних порід.

– Які роботи зараз ведете на полях?

– Вже закрили вологу, посіяли горох і ячмінь, на підході соняшник, потім кукурудза.

– Як працюється в умовах карантину?

– Звичайно, карантин вплинув негативно, зумовив чимало проблем, зокрема зі закупівлею запчастин до техніки. Та тепер для сільського господарства основне – не зупинятися, адже земля вимагає все робити вчасно: вносити добрива, сіяти тощо. Якщо чекати та нічого не робити, то в один момент можна втратити весь напрацьований роками бізнес, – ділиться керівник.

Ярослав Галіцький, головний агроном ФГ «Бізон-1»

Допомагає вести діяльність головний агроном господарства Ярослав Галіцький. Він детальніше розповів про вирощування культур.

– На полях висіваємо озиму пшеницю, сою, соняшник, кукурудзу (зернову та силосну), ярий ячмінь. Уже другий рік поспіль вирощуємо горох: минулого року сіяли 40 га, тепер збільшили площу до ста, також вперше спробували сіяти цукрові буряки. Шануємо сівозміну, адже це дуже важливо: попередники культур суттєво впливають на врожайність і на захворюваність рослин.  Якщо сівозміни не дотримуватися, то в результаті, окрім виснаження ґрунтів, сільгоспвиробники матимуть ще й великі матеріальні затрати на купівлю засобів захисту рослин, – каже Ярослав Мануілович.

Які ґрунти в господарстві? Чи складні для обробітку?

Переважають чорноземи опідзолені, також є сірі лісові, але їх небагато. Для обробітку застосовуємо класичну оранку та дискування.

А як щодо технологій живлення рослин?

– Технології такі, як і в інших сільгоспвиробників, чогось особливого не практикуємо: основне внесення добрив здійснюємо під оранку та дискування, підживлюємо культури макро- і мікроелементами, також вносимо органіку.

Чому вирішили цьогоріч збільшити площі під посів гороху?

– Нам сподобалося вирощувати цю культуру: горох дає гарні сходи, досить рентабельний, гарантує хороший заробіток. Минулого сезону ми сіяли звичайний жовтий горох, а тепер посіяли зелений, оскільки на нього більший попит і краща ціна. До того ж, він є найкращим попередником для озимої пшениці.

Де купували насіння гороху?

– Вже два роки ми співпрацюємо з ТОВ «Сервіс-Агрозахід», купуємо у них добрива. А навесні менеджер «САЗу» запропонував нам насіння зеленого гороху сорту Зекон. Ми взяли 28 т, які посіяли на 90 га. Наразі результатом задоволені: вже з’явилися перші сходи, тож плануємо обробку післясходовими гербіцидами від бур’янів. Ґрунтовий гербіцид не використовували через те, що були низькі температури, заморозки, і він би не спрацював.

Будемо брати у «САЗу» також і іншу продукцію, адже співпраця нас задовольняє: гарне співвідношення ціни та якості, уважне та лояльне ставлення до клієнтів, швидка доставка, що надзвичайно важливо в нинішніх умовах.

Володимир Миколайович Слободян, директор Хмельницького відділення ТОВ «Сервіс-Агрозахід»:

«Із ФГ «Бізон-1» ми працюємо вже другий рік. Цього сезону господарство придбало в нас насіння зеленого гороху Зекон 1-ї репродукції. Цей сорт має потенційну врожайність до 6 т, наділений хорошими смаковими якостями та гарно продається на ринку. Зібраний урожай гороху ТОВ «Сервіс-Агрозахід» планує викупити у фермерського господарства.

У майбутньому маємо намір співпрацювати з підприємством за нашою комплексною технологією вирощування цієї культури. Також хочемо запропонувати свою технологію вирощування цукрових буряків.

Крім того, господарство купує у нас високотехнологічне багатокомплексне добриво «Тарногран», яке використовували восени під посів озимих культур, і добрива «Інтермаг».

Також на горосі та цукрових буряках у «Бізон-1» планують застосовувати «Алгомель ПУШ» – добриво на основі червоних водоростей, яке ТОВ «Сервіс-Агрозахід» ексклюзивно поставляє на український ринок».

ТОВ “Сервіс-Агрозахід”, м. Тернопіль

тел.(факс): (0352) 25 15 00, моб. +38067 243 81 91

© Анна Артим

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here