Падіння цін на живих свиней: хто спровокував і що очікувати

347

Пресслужба Асоціації “М’ясної галузі” повідомляє:

З оголошенням 12 березня 2020 р. в Україні карантину, невизначеністю поспішили скористатись недоброчесні гравці, зокрема й на ринку свинарства. Частина свинарів необґрунтовано підняли ціни на живих свиней з 45 до 52 грн/кг, через що переробні підприємства також були змушені підняти ціни для торгівельних мереж. З одного боку, таких свинарів можна зрозуміти. Собівартість у багатьох з них на рівні 40 грн/кг, тож всі прагнуть заробити більше та якнайшвидше.
В той же час, виробники курятини знизили ціни на свою продукцію. Наслідки цих процесів очевидні: за перші три тижні карантину на 30% падає споживання/продаж/забій свиней і на 20% зростає продаж курятини. Далі, з падінням попиту переробних підприємств на свиней, пропозиція на них стала перевищувати попит і ціна почала зниження, у деяких регіонах до 40 грн/кг. Момент втрачений, попит на свинину катастрофічно впав, програли всі — і свинарі, і переробники.
Сьогодні у свинарів для уникнення збитків є лише одне рішення – зниження собівартості. За актуальних ринкових цін на зерно собівартість 1 кг живої маси в свинарстві реально знизити до 25 грн/кг і заробляти більше 1000 грн з кожної вирощеної свині, навіть за такого рівня цін, — підсумовує Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації «М’ясної Галузі».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here