Площі посіву олійних культур в Україні можуть скоротитись через дію “соєвих правок”

398

Малі та середні аграрії – виробники олійних культур – б’ють на сполох: наразі вони перебувають у невизначеності, яка може загрожувати скороченням посівних площ даних культур. Причина – продовження дії так званих “соєвих правок”, якими у 2017 році було відмінено відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, повідомляє ВАР.

Всеукраїнська Аграрна Рада разом з іншими аграрними асоціаціями, які входять до Всеукраїнського Аграрного Форуму, звернулась до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови ВРУ Дмитра Разумкова із закликом скасувати дискримінаційні для малих та середніх аграріїв “соєві правки”.

У зверненні наголошується, що наразі на ринку склалась вкрай несправедлива ситуація: малі та середні виробники сої змушені продавати її на внутрішньому ринку переробним заводам за зниженими цінами, а власники переробних заводів експортують власну сою за світовими цінами за кордон та отримують відшкодування ПДВ.

“Наразі в агровиробників розпочинається період посівних робіт, але виробники сої та ріпаку не можуть отримати необхідне фінансування для проведення польових робіт та укладати довгострокові форвардні контракти через невизначеність щодо подальшої долі “соєвих правок”, які значною мірою впливають на кінцеву ціну реалізації. Бездіяльність у цьому напрямку ускладнює роботу аграріїв, а у випадку світової економічної кризи, яка насувається, загрожує подальшим скороченням посівних площ названих культур”, – йдеться у повідомленні.

Саме тому аграрії закликають президента ініціювати термінове прийняття законопроєкту №2446, яким відновлюється відшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here