Професійне управління ростом рослин із Моддус® навесні 2020-го

625

Навесні 2020 року маємо умови, що значно підвищують майбутні ризики вилягання посівів озимих зернових культур і порушення гармонійного балансу між ростом і розвитком:

  1. Раннє відновлення вегетації вже відбулося, і це завжди добре для кущення, наростання біомаси та високої врожайності, але це також і вищий ризик вилягання посівів.
  2. Строкатий стан посівів: добре розвинутих, «перерослих» посівів приблизно 1,5 млн га озимих пшениці й 200 тис. га ячменю; решта посівів — приблизно 25 % «нормальних» (кущення) і стільки ж «слабких» (сходи). До них потрібен диференційований підхід: варто гармонізувати розвиток пагонів на добре розкущених посівах, а слабким допомогти розкущитися і розвинути потужну вторинну кореневу систему.

Тому цього сезону посіви як ніколи потребуватимуть професійного управління балансом між ростом і розвитком.

Перевірений часом на мільйонах гектарів у всьому світі препарат Моддус® — це справжній архітектор посівів для професійних агрономів, що є ідеальним рішенням саме для такої ситуації.

Моддус® зупиняє синтез гіберелінів, які відповідають за інтеркалярний ріст стебла злаків, на найраніших етапах біосинтезу цього гормону. Саме тому Моддус® і має пролонговану ефективність та скорочує не лише те міжвузля, на виході якого його застосовували, а й усі наступні. Це суттєво відрізняє Моддус® від інших препаратів, якими регулюють ріст рослин.

Слабко розкущені посіви потребуватимуть більш раннього втручання для стимуляції кущення і розвитку вторинної кореневої системи. Застосування Моддус® у нормі 0,2 л/га восени або рано навесні на таких посівах додає кущення (на 0,16–0,2 до коефіцієнта) і маси вторинної кореневої системи (на 15–20 %).

На добре розкущених, «перерослих» посівах Моддус® у нормі 0,4–0,6 л/га, застосований у фазу ВВСН 31 (перше міжвузля понад 1 см), скорочує міжвузля і потовщує соломину, а отже, додає рослині стійкості до вилягання і покращує її ґрунтове живлення та споживання води, гармонізує розвиток бічних пагонів — робить їх однаково сильними та продуктивними. На інтенсивних посівах озимого ячменю добре працює роздрібнене застосування Моддус® — 0,4 л/га у фазу ВВСН 31 та 0,2 л/га у ВВСН 37 (підпрапорцевий листок) для скорочення довжини підколосового міжвузля і запобігання його ламкості, так званого «клювання». У наших багаторічних дослідженнях і на полях господарств перевірено, що Моддус® можна безпечно для культур вносити в бакових сумішах із гербіцидами ДербіТМ, Пік® і ПрімаТМ Форте.

Отже, Моддус® — це справді інноваційний професійний інструмент у руках агронома для гармонійного управління ростом і розвитком рослин та отримання стабільно високої врожайності за складних погодних умов.

© Валерій Дубровін, к. с.-г. н., менеджер з технічної підтримки, напрям «Фунгіциди для польових культур», компанія «Сингента»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here