«AGROEXPO-2020»: усе за планом!

343

Як в умовах «карантину» проводять підготовку до найбільшої виставки України «AGROEXPO-2020», ми запитали у її генерального директора Ігоря Глібко.

Пане Ігорю, як сьогодні йде підготовка до «AGROEXPO-2020»? У які дати її проводитимуть цього року?

– З датою проведення виставки у 2020 році визначилися ще наприкінці минулого, так ми робимо завжди. Дата вже була анонсована нами: з 30 вересня по 3 жовтня 2020 року. Ми традиційно проводимо «AGROEXPO» у цей період, тому що восени надворі вже немає такої спеки, як влітку; крім того, роботи на полях майже завершені, а сільгоспвиробники приїжджають до нас із конкретними планами та намірами: закупити добрива та насіння на новий сезон, придивитися техніку й укласти договір про її купівлю. Основне, що на це у них уже є кошти, отримані від реалізації збіжжя. Хочу зазначити, що вже не перший рік багато виставкових зразків одразу ж з експозиції забирають у господарства.

Зважаючи на сьогоднішню непросту «карантинну» ситуацію, ми дійсно докладаємо чималих зусиль, щоб «AGROEXPO-2020» провести вчасно і, як завжди, на високому рівні. У нас сильна команда, і ми впораємося. Порадившись, вирішили, що переносити захід на більш пізній період досить ризиковано, оскільки авторитетні медичні видання, на жаль,  прогнозують нову хвилю захворювань уже на початок листопада.

– З огляду на всю складність сезону, все ж скільки відвідувачів Ви очікуєте на виставці цього року?

– Щорічно виставка «AGROEXPO» збирає велику кількість гостей. 2019 року за чотири дні роботи було зареєстровано 45 163 відвідувачів зі всіх регіонів, із них половина – аграрії.

Цього року сільгоспвиробники знову приїдуть з усіх областей України, щоб в одному місці побачити та порівняти багато різних брендів сільськогосподарської техніки, ознайомитись із новинками, отримати традиційну знижку та просто гарно відпочити,  відсвяткувати збір урожаю та чергове завершення  аграрного сезону.

Також завдяки державній програмі «Велике будівництво», що спрямована на відновлення та поліпшення якості дорожнього покриття автомагістралей, ми чекаємо на виставку ще більше гостей (за попередньою оцінкою – плюс 2000 аграріїв) із Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської областей. Загалом плануємо, що виставку відвідають 50 000 гостей.

– У зв`язку з тим, що інші виставки цьогоріч або не відбулися, або поки «під питанням», не плануєте переглянути цінову політику чи інші умови участі для експонентів?

– Виставка «AGROEXPO», на відміну від щорічних столичних виставок, є некомерційною, вартість участі доступна для всіх компаній. Завдяки цьому компанії-учасниці мають змогу забронювати більші площі та показати максимальну номенклатуру своєї продукції  за невеликі кошти. Ми  ставимо перед собою, передусім,  не комерційну мету, а створення Національного проєкту, своєрідного майданчика для здійснення комунікацій між аграріями та виробниками, можна сказати, агрохабу, який бере активну участь у процесах формування маркетингового середовища в регіонах. Завдяки своєму активному розвитку, в останні роки виставка дала імпульс до того, що велика кількість як підприємців, так і цільових відвідувачів вважають її подією «must visit».  Нагадуємо, що для усіх охочих – відвідування заходу є абсолютно безкоштовним. А всі виручені від виставки кошти йдуть виключно на компенсацію витрат на проведення виставки (реклама, охорона, прибирання тощо).

Виставка «AGROEXPO» є номером один у питаннях, які стосуються аграрної техніки та технологій, рослинництва та тваринництва, а також систем зберігання, переробки та логістики продукції АПК. Вона належить до десятки найбільших аграрних виставок Європи. Завдяки великим площам виставкового комплексу – 360 000 кв. м (найбільший в Україні та є у власності компанії-організатора) – зібрано більше компаній в одному місці, представлений більш широкий асортимент продукції кожного виробника, в учасників є можливість розмістити свою техніку та продукцію більш зручно. Завдяки наявності полігону для польової демонстрації сільськогосподарської техніки (площа 70 000 кв. м), відвідувачі можуть побачити не лише аграрну техніку на статичній експозиції, а й її роботу в полі.  Хочу зазначити, що багато аграріїв вирішили придбати техніку саме після відвідування демопоказів.

Також, варто нагадати, під час проведення «AGROEXPO» передбачені знижки та акційні пропозиції. Низка компаній-учасниць, за умови виставлення рахунку безпосередньо на виставці, надають знижки від 5%, а в разі купівлі виставкових  зразків безпосередньо на заході клієнтам надають знижку 10%.

– Цього року «AGROEXPO» проведуть уже увосьме. Як змінилася виставка за ці роки?

– Сьогодні «AGROEXPO» – міжнародна виставка. Загальні виставкові площі та кількість відвідувачів виставки зросли від початку в 4 рази, та становлять 125 000 кв. м і 45 163 особи відповідно. Що стосується компаній експонентів, то проти 2013 року їхня чисельність зросла в 5 разів і минулого року склала 585 компаній.

На сьогодні, можна сказати, що на виставці представлені всі значущі бренди сільськогосподарського машинобудування: як іноземні («John Deere», «New Holland»,  «Case», «Fendt», «Claas» та інші), так і вітчизняні («ХТЗ», «Ельворті», «Лозівські машини», «ХМЗ» та інші).

– Сьогодні ми розуміємо, що виставки вже прийнято розглядати не тільки як торгівельний майданчик, а як комплексний інтегрований продукт. Розкажіть, що в цьому плані пропонує «AGROEXPO».

– Так, ми з вами розуміємо, що на сьогодні агропромисловий комплекс – це дуже складний механізм, із яким пов’язано багато інших сфер економіки. Сучасні аграрії для успішного ведення свого бізнесу мають мати не тільки сучасну техніку й обладнання, якісне насіння, засоби захисту та добрива, а й кваліфікований персонал, сучасне програмне забезпечення. Якщо розглядати потреби сільгоспвиробників, то комусь цікаво мати власний елеватор, а хтось хоче не тільки вирощувати, а й займатися переробкою. А так як аграрії, з-поміж інших відвідувачів, найбільш активно займаються будівництвом, то їм цікавими є сучасні технології енергозбереження та опалення, будівельна техніка та матеріали, які можна було б придбати у власність, – і це все вони мають змогу знайти в рамках нашої експозиції.

Аграріям необхідними є комфортні та функціональні автомобілі, а інколи навіть своя мала авіація. Зі світовими брендами автомобільної галузі та їхніми новинками – завжди можна ознайомитися та одразу ж придбати в рамках експозиції «AUTOLAND».

На виставці в окремому відкритому павільйоні (площа 2000 кв. м) до уваги відвідувачів представлені: племінні породи тварин і птиці, продукція від виробників кормів, преміксів, обладнання для тваринницьких ферм. Також у рамках ділової програми виставки проводять тематичні семінари присвячені цій тематиці.

Перелічувати потреби сучасних сільгоспвиробників можна нескінченно, тому ми намагаємося зробити так, щоби в одному місці – на нашій виставці – вони змогли отримати максимально повну інформацію та  пропозицію щодо всіх питань, які їх цікавлять.

Що стосується експонентів, то з кожним роком все більше компаній різних напрямів прагнуть взяти участь у «AGROEXPO», так як їхні керівники розуміють, що аграрний сектор один із основних у країні, тут зосереджені  «реальні гроші» і сільгоспвиробники – це їхні клієнти.

– Розкажіть ще нашим читачам, які цікавинки очікують відвідувачів цього року?

– Ми, як організатори, прагнемо зробити так, щоб наші учасники та відвідувачі змогли не тільки плідно попрацювати, а й розважитися. Однією з «родзинок» виставки є культурно-розважальний захід «Покровський Ярмарок» – він увібрав у себе всю неповторну самобутність Центральної України та надзвичайно популярний серед аграріїв, так як окрім робочих моментів, вони мають змогу провести час із родиною та відпочити.

Також проводимо «Фестиваль вуличної їжі», на якому можна насолодитися смачними стравами країн світу. В попередні роки традиційно проводили “Стронгмен шоу” під керівництвом Василя Вірастюка, а цієї осені на відвідувачів чекатиме не менш цікаве та видовищне дійство, але не хочу розкривати всі карти – нехай це буде сюрпризом.

Під кінець нашої розмови хотів би зазначити, що ми намагаємося зробити виставку максимально корисною та цікавою для аграріїв, разом із цим ми не забуваємо й за якість обслуговування та комфорт. Тому ми постійно покращуємо інфраструктуру, розширюємо мережу пунктів харчування, забезпечуємо належні санітарні умови та розширюємо парковку, яка, на сьогодні, становить 7 000 паркувальних місць, для того, щоб усім було зручно.

Ми намагаємося створити для аграрія свято, і, скоріш за все, наші зусилля не залишаються марними, тому що кількість аграріїв, які відвідують виставку з кожним роком зростає.

Отже, до зустрічі на «AGROEXPO-2020»!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here