Мікофікс – швидкий та ефективний спосіб для насичення поля мікоризою

877

Аграріям варто звернути увагу на нетрадиційні способи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур за умов посухи. Світова наука запропонувала інокуляцію (мікоризацію) коренів рослин АМ-грибами (арбускулярна мікориза). Як свідчать численні дослідження присвячені цій проблемі, майже у 90 % експериментів утворення мікоризи сприяло поліпшенню росту рослин, а також збільшенню продуктивності різних сільськогосподарських культур. Вважають, що така позитивна відповідь на колонізацію АМ-грибами переважно відбувається завдяки активному поглинанню мікоризою зв’язаної вологи та вологи з більш глибоких шарів ґрунту. До того ж, доведено ефективне поглинання не лише відносно нерухомих іонів із ґрунту, як-от: фосфору, калію, кальцію, магнію, сірки, цинку, міді, заліза, але й посиленого поглинання і транспорту значно рухоміших іонів азоту, особливо за умов посухи.

Прижившись на рослині, мікоризні гриби розмножуються на коренях рослин і поширюються в навколишній ґрунт у вигляді великої маси абсорбуючих ниток, збільшуючи поглинання рослиною води та поживних речовин. Ці нитки набагато тонші за кореневі волоски й тому здатні проникати у щонайтонші пори ґрунтових мінералів, які є у кожній окремій піщинці.

Ще одна важлива функція мікоризи – перешкоджання зараженню коренів паразитичними грибами та бактеріями, а також вплив на склад ризосферних організмів.

Найбільш швидкий та ефективний спосіб для насичення поля популяціями мікоризи – застосування комерційного мікоризного інокулянту для передпосівної обробки насіння, зокрема таких культур, як соя, соняшник і кукурудза. І тут однією із найбільш вдалих є розробка британських вчених – мікоризний препарат MycoFix (Мікофікс) на основі ендомікоризного гриба Glomus intraradices – яка відкриває нову сторінку в оптимальному насиченні ґрунту мікоризантом.

Широке використання Мікофіксу вже на початкових етапах може збільшити прибуток завдяки прибавці врожаю і відразу ж зекономити кошти на добривах. Незалежні польові дослідження на сої доводять, що використання мікоризного гриба Glomus intraradіces в умовах Центрально-Західного Лісостепу сприяє підвищенню врожайності від 9 до 20 %. Ба більше, мікоризація ґрунту працюватиме й на перспективу, завдяки поліпшенню структури ґрунту, його оздоровленню, покращенню фітосанітарного стану.

Варто наголосити, що команда Vitagro Partner пропонує лише високоякісне насіння від провідних оригінаторів зі сортовою чистотою, високою енергією проростання та відмінною схожістю, а також системи захисту та збалансоване листкове підживлення.

Фахівці агрономічного відділу Vitagro Partner мають у своєму «арсеналі» програми спільного вирощування та авторські технології, які спершу довго та ретельно випробовують на власних посівах, і тільки після неодноразово перевірених відмінних результатів демонструють світу. Ці програми передбачають персоналізований підхід до кожного господарства та поля, що гарантує високі врожаї.

© Сучек Микола Миколайович,

керівник відділу R&D ТОВ “Вітагро Партнер”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here