Тіньовий обробіток землі, логістика та зрошення, – голова ВАР озвучив основні проблеми агросектору

308

Про найбільш проблемні питання української аграрної галузі розповів голова ВАР Андрій Дикун під час онлайн-круглого столу на тему: “Земельна реформа в Україні: чи уряд Зеленського проводить її правильно?”, організованого лондонським аналітичним центром Chatham House, повідомляє пресслужба ВАР.

Одним із таких питань є тіньовий обробіток землі:

“Сьогодні в Україні є три види фінансування обробітку землі: агрохолдинги, малі і середні аграрії та “чорні” фермери, які працюють в “тіні”. На жаль, до 50% сільськогосподарської землі сьогодні обробляється без сплати податків, тобто незаконно. А той, хто працює легально, платить в середньому 120-150 євро податків за 1 гектар. Тому, наразі дуже важливо ухвалити законопроєкт №3131, бо він змушує всіх аграріїв в УКраїні сплачувати податки”, – зазначив Андрій Дикун.

Разом з тим, наголосив голова ВАР, якщо подивитись на рівень зайнятості у господарствах, то найбільший він саме у середніх агрокомпаній, які обробляють до 10 тис. га землі.

“Український агарний сектор немає такого розміру субсидій, як фермер у Європі. Тому потрібна нова бізнес-модель, така яка передбачає більшу зайнятість населення та більше податків. Уже визначено, що найбільш ефективними можуть бути господарства із земельним банком 8-10 тисяч гектарів землі, тобто середні. Саме їх потрібно розвивати”, – сказав голова ВАР.

Також серед актуальних проблем агросектору – це логістичне питання та проблеми зі зберіганням зерна, які потребують вирішення. Окрема тема – зміна клімату в україні, через що на більших площах тепер потрібно застосовувати зрошувальні системи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here