Україна значно наростила експорт азотних добрив

371

Україна помітно збільшила поставки карбаміду, аміаку, аміачної і вапняно-аміачної селітри на зовнішні ринки.

Про це повідомляє ІА «Інфоіндустрія».

Обсяги експорту карбаміду з України в квітні 2020 року склали 63,3 тис. т, що означає значний приріст у порівнянні з 11 тис. т у квітні 2019 року. Основними країнами призначення стали Мексика і Гондурас, в які було відправлено близько 87% українського продукту. У січні-квітні 2020 року на експорт було відвантажено понад 306 тис. тонн на суму 65 млн дол. порівняно з 69 тис. тонн на суму 17,4 млн за аналогічний період  минулого року. На зовнішні ринки надходив продукт ОПЗ, Дніпроазоту і Азоту.

Обсяги експорту аміаку в квітні поточного року склали 2,5 тис. т. При цьому в квітні минулого року український продукт на зовнішні ринки не надходив. Переважна більшість була відправлена до Туреччини. З початку року на експорт відвантажено 26,8 тис. т на суму 5,9 млн дол. Переважно поставлявся продукт ОПЗ. За аналогічний період минулого року поставлено менше 1 тис. тонн.

Гарною новиною стало відновлення поставок на зовнішні ринки української аміачної селітри, великотоннажні поставки якої останній раз проводилися в 2016 році. У квітні було відвантажено понад 15 тис. т. Основними покупцями рівненського продукту стали Литва, Румунія, Угорщина. Постачання почалися в березні і за два місяці на експорт відвантажено майже 24 тис. т на суму понад 4 млн дол.

Рівнеазот поставив на експорт трохи більше 9 тис. т вапняно-аміачної селітри в порівнянні з 5,5 тис. т у квітні минулого року. Близько 86% закупила Румунія. У січні-квітні поточного року поставлено трохи менше 25 тис. т на суму близько 4 млн дол. За аналогічний період минулого року відвантажено 11,8 тис. т на суму 2,2 млн дол.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here