В квітні-травні 2020 року експорт азотних добрив перевищив імпорт в 2,5 рази

604

Українські виробники азотних добрив є конкурентоспроможними не лише на ринку України, але і на світовому ринку. Так, згідно даних Державної митної служби, із липня 2019 року по травень 2020 року нетто-експорт (перевищення експорту над імпортом) азотних добрив (група 3102 УК ТН ЗЕД) перевищив 70 млн дол. США. При цьому експорт досяг 247 млн дол. США, а імпорт становив 176 млн дол. США, пише УКАБ.

Особливо яскраво зазначені тенденції проявились в квітні-травні 2020 року, коли імпорт знизився до 12 млн дол. США, а експорт становив майже 31 млн дол. США, що в 2,5 рази більше.

До того ж, варто відмітити, що в структурі експорту азотних добрив розширився асортимент. Зокрема в 2020 році Україна також експортувала аміачну селітру в обсягах понад 10 тис. т. «Це важливий факт, оскільки імпорт аміачної селітри обмежувався антидемпінговими та іншими заходами починаючи з 2008 року під приводом неконкурентоспроможності вітчизняного виробника, який по цьому виду добрив на 100% представлений групою компаній Ostchem», – коментує  Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Дані митної статистики доводять, що конкурентоспроможність вітчизняного виробника добрив є високою навіть на зовнішньому ринку, адже на експорт азотні добрива відправлялися за світовими цінами, які є нижчими порівняно до цін внутрішнього ринку. Так, при середній вартості аміачної селітри у березні цього року на внутрішньому ринку України на рівні $224 за тонну, на експорт її відправляли по $188 за тонну. Тобто для українських аграріїв ціна з заводу йде з суттєвою націнкою, порівняно до ціни для експортних контрактів, що може свідчити про зловживання монопольним становищем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here