Прогнози світового виробництва зерна зменшено

225

Згідно липневого прогнозу Міністерства сільського господарства США (USDA), очікування світового виробництва зернових культур у 2020/21 МР зменшено на 29,8 млн тонн до 2730,3 млн тонн (з урахуванням рису). Зокрема у світі прогнозується зібрати 769,3 млн тонн пшениці та 1163,2 млн тонн кукурудзи. Попри зменшення прогнозу, у світі все ще очікується рекордний врожай зернових, повідомляє УКАБ.

Варто зазначити, що прогноз світового виробництва зернових 2020/21 МР скоротився переважно за рахунок США. Попередні очікування врожаю зернових в країні було зменшено на 27,5 млн тонн до 450,9 млн тонн, у тому числі за рахунок скорочення площ під кукурудзою. Так, із запланованих 97 млн акрів під кукурудзу було відведено лише 92 млн акрів. Відповідно, очікується зменшення попередніх прогнозів виробництва зернової на 25,27 млн тонн до 381 млн тонн.

Також USDA через погодні негаразди зменшило прогнози виробництва пшениці на 4 млн тонн, у тому числі за рахунок ЄС та Росії. Внаслідок скорочення врожаю у Франції та Іспанії через, очікуване виробництво пшениці у Євросоюзі зменшено на 1,5 млн тонн до 139,5 млн тонн. Аналітики USDA вважають, що у поточному сезоні в Європі буде найнижчий за останні 8 років урожай зернової. У зв’язку з цим, було зменшено на 1 млн тонн прогноз експорту пшениці з ЄС. Також було скорочено на 0,5 млн тонн до 76,5 млн тонн прогноз вирощування пшениці для Російської Федерації. Відповідно, очікуваним буде зміна структури та географії поставок країн імпортерів зернової.

Попередні прогнози виробництва зернових в Україні USDA залишило без змін – на рівні 76,05 млн тонн (з них 26,5 млн тонн пшениці та 39 млн тонн кукурудзи). Обсяги експорту  зернових також збережено на рівні 55,6 млн тонн. Варто зауважити, що очікування USDA щодо врожаю зернових в України доволі оптимістичні. За існуючої погодної ситуації в Україні, більш реалістичним є виробництво порядку 70 млн тонн основних зернових культур, у тому числі — 25 млн тонн пшениці та 37 млн тонн кукурудзи.

Нагадаємо, що 1 липня Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підписано Меморандум про узгодження позицій з учасниками зернового ринку України на 2020/21 (МР). Додаток з прогнозами врожаю поточного сезону та обсягами експорту планують підписати у серпні-вересні через непередбачуваність погодних умов та їх вплив на врожай.

«Попри зменшення прогнозів виробництва зернових у світі, пропозиція на ринку все ще перевищує показники минулого року. Відповідно, конкурентна боротьба зберігається. Позитивним для аграріїв є зменшення посівних площ під кукурудзою у США, адже це підтримуватиме світові ціни на зернову», – пояснює Валентина Кропивко, експертка УКАБ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here