Стійкий і високоврожайний: сорт озимої пшениці Графиня

201

Провідна селекційна компанія «Терра-Юг» вивела на ринок новий і вже випробуваний за складних погодних умов сорт пшениці підвищеної врожайності та посухостійкості.

Широке розмаїття посівного матеріалу на ринку призводить до того, що стає дедалі важче вибрати та придбати справжнє якісне насіння озимої пшениці. Минулий рік вчергове продемонстрував наскільки складними можуть бути погодні умови для вирощування озимих культур. Відсутність вологи, нетипова зима та пізні приморозки можуть призвести до істотного скорочення врожайності чи навіть цілковитої загибелі посівів. Тому нагально необхідно посіяти гарантовано стійкий до стресових чинників і заразом високоврожайний сорт озимої пшениці, котрий не підведе за будь-яких умов вегетації.

Сорт Графиня – підвищена врожайність і посухостійкість

Компанія «Терра-Юг» добре відома на ринку України як виробник якісних, стабільних і стресостійких сортів і гібридів сільськогосподарських культур, що забезпечують високу врожайність у всіх ґрунтово-кліматичних зонах України як за сприятливих умов, так і несприятливих.

Це безпосередньо стосується вже добре відомої новинки селекції «Терра-Юг» – сорту Графиня. Це високоадаптивний сорт озимої пшениці з підвищеним коефіцієнтом запилення, унікальною компенсаторною властивістю, який демонструє максимально можливу врожайність за різних умов вегетації. Цей сорт озимої пшениці з високою врожайністю спеціально створений для отримання максимальної рентабельності вирощування всупереч негативним стресовим чинникам.

Сорт озимої пшениці з підвищеною стійкістю до вилягання Графиня належить до середньостиглих короткостеблових сортів. Довжина стебла коливається в межах 82–90 см, що забезпечує його відмінну стійкість до вилягання. Це особливо актуально за нинішніх погодних умов.

Заразом високоврожайний сорт озимої пшениці Графиня вирізняється стійкістю до проростання зерна в колосі, до вимивання клейковини та осипання. Це дає змогу зібрати врожай із мінімальними втратами та високою якістю зерна.

Стійкість до несприятливих погодних умов

Також новинка «Терра-Юг» може похвалитися властивостями, що забезпечують високу стійкість рослин до несприятливих погодних умов.

По-перше, це посухостійкий сорт озимої пшениці, який вирізняється одночасною високою стійкістю як до ґрунтової, так і тривалої атмосферної посухи. Він швидко розвиває потужну кореневу систему, максимально використовуючи наявну вологу в ґрунті. Завдяки цьому Графиня добре стартує восени, незважаючи на посушливі умови, і рослини входять у зиму в хорошому стані, накопичуючи необхідну кількість цукрі. Коренева система вирізняється високою осмотичною здатністю.

Листовий апарат високоадаптивного сорту озимої пшениці Графиня характеризується низьким коефіцієнтом транспірації, тобто, втрати вологи. Потужний восковий наліт на листках захищає рослину від надмірної сонячної активності. Отож, посіви чудово переносять атмосферну посуху та тривалі періоди високих температур повітря. Це дає усі підстави назвати Графиню одним із найкращих посухостійких сортів озимої пшениці в Україні.

По-друге, аналогічно до найкращих світових сортів озимої пшениці Графиня характеризується підвищеною здатністю до кущення навесні. Навіть якщо погодні умови взимку та ранньої весни будуть украй несприятливими, рослини цього сорту озимої пшениці з підвищеною компенсаторною здатністю формують додаткові стебла, що забезпечить підвищення врожайності зерна.

Сорт Графиня відмінно придатний для ефективного управління врожайністю, залежно від умов вегетації. З допомогою фахівців «Терра-Юг» можна розрахувати оптимальну технологію вирощування цього чи інших сортів озимої пшениці й отримати густоту 720-750 колосків на 1 м2, а отже – максимізацію врожайності.

По-третє, сорт озимої пшениці Графиня має генетичну стійкість до основних захворювань цієї культури, як-от: борошниста роса, сажка, бура іржа, септоріоз і фузаріоз колоса та ін. Переважно це дає змогу заощадити відчутні кошти на хімічному захисті посівів, зокрема, скоротити кількість фунгіцидних обробок і знизити норми внесення препаратів.

Так само відмінно цей сорт озимої пшениці з підвищеною стійкістю до несприятливих умов вегетації протистоїть бур’янам, заглушуючи небажану рослинність на полі. В окремих випадках це дозволяє також знизити гербіцидне навантаження на ґрунт, а отже, і вірогідність виникнення фітотоксичності на рослини.

Унікальна стійкість цього високоврожайного сорту озимої пшениці виявляється також під час особливо складних умов перезимівлі посівів. Як засвідчують результати спостережень у різних ґрунтово-кліматичних зонах України, морозостійкий сорт озимої пшениці Графиня зберігає не менш аніж 70-80% рослин у розрахунку на 1 га за найскладніших умов, тоді як більшість конкурентних сортів можуть вимерзнути на 40-50%.

Універсальний сорт озимої пшениці Графиня можна вирощувати практично після усіх попередників і на різному агрофоні. За наявності хорошого мінерального живлення та достатньої кількості вологи Графиня може себе показати як стійкий інтенсивний сорт озимої пшениці, а за несприятливих умов – як стабільний сорт.

Новий високоврожайний сорт озимої пшениці української селекції на хорошому агрофоні демонструє результати, які можна впевнено порівнювати з показниками найкращих західних сортів. Ідеться про показники від 60 до 80 ц/га «на коло», водночас витрати на вирощування менш вибагливого сорту Графиня будуть істотно нижчими.

Натомість за дуже несприятливих умов вегетації (відсутності вологи, поширення хвороб, несприятливих умов перезимівлі) цей стабільний сорт озимої пшениці дасть змогу взяти гарантовані 35-40 ц/га і так спрацювати в прибуток.

Агрономічна служба компанії «Терра-Юг» під час випробувань нового сорту озимої пшениці Графиня напрацювала ефективні технології його вирощування, залежно від умов вегетації, що дає змогу розраховувати на гарантовані високі показники.

ТОВ «Терра-Юг Україна»
+380985730873
www.terra-yug.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here